2019/07/21
۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
اعترافات سیاه دختر رالی باز

اعترافات سیاه دختر رالی باز

من خانواده پولداری داشتم و آنها برای من همه امکانات را فراهم می کردند تا اینکه شش سال قبل با پسر جوانی دوست شدم و او به من ابراز علاقه کرد.

دوات آنلاین-دختر جوانی که مدرک رانندگی حرفه ای دارد، مدعی است پس از اینکه معتاد به مواد مخدر شیشه شد، برای تأمین هزینه مواد مخدر به عنوان راننده برای باند سارقان منازل استخدام شد.

 

 اعتیاد به موادمخدر منشا جرائم زیادی است. در گفت و گو با سارقان معمولا همگی مدعی هستند که به خاطر اعتیاد به مواد مخدر مرتکب جرم شده اند. بررسی پرونده دختر جوانی که وارد باند سارقان منزل شده است نشان می دهد، وی که دارای مدرک رانندگی حرفه ای است و خانواده پولداری داشته است، وقتی معتاد به شیشه می‌شود برای تأمین هزینه مواد مخدر به ناچار وارد باند سارقان می شود.

 

این پرونده از چندی قبل با شکایت مردی از سارقانی ناشناسی به اتهام دستبرد به خانه اش در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت. شاکی در توضیح ماجرا گفت: خانه ام در یکی از خیابان های شمالی تهران است چند روز قبل همراه خانواده ام برای سفر به شمال کشور رفتیم، ساعتی قبل وقتی از مسافرت برگشتیم در خانه مان با صحنه عجیبی روبه رو شدیم، قفل در خانه تخریب و وسایل داخل خانه هم به هم ریخته شده بود که حکایت از این داشت سارق یا سارقانی به خانه ام دستبرد زده اند. با طرح شکایت، پرونده به دستور قاضی علی وسیله ایرد موسی، بازپرس شعبه 5 دادسرای تاحیه ۳۴ برای رسیدگی در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه

 

مأموران پلیس با شکایت های مشابهی روبه رو شدند. یکی از شاکیان گفت: شام خانه یکی از بستگانم دعوت بودیم، نیمه های شب وقتی همراه خانواده ام به خانه برگشتیم متوجه شدیم سارقانی به خانه ام دستبرد زده اند و طلاها، پول و لپ تاپ و.. را سرقت کرده اند.

 

در حالی که هر روز به تعداد شاکیان افزوده می شد یکی از شاکیان به اداره پلیس رفت و گفت که سارقان لوازم سرقتی خانه اش را در کانال تلگرامی برای فروش آگهی داده اند. بدین ترتیب مأموران با بررسی‌های تخصصی صاحب آگهی را که پسر جوانی به نام شهباز بود، شناسایی کردند.

 

بررسی ها نشان داد شهباز، سارق سابقه داری است که قبل از این چند باری به اتهام سرقت به زندان رفته است. در چنین شرایطی مأموران شهباز را دستگیر و به اداره پلیس منتقل کردند.

 

متهم در بازجویی ها به سرقت های سریالی با همدستی یکی از دوستانش به نام مهرداد و دختر جوانی به تام مهتاب اعتراف کرد. مأموران در ادامه مهتاب و مهرداد را هم بازداشت کردند.

 

صبح دیروز مهتاب برای باز جویی به دادسرای ویژه سرقت منتقل شد، متهم که مدرک رانندگی حرفه ای دارد و در دوران نوجوانی در مسابقات رالی شرکت می کرده است، هرگز فکر نمی کرد روزی معتاد به شیشه شود و به عنوان راننده با باند سارقان حرفه‌ای منازل تهران همکاری کند، وی در گفت و گو با  جوان ماجرا را شرح داد.

 

گفت‌وگو با متهم

*خودت را معرفی کن؟

مهتاب هستم ۲۷ ساله

 

*چه شد که وارد باند سارقان منزل شدی؟

به مواد مخدر شیشه معتادم و برای تأمین هزینه مواد وارد این باند شدم.

 

*در باند سرقت چه نقشی داشتی؟

من دارای مدرک رانندگی حرفه ای هستم. یکسال پیش با مهرداد در پاتوق مصرف کنندگان مواد مخدر آشنا شدم وقتی فهمید که رانندگی ام حرفه ای است از من خواست وارد باند سرقت آنها شوم و به عنوان راننده با آنها همکاری کنم از آن روز به بعد من در قبال تأمین شیشه ام استخدام باند شدم.

 

*چه شد که معتاد شیشه شدی؟

من خانواده پولداری داشتم و آنها برای من همه امکانات را فراهم می کردند تا اینکه شش سال قبل با پسر جوانی دوست شدم و او به من ابراز علاقه کرد. قرار بود با هم ازدواج کنیم اما او مرا فریب داد و بعد از مدتی هم مرا معتاد به موادمخدر شیشه کرد.

 

*به رانندگی علاقه داشتی؟

بله از دوران کودکی رانندگی می کردم تا اینکه مدرک رانندگی به گرفتم و حتی در مسابقات رالی هم شرکت می کردم.

 

*در این مدت که سرقت می کردید از دست پلیس هم فرار کردید؟

بله، هم از دست پلیس و هم از دست صاحبخانه فرار می کردیم. من همیشه داخل کوچه پشت فرمان آماده حرکت بودم که چند باری ماموران و صاحبخانه مارا تعقیب کردند و من با رانندگی حرفه ای که کردم موفق به فرار شدیم

 

*چطور دستگیر شدید؟

معمولا مهرداد و شهباز پول، طلا و تبلت و لپ تاپ و موبایل سرقت می کردند و بعد هم اموال سرقتی را برای فروش در کانال های تلگرامی آگهی می دادند که دست ما روشن

 

*حرف آخر؟

هرگز فکر نمی کردم شیشه زندگی و جوانی ام را تباه کند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.