2020/07/08
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير
راهنمای کامل خرید بهترین و شیک‌ترین فرش ایرانی برای خانه‌تان

راهنمای کامل خرید بهترین و شیک‌ترین فرش ایرانی برای خانه‌تان

استفاده از فرش‌های خیلی کوچک برای فضاهایی با مساحت کم، نه تنها به بزرگ جلوه دادن آن کمک نخواهد کرد، بلکه باعث خواهد شد فضای مد نظرتان کوچک‌تر نیز نشان داده شود.

دوات آنلاین-اگر قصد دارید برای خانه‌تان فرش جدید بخرید باید بدانید نکات مهم زیادی در انتخاب فرش وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. مهم‌ترین نکات برای خرید فرش درباره موارد زیر می‌شود:

 

1. اندازه فرش

باید بدانید بر خلاف تصور خیلی از افراد، استفاده از فرش‌های خیلی کوچک برای فضاهایی با مساحت کم، نه تنها به بزرگ جلوه دادن آن کمک نخواهد کرد، بلکه باعث خواهد شد فضای مد نظرتان کوچک‌تر نیز نشان داده شود.

 

انتخاب اندازه‌ی متناسب فرش در دکوراسیون داخلی هر فضا بسیار اهمیت دارد، چراکه فرش به تنهایی می‌تواند باعث زیباتر شدن فضا یا ایجاد جلوه‌ای نامتناسب شود. برای مثال، سعی کنید سایز فرش اتاق پذیرایی خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که حداقل پایه‌های جلویی مبل‌ها روی آن بیاید یا در اتاق خواب فرشی بیندازید که به محض پایین آمدن از تخت، پای‌تان روی آن قرار گیرد.

 

2. خالی گذاشتن برخی از فضاهای خانه

بهتر است برخی از فضاهای خانه‌‌ی خود مانند لبه دیوارها را خالی نگه دارید، چراکه وجود فضای خالی مناسب، سبب بزرگ‌تر و زیباتر شدن خانه‌تان خواهد شد.

 

3.انتخاب فرش متناسب با نوع کاربری اتاق

نوع کاربرد اتاقی که در نظر دارید نیز در انتخاب فرش آن موثر خواهد بود. برای مثال، برای اتاق ناهارخوری بهتر است از فرش‌هایی با طیف رنگی بیسکویتی و برای اتاق نشیمن از فرش‌هایی با تم رنگی خنثی استفاده کنید. در صورتی‌که کودک‌تان هنوز نوپا است نیز بهتر است برای اتاق او، از فرش‌هایی با تم‌های تیرهرنگ و طرح‌های شلوغ استفاده کنید.

 

4.ایجاد تضاد

گاهی هم طرح و یک‌رنگ بودن همه وسایل در یک محیط باعث بیروح شدن فضا می‌شود؛ بنابراین بهتر است جهت ایجاد حس شادی و جذابیت بیشتر، فرشی انتخاب کنید که طرح و رنگ آن با سایر وسایل کمی در تضاد باشد.

 

5. استفاده از چند فرش

برخی افراد تمایل دارند از چند لایه فرش مدرن روی هم استفاده کنند، در این حالت پیشنهاد می‌دهیم یک فرش کنفی بزرگ با رنگی خنثی را در زیر و از فرشی طرح‌دار روی آن استفاده کنید.

 

6. استفاده از رنگ های مکمل فرش

استفاده از رنگ‌های مکمل، روشی بسیار مناسب برای زیبا‌تر کردن فضا است. برای این منظور می‌توانید بعد از انتخاب فرش مورد نظرتان، سایر وسایل مانند کوسن‌های مبلمان یا پرده را با رنگ‌های مکمل آن تهیه کنید.

 

7. انتخاب فرش راهروها

اگر قصد دارید فضای راهروی خود را فرش کنید، بهتر است از فرش‌هایی با طرح‌های شلوغ و ممتد بهره بگیرید؛ زیرا دکوراسیون داخلی راهروها کمتر به چشم می‌آید و اغلب بهعنوان مراکزی بیهدف یا بدون استفاده رها می‌شوند.

 

منبع: مجله دلتا

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.