2020/05/25
۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد
ثبت سومین جنایت در پرونده مرد زندانی

ثبت سومین جنایت در پرونده مرد زندانی

تقسیم شام به سمت علیرضا رفتیم و او را با ضربه های تیزی دست ساز مجروح کردیم. به سمت دومین طعمه رفتیم که قبل از کشتن او ماموران سر رسیدند.

دوات آنلاین-مرد جنایتکار که به خاطر قتل دو نفر در زندان بود، با همدستی دوستش سومین قربانی اش را در زندان کشت. متهمان در جریان این درگیری مرگبار در  زندان درصدد قتل زندانی دیگری هم بودند که ناکام ماندند.

 

به گزارش جام جم، ساعت ۲۴ دوشنبه بیستم خرداد یکی از مسوولان زندان تهران بزرگ در تماس با کامران رضوانی بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی پایتخت او را در جریان درگیری مرگباری میان دو زندانیبا یک زندانی جوان دیگر قرار دادند. بازپرس جنایی همراه تیمی از ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران برای بررسی ماجرا در آنجا حاضر شدند.

 

بررسی های اولیه نشان داد که پسر 22 ساله زندانی بر اثر اصابت ضربه های متعدد چاقو که دو زندانی دیگر بر بدن او در سالن یکی از اندرزگاه های زندان وارد کرده اند به شدت زخمی شده و به درمانگاه زندان منتقل شده اما به دلیل شدت جراحات فوت کرده است.

 

با مرگ او روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد. جسد زندانی 22ساله به نام علیرضا با دستور بازپرس جنایی به پزشکی قانونی منتقل شد. در جریان تحقیقات بازپرس جنایی و ماموران تحقیق پلیس آگاهی معلوم شد که عاملان این جنایت دو زندانی به نام های محمدرضا وحمیدرضا هستند.

 

در این مرحله ماموران به بازبینی فیلم دوربین های مداربسته زندان پرداختند که صحنه به صحنه درگیری و حمله مرگبار را ثبتکرده بودند و فیلم ها نشان می داد متهمان با تیزی دست‌ساز زندانی 22 ساله را به قتل رسانده اند. در این مرحله از تحقیقات معلوم شد علیرضا به اتهام توهین از بیست و چهارم تیر سال گذشته از سوی پلیس بازداشت و روانه زندان تهران بزرگ شده بود. او بعد از محاکمه در یکی از دادگاه های تهران به هشت سال حبس محکوم شده و دوره محكومیت خود را در زندان سپری می کرده است.

 

مجرمان سابقه دار

همچنین معلوم شد که دو عامل جنایت نیز سوابق کیفری دارند. تحقیقات بازپرس جنایی در این باره نشان می داد که یکی از  متهمان به قتل به نام محمدرضا دارای ۳۰ فقره سابقه کیفری در زمینه جرایم مختلف از جمله موادمخدر بوده که حتی یکی از محکومیتهای او حبس در ارتباط با مشارکت در آدم ربایی فردی در شهر ملارد بوده و به اتهام حمل و نگهداری موادمخدر به حبس ابد محکوم شده است.

 

دیگر همدست وی نیز که حمیدرضا نام دارند، سال 88 در یکی از محله های تهران با مردی به نام علیرضا درگیر شده و او را با ضربه چاقو به قتل رسانده و بابت این جنایت حکم قصاص گرفته و زیر تیغ بوده تا این که بعد از چند سالی در جریان درگیری میان گروهی از زندانیان با یک زندانی دعوا کرده و با تیزی دست‌ساز او را به قتل رسانده و بابت این قتل هم در دادگاه محاکمه و به قصاص محکوم شده بود.

 

این زندانی  حتی چندی پیش نیز به دلیل درگیری و دعوای درون گروهی زندانی دیگری را زخمی کرده بود. این دو زندانی در حالی که در زندان رجایی شهر کرج دوره محکومیت خود را سپری می کردند اقدام به کلاهبردایی تلفنی کردند و پس از افشای این موضوع از یک سال و نیم پیش به زندان تهران بزرگ منتقل شده بودند.

 

با مشخص شدن این موضوع، ماموران با دستور بازپرس جنایی به طور جداگانه از متهمان پرونده تحقیق کردند.

 

انگیز ه عجیب برای قتل محمدرضا

زندانی حبس ابدی ادعای عجیبی را مطرح کرد و گفت: زمانی که همراه حمیدرضا به زندان تهران بزرگ منتقل شدیم چندبار از مسوولان زندان خواستیم که ما را دوباره به زندان رجایی شهر کرج منتقل کنند که این درخواست هایمان به خاطر کلاهبرداری های که در آنجا انجام داده بودیم مورد موافقت قرار نگرفت. در این زندان با علیرضا -مقتول - آشناشدم و شماره تلفن همراه دخترم را به او دادم و خواستم که با وی تماس بگیرد و از او بخواهد تا به کارتم در زندان پول واریز کند. اما خبری از دخترم نشد و از طریق خانواده ام متوجه شدم که او بعداز تماس تلفنی با این زندانی ناپدید شده و خانواده ام از او خبری ندارند. تصور می کردم علیرضا در ناپدید شدن دخترم نقش دارند چند بار با او صحبت کردم که جواب درستی نداد. موضوع را به حمیدرضا گفتم و قرار شد علیرضا را کشیم. از سوی دیگر تصمیم گرفتیم یکی دیگر از زندانی ها را به خاطر توهین به قتل برسانیم. شب حادثه هنگام تقسیم شام به سمت علیرضا رفتیم و او را با ضربه های تیزی دست ساز مجروح کردیم. به سمت دومین طعمه رفتیم که قبل از کشتن او ماموران سر رسیدند و دستگیر شدیم.

 

این در حالی بود که حمیدرضا مرد اعدامی نیز گفته های همدست خود را تایید کرد و گفته های مشابهی را مطرح کرد.

 

برای دو زندانی متهم به قتل قرار بازداشت موقت صادر شد و آنها برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند. همچنین قرارشد کارشناسان پزشکی قانونی نظر بدهند که کدام ضربه های وارده در بدن مقتول کشنده بوده است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.