2019/12/07
۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر
ماجرای کی‌روش استنلی و تراکتور چه شد

ماجرای کی‌روش استنلی و تراکتور چه شد

کی‌روش استنلی ظاهرا مذاکرات خوبی با تراکتوری‌ها داشت و به توافق هم رسید اما خبری از امضای قرارداد نشد که دلیل آن معلوم نیست.

دوات آنلاین-هنوز فصل هجدهم به پایان نرسیده بود که خبر رسید کی‌روش استنلی پیشنهادهای خوبی از دیگر باشگاه‌ها دریافت کرده که احتمال دارد جدا شود. همان زمان مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان اعلام کرد، استنلی با ما قرارداد دارد و نمی‌تواند جدا شود. آن زمان شاید تابش این مسأله را بیان کرد که تیمی به سراغ استنلی نرود اما طولی نکشید که خبر رسید قرارداد کی‌روش استنلی به پایان رسیده و او می‌تواند به هر تیمی که خواست برود. کی‌روش در این مدت، پیشنهادهای نسبتا خوبی دریافت کرد، ظاهرا از تراکتور، پرسپولیس و چند باشگاه دیگر اما چرا به هیچکدام به توافق نرسیده کمی عجیب است.

 

به هر حال همه می‌دانند تراکتور برای جذب هیچ ‌بازیکنی مشکل مالی ندارد و به راحتی می‌تواند از این لحاظ، بازیکنان مورد نیاز خود را جذب کند. کی‌روش استنلی ظاهرا مذاکرات خوبی هم با تراکتوری‌ها داشت و به توافق هم رسید اما خبری از امضای قرارداد نشد که دلیل آن معلوم نیست. در آن زمان، سپاهان به کی‌روش مهلت 48 ساعته‌ای داد که به این تیم برگردد. از آن 48 ساعت، چند 48 ساعت دیگر هم گذشت اما نه خبری از بازگشت استنلی به سپاهان شد و نه قرارداد با تیم جدید.

 

البته در این چند روز خبرهای جالبی هم در مورد مذاکره این مهاجم برزیلی با پرسپولیس به گوش می‌رسد اما این بار تابش با اطمینان از بازگشت کی‌روش استنلی خبر می‌دهد: «استنلی دوست داشت در سپاهان و زیر نظر آقای قلعه‌نویی کار کند. یک پیشنهاد نجومی از تیم لیگ برتری داشت ولی با مبلغ خیلی کمتر از آن راضی شد با سپاهان به توافق برسد. این را هم بگویم که خود او گفته تا دو روز دیگر قرارداد امضا می‌کند و به تمرینات اضافه می‌شود. اگر باز هم بدقولی کرد به خودش مربوط است و نگویند تابش چرا گفت می‌آید ولی او نیامد. او چند بار بدقولی کرد و به خاطرش من حرف شنیدم

 

بدون شک هر بازیکن خارجی که به فوتبال ایران می‌آید، بیش از هر چیزی پول برایش اهمیت دارد. پس خیلی عجیب نیست کی‌روش منتظر رقم‌های نجومی باشد و بخواهد به بالاترین آن پاسخ مثبت بدهد. همین مسأله هم باعث شد حالا خبر برسد که سپاهان قرار است رقمی نجومی به این بازیکن گلزن بدهد. تابش در این مورد صحبت‌های جالبی دارد: «رقم‌های نجومی که در فضای مجازی در مورد مبلغ قرارداد کی‌روش استنلی مطرح می‌شود کذب است و آنها را تکذیب می‌کنم. صحبت از رقم‌های 700 و 800 هزار دلاری است ولی توافق ما با این بازیکن خیلی کمتر است و این قول را می‌دهم به محض اینکه قرارداد بازیکن امضا شد آن را منتشر و رسانه‌ای می‌کنیم تا مشخص شود دروغ علیه ما نوشته‌اند. متأسفانه عده‌ای علیه ما مشغول جوسازی هستند و به عمد و به هدف تخریب این کار را انجام می‌دهند و ما پول نجومی به کسی ندادیم

 

درخواست 700، 800 هزار دلاری کی‌روش استنلی چندان عجیب نیست و شاید اگر نرخ دلار در ایران تا این حد بالا نمی‌رفت، هر باشگاهی می‌توانست با این رقم، مهاجم برزیلی را به خدمت بگیرد اما حالا این مبلغ چیزی حدود 10 میلیارد تومان می‌شود که خیلی بالا به نظر می‌رسد. به هر حال، کی‌روش استنلی این مبلغ را ظاهرا به باشگاه‌های زیادی درخواست داده اما تا به حال هیچ‌کدام نتوانسته‌اند با او به توافق برسند. به همین دلیل احتمالا باشگاه سپاهان می‌خواهد کمی تخفیف بگیرد و او را نگه دارد. مثلا اگر با این بازیکن با مبلغ 500 هزار دلار به توافق برسند مطمئنا به زودی قرارداد کی‌روش استنلی با سپاهان تمدید خواهد شد اما اگر این مبلغ را کی‌روش نپذیرد، بدون شک سپاهانی‌ها به سراغ کریستیانو اوساگونا می‌روند تا او را به جای کی‌روش به خدمت بگیرند.

 

با توجه به اینکه تا به حال کی‌روش استنلی با هیچ‌ باشگاهی به توافق نهایی نرسیده، بعید نیست به سپاهان برگردد و باز هم بخواهد زیر نظر امیر قلعه‌نویی کار کند. زیر نظر سرمربی باتجربه‌ای که به او اعتقاد کاملی دارد و در همه بازی‌ها از وی استفاده می‌کند. پس اگر کی‌روش استنلی از سختگیری‌ها خود کم کند، می‌توانیم بار دیگر شاهد درخشش او در تیم زردپوش اصفهانی باشیم.

 

ظاهرا باشگاه سپاهان به جز کی‌روش استنلی، حالا 2 بازیکن دیگر مد نظر دارد تا کامل شود و آماده حضوری پر قدرت در لیگ نوزدهم. تابش در این رابطه هم می‌گوید: «به جز کی‌روش استنلی 2 بازیکن دیگر را هم مد نظر داریم که یکی از آنها در پست دفاع میانی بازی می‌کند و دیگری یک بازیکن چند پسته است که پس از توافق نام آنها را رسانه‌ای خواهیم کرد. با جذب این نفرات تیم ما در فصل جدید تکمیل می‌شود

 

حالا باید منتظر ماند و دید شرایط به چه صورت پیش می‌رود، آیا کی‌روش از سختگیری‌های خود کم می‌کند و در سپاهان می‌ماند یا اینکه قلعه‌نویی و مسوولان باشگاه باید به سراغ گزینه‌های دیگر که مهمترین آن، اوساگونا است می‌روند. همه چیز ظاهرا امروز یا فردا مشخص خواهد شد

 

منبع:ایران ورزشی

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.