2020/01/24
۱۳۹۸ جمعه ۴ بهمن
کریم باقری : تکرار قهرمانی خیلی سخت است

کریم باقری : تکرار قهرمانی خیلی سخت است

کالدرون فقط با رادوشوویچ حرف زد و به او گفت اگر قرار باشد بازیکنی از پرسپولیس جدا شود، او خودش را آماده کند که البته این طور هم نشد.

دوات آنلاین-کریم باقری قراردادش را به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد تا همچنان در کادر فنی سرخپوشان پایتخت حضور داشته باشد. حالا او پس از برانکو، کار با کالدرون را هم تجربه خواهد کرد تا به تجربیات مربیگری‌اش اضافه شود. باقری پیش از آنکه به ترکیه برود و به اردوی پرسپولیس اضافه شود، به سؤالات خبرنگار «ایران» پاسخ داد. مربی پرسپولیس صحبت‌هایش را با اشاره به تمدید قراردادش شروع کرد: «قراردادم به پایان رسیده بود و خودم خبر نداشتم. فکر می‌کردم قرارداد دارم ولی نداشتم، برای همین به باشگاه رفتم و قرارداد جدیدی امضا کردم.»

 

پس از جدایی برانکو، تعدادی از پیشکسوتان پرسپولیس از جمله محمد مایلی‌کهن، معتقد بودند باقری گزینه مناسبی برای جانشینی پروفسور است، گرچه خودش به چنین جایگاهی فکر نمی‌کند: «حاجی مایلی همیشه به من لطف داشته. ممنون از او و کسانی که این موضوع را مطرح کردند ولی من فعلاً به سرمربیگری فکر نمی‌کنم. کنار تیم هستم و امیدوارم بتوانم به تیم و کادر فنی جدید کمک کنم. با مشخص شدن سرمربی جدید و آمدن کالدرون، فضای جدید و تفکرات تازه‌ای در تیم حاکم شده. بازیکنان هم در حال آشنایی با تفکرات مربی جدید هستند و تمرینات به صورت منظم زیر نظر کالدرون در اردوی ترکیه برگزار می‌شود تا فصل جدید را خیلی خوب آغاز کنند. با توجه به خصوصیات اخلاقی که کالدرون دارد، خیلی سریع با بازیکنان ارتباط گرفته و جو دوستانه‌ای در اردو وجود دارد. فعلاً که همه چیز خوب است و امیدوارم تا شروع بازی‌ها بتوانیم خودمان را به وضعیت ایده‌آل برسانیم.»

 

پرسپولیس قهرمان 3 دوره گذشته لیگ برتر محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد در فصل پیش رو هم یکی از مدعیان جدی قهرمانی باشد. مربی پرسپولیس به سؤالی مبنی براینکه چقدر احتمال دارد که سرخ‌ها چهارمین قهرمانی پی درپی را جشن بگیرند، چنین پاسخ داد: «مطمئناً کار خیلی سخت است. امسال هم مدعیان جدی وجود دارند. چند تیم با هزینه‌هایی که داشته‌اند، نفرات مورد نیاز را جذب کرده‌اند و هدف‌شان کسب بهترین نتایج است. بنابراین مسیر خیلی سختی برای دفاع از قهرمانی و تکرار آن داریم ولی کار نشد ندارد. در این سه چهار سال بازیکنان پرسپولیس تلاش کردند و بهترین نتایج را گرفتند و امسال هم با همین توان و تفکر لیگ را شروع خواهند کرد.»

 

بازگشت تعدادی از بازیکنان سابق پرسپولیس مانند فرشاد احمدزاده، کنعانی زادگان و وحید امیری با انتقاد هواداران این تیم همراه شد. هواداران معتقدند این بازیکنان هنگام نیاز و بسته بودن پنجره نقل و انتقالات، تیم را تنها گذاشتند. باقری حق را به هواداران می‌دهد و می‌گوید: «تلاش مجموعه پرسپولیس این است که نفرات خوبی جذب تیم شوند. طبیعی است در آن شرایطی که این بازیکنان از تیم جدا شدند، هواداران حق دارند ناراحت باشند ولی گذشته‌ها گذشته و باید امیدوار باشیم که با مجموعه جدید هم بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم. احمدزاده پیش از آمدن کالدرون با نظر باشگاه جذب شد ولی تمام نفرات دیگر با نظر سرمربی می‌آیند. خواهشم این است که هواداران به بازیکنان اعتماد کنند و توجهی به حاشیه‌ها نداشته باشند.تلاش همه بازیکنان شاد کردن دل هواداران است. هواداران هم حواس‌شان به تیم باشد و حمایت کنند تا به موفقیت برسیم.»

 

مربی پرسپولیس درباره لیست مازاد و مطرح شدن چند نام، چنین واکنشی داشت: «این مسائل شیطنت است که از سوی برخی‌ها انجام می‌شود. کالدرون فقط با رادوشوویچ در این باره حرف زد و به او گفت اگر قرار باشد بازیکنی از پرسپولیس جدا شود، او خودش را آماده کند که البته این طور هم نشد. اینکه او با سایر بازیکنان برای حضور در لیست مازاد حرف زده، صحت ندارد و هنوز هم هیچ چیزی مشخص نیست.»

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.