2019/07/22
۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير
گام‌هایی که شما را به موفقیت نزدیک می‌کند

گام‌هایی که شما را به موفقیت نزدیک می‌کند

موفقیت اتوماتیک‌وار به دست نمی‌آید؛ رسیدن به موفقیت پیش‌شرط‌هایی دارد که باید رعایت کنید.

دوات آنلاین-همه‌چیز از فکرتان شروع می‌شود. این طرز تفکرتان است که زندگی امروزتان را شکل می‌دهد. اگر زندگی نه‌چندان خوبی را می‌گذرانید به‌خاطر تصمیمات بدی است که اتخاذ کرده‌اید. همچنین تصمیمی که گرفته‌اید هم از طرز تفکر و باورهایتان سرچشمه می‌گیرد. درنتیجه، اگر می‌خواهید به موفقیت دست پیدا کنید، باید اول از فکرتان شروع کنید. طرز تفکر افراد موفق را الگوی خود قرار دهید و مطمئن باشید که شما هم مثل آنها نتیجه عالی به دست خواهید آورد:

 

مسئولیت‌پذیر باشید

همه انسان‌های موفق مسئولیت‌پذیر هستند. مهم نیست چه اتفاقی بیفتد، افراد موفق مسئولیت آن را به گردن می‌گیرند. هیچ‌وقت اقتصاد یا شخص دیگری را در کسادی کارشان مقصر نمی‌دانند. درعوض، با قبول اشتباه خود مسئولیت آن را پذیرفته و به فکر بهبود وضعیت می‌افتند. افراد موفق می‌دانند که اگر دیگران را مقصر بدانند یا مسئولیت را گردن این و آن بیندازند، قدرت کنترل موقعیت را از دست خواهند داد.

 

متعهد باشید

همه انسان‌های موفق به کار خود متعهدند. موفقیت اتوماتیک‌وار به دست نمی‌آید؛ رسیدن به موفقیت پیش‌شرط‌هایی دارد که باید رعایت کنید. باید برای به دست آوردن چیزهایی که در زندگی می‌خواهید، صددرصد به کارتان تعهد داشته باشید. خیلی‌ها فقط رویای موفق‌شدن را در سر می‌پرورانند، امیدوارند که موفق شوند، آرزویشان موفقیت است اما هیچ‌وقت به کارشان متعهد نمی‌شوند. لحظه‌ای که تصمیم می‌گیرید و صددرصد به کاری متعهد می‌شوید، دیگر هر کاری که لازم باشد برای رسیدن به آن انجام می‌دهید.

 

جرات تصمیم‌گیری داشته باشید

همه انسان‌های موفق جرات تصمیم‌گیری برای موفقیت در زندگی را دارند. می‌دانید، موفق‌شدن جرات و جسارت می‌خواهد. اگر فرصتی پیش رویتان است، برای استفاده از آن نیاز به جرات و شهامت دارید. این مساله مخصوصا در موفقیت‌های مالی بسیار مهم است. قبل از اینکه کاری را شروع کنید، باید جرات بله گفتن به آن و شروع آن را داشته باشید.

 

موفقیت تصادفی اتفاق نمی‌افتد

البته ممکن است که در طول مسیر کمی شانس با شما همراه شود و در یک موقعیت خوب قرارتان دهد اما بادوام نیست. موفقیت از آن کسانی می‌شود که روی برنامه‌ریزی‌هایشان سرمایه‌گذاری می‌کنند و احتمال شکست خود را پایین می‌آورند. اگر به بعضی از موفق‌ترین افراد دنیا نگاه کنید می‌فهمید که اکثر آنها از هیچ به آنجا رسیده‌اند. ساده است، چون موفقیت هیچ‌وقت تصادفی اتفاق نمی‌افتد. خیلی از این افراد با تلاش بی‌وقفه به موفقیت دست پیدا کرده‌اند چون انتخاب دیگری نداشته‌اند. این سختکوشی برایشان به شکل عادت درآمده و هیچ‌وقت حتی وقتی زندگی مرفهی برای خود تهیه کردند هم دست از تلاش برنداشته‌اند. کار سخت، هوشمندانه و داشتن دوستان زیاد آنها را به این پله رسانیده است. اینها عناصر موفقیت هستند که در اختیار همه است، حتی اگر خیلی افراد نخواهند که این اصول را بپذیرند. از این گذشته همه ما در انتخابمان آزادیم. می‌توانیم تصمیم بگیریم که موفق شویم یا شکست بخوریم، انتخاب با ماست. موفقیت تصادفی نیست. هیچ‌کس نیست که بدون تلاش و ذکاوت توانسته باشد به موفقیت دست پیدا کند. این خودتان هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید که در زندگی‌تان موفق باشید یا ناموفق. انتخاب با شماست.

 

منبع: آرمان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.