2019/07/16
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير
آزارجنسی زنان در ماشین مسافر کشی

آزارجنسی زنان در ماشین مسافر کشی

در اینستاگرام با دختری آشنا شدم که به من خیانت کرد. نتوانستم این موضوع را تحمل کنم و از دختران و زنان متنفر شدم.

دوات آنلاین-وقتی وسوسه شیطانی سراغش می آمد، راهی خیابان های منتهی به بزرگراه بابایی می شد و طعمه هایش را در پوشش مسافربر سوار می کرد. کافی بود طعمه‌ای مقاومت کند تا ضربات مشت و لگد بر پیکرش فرود بیاید. تا به حال پنج تن از او شکایت کرده اند

 

راز جرایم سیاه پسر شیطان صفت از اسفند سال گذشته و زمانی فاش شد که دختر جوانی به اداره 16 پلیس آگاهی تهران رفت و از راننده پرایدی شکایت کرد با تحقیق از او معلوم شد وی شب هنگام مقابل متروی نوبنیاد به قصد رفتن به حکیمیه، سوار خودروی پرایدی شده که راننده با تغییر مسیر و رفتن به سمت جاده تلو، وی را به شدت کتک زده و نتوانسته از دست او فرار کند. در جریان تحقیقات معلوم شد راننده بعد از كتك زدن و شکستن یکی از دندان های وی، او را مورد آزارواذیت قرار داده است. بعد از این شکایت چهار زن و دختر جوان دیگر با حضور در پلیس آگاهی شکایت های مشابهی را مطرح کردند. در ادامه تحقیقات شماره پلاک خودروی مرد آزارگر به دست آمد و او در خانه والدینش در شرق تهران شناسایی و بازداشت شد و به ربودن شاکیان و كتك زدن و آزار و اذیت آنها اعتراف کرد. پسر شیطان صفت پس از تحقیقات مقدماتی با قرار قانونی روانه زندان شد تا به زودی در دادگاه کیفری به اتهاماتش رسیدگی شود.

 

انتقام می گرفتم

۲۷ سال دارد و مجرد است. می گوید: تحت تاثیر وسوسه های شیطانی زنان را سوار می‌کرد و آنها را مورد آزار و اذیت قرار می داد. اگر طعمه‌ای مقاومت می کرد او را به شدت کتک می زد. در ادامه گفت وگو با راننده آزارگر را می خوانید:

 

*سابقه داری؟

نه. تا قبل از ربودن زنان مرتکب اشتباه و خلافی نشده بودم. همیشه پسر آرام خانواده و فامیل بودم

 

*درس خوانده ای؟

دیپلم دارم و دوست داشتم دانشگاه بروم و ادامه تحصیل بدهم، اما با جرایمی که انجام دادم باید سالها کنج زندان بمانم و تمام رویاهایم بر باد رفت.

 

*به چه اتهامی بازداشت شدی؟

آدم ربایی و آزار و اذیت زنان

 

*می‌دانی چه مجازات سنگینی در انتظارات است؟

بله، جرمم بخشودنی نیست.

 

*شاغل بودی؟

کارگری می کنم.

 

*چه شد تصمیم به آزار زنان گرفتی؟

از اسفند سال گذشته جرایم را شروع کردم. خودروی پرایدی داشتم. به عنوان مسافر زنان و دختران جوان را سوار می کردم و به سمت شرق تهران می رفتم. در میانه راه باب گفت وگو را با آنها باز می کردم و می فهمیدم که خانه دار یا شاغل هستند و بقیه اطلاعاتشان را به دست می آوردم. بعد از طی مسافتی وانمود می کردم که مسیر را اشتباه رفته ام و از بلوار یا خیابان بعدی وارد مسیر اصلی می شوم و آنها را به مقصد می رسانم. طوری برنامه ریزی می کردم که به مسیرهای خلوت و کم تردد در اتوبان بابایی و جاده تلو بروم.

 

*بعد چه می شد؟

چاقویی نداشتم که تهدیدشان کنم، بنابراین با مشت ضربه هایی به آنها میزدم که نتوانند مقاومت کنند و بعد مورد آزار و اذیتشان قرار می دادم. آنها با من درگیر می شدند تا از دستم فرار کنند اما اجازه این کار را نمی دادم. حتی قفل در خودرویم را دستکاری کرده بودم تا نتوانند آن را باز کرده و فرار کنند. اگر راننده ای را می دیدم که در حال نزدیك شدن به من هستند، زنان را به بیرون خودرو پرت کرده و فرار می کردم.

 

*انگیزه‌ات چه بود؟

در اینستاگرام با دختری آشنا شدم که به من خیانت کرد. او با مرد دیگری دوست شده بود و نتوانستم این موضوع را تحمل کنم و از دختران و زنان متنفر شدم. می خواستم از آنها انتقام بگیرم. به همین دلیل به این کارهای خشن دست زدم، اما فکر نمی کردم خودم را به دردسر بیندازم. بعد از ربودن زنان تا چند روز از کاری که کرده بودم، پشیمان می شدم اما دوباره به همان وضعیت برمی گشتم.

 

*فکر می کردی بازداشت شوی؟

نه. با بلایی که سر زنان و دختران آوردم و کابوس زندگی شان شده بودم. فکر می کردم از ترس و وحشت وحفظ آبرویشان شکایت نکنند.

 

اگر یکی از اعضای خانواده‌ات این بلا سرش می آمد، چه می کردی؟

قطعا از این موضوع ناراحت میشدم و اگر دستم به او می رسید، خفه اش میکردم.

 

*چرا برای فروکش کردن حس انتقامت نزد پزشك نرفتی؟

خجالت میکشیدم

 

*چرا خجالت؟

چون علاوه بر انتقام، وسوسه هم در ربودن زنان نقش داشت۔

 

*تحقیقات نشان می دهد، وسوسه بیشتر از حس انتقام در ربودن زنان نقش داشته است.

راستش را بخواهید همین طور است که می گویید.

 

تحلیل کارشناس

چرا آزارگرمی شوند؟

دکتر علی نجفی توانا- جرم شناس

آزار و اذیت زنان اغلب ارتباط تنگاتنگی با شرایط سنی، فرهنگی و اقتصادی مرتکبان دارد و در ابتدا باید توجه داشت این نوع جرایم در اکثر کشورهای جهان وجود دارد. در پرونده های تجاوز به عنف، مجرم به دلیل این که نمی تواند به طور رسمی -ازدواج - نیازهای خود را برطرف کند، با تمسك به زور و برخلاف میل طرف مقابل به تمامیت جنسی وی تعرض می کند. البته این تنها دلیل نیست به طوری که گاهی شاهد هستیم افرادی متاهل حتی با داشتن فرزند اقدام به ارتکاب این جرم می کنند.

 

اغلب متجاوزان مانند بیجه مدعی بودند که در کودکی خودشان قربانی جنایت شده و در سالهای جوانی عقده گشایی کرده اند. این موضوع نیاز به بررسی علمی و گسترده در میان این دسته از مجرمان دارد تا به طور قطع درباره اش اظهارنظر کرد. از سوی دیگر لزوم درمان قربانیان آزارواذیت را به خوبی نشان می دهد.

 

به طور کلی باید گفت؛ آزار و اذیت زنان و کوکان توسط افرادی انجام می شود که از لحاظ شخصیتی و روانی متعادل نیستند یا خود، قربانیان خشونت در دوران کودکی توسط افراد فامیل یا غریبه بوده اند یا این که مورد ضرب و شتم پدر و مادر قرار گرفته اند و از جنس مخالف کینه به دل دارند.

 

توصیه می شود، در کنار مجازات این مجرمان، گروهی از جرم شناسان، روان شناسان، روانکاوان و مددکاران اجتماعی با مطالعه دقیق این قبیل بزهکاران، نسبت به شناسایی شخصیت آنها و دریافت وجوه مشترك متجاوزان به عنف اقدام کنند و سپس با توجه به اطلاعات تحصیلی در قالب پیشگیری های عمومی و اختصاصی و حمایت از بزه دیدگان بالقوه مثل زنان و دختران خانه دار، زنان و دخترانی که کار می کنند و زنان و دخترانی که مجبورند مسافرت بروند و در ترمینالها یا در داخل شهر قربانی تعرض این افراد بیمار شوند، در قالب یك سیاست جنایی تعریف شده نسبت به مبارزه با تمامی جرایم سازمان یافته اقدام شود.

 

منبع: جام جم

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.