2019/08/21
۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
فرار دختر رزمی‌کار از خودروی مرد آدم‌ربا

فرار دختر رزمی‌کار از خودروی مرد آدم‌ربا

دختر 20 ساله: آنقدر با پا به در ضربه زدم که در خودرو باز شد و در حالی که سرعت خودرو خیلی زیاد بود خودم را به خیابان پرت کردم.

دوات آنلاین-مرد جوانی که از یکسال قبل به اتهام ربودن دختری جوان تحت تعقیب پلیس قرار داشت، سرانجام بازداشت شد.

 

به گزارش جوان بررسی پرونده های آدم ربایی که در اداره پلیس تشکیل می شود نشان می‌دهد بیشتر این پرونده ها به خاطر اعتماد بی جا قربانیان نسبت به طرف مقابل صورت می گیرد.

 

در پرونده که اوایل خرداد سال قبل در پلیس تهران تشکیل شده دختر ۲۰ساله ای به اداره پلیس رفت و از مرد جوانی به اتهام آدم ربایی و اقدام به آزار و اذیت شکایت کرد.

 

شاکی در توضیح ماجرا گفت: من کارمند اداری شرکتی در تهران هستم. محل کارم در یکی از خیابان های شرقی است. مدتی است مرد جوانی به نام منصور که مشاور املاکی دارد برای کارهای اداری اش به شرکت ما رفت و آمد دارد و به همین خاطر با او آشنا هستم، بعد از ظهر روز پنجم خردادماه بود که منصور برای انجام کارهای اداری اش به شرکت ما آمد. پس از پایان کار از محل کارم خارج شدم و در خیابان منتظر تاکسی بودم که منصور با خودروی پژوی اش کنارم توقف کرد. او اصرار کرد مرا تا مسیری برساند که به او اعتماد کردم و سوار خودرواش شدم و به راه افتادم، منصور هنگام رانندگی با من شروع به حرف زدن کرد و قصد داشت سرم را گرم کند که متوجه شدم مسیرش را تغییر داد. وقتی از او درباره تغییر مسیرش سؤال کردم مدعی شد که قصد دارد از مسیر خلوتی مرا به نزدیکی خانه ام برساند که به نیت شوم او پی بردم و خواستم خودرو را متوقف کند و من پیاده شوم اما منصور سرعت خودرواش را بیشتر کرد و تهدید کرد هیچ حرکتی نکنم. از آنجایی که من ورزش های رزمی کار می کنم خیلی تلاش کردم در را باز کنم و خودم را به پایین پرتاب کنم، اما در خودرو قفل شده بود و باز نمی شد. به همین سبب با راننده درگیر شدم و او هم هر لحظه به سرعت خودش می افزود تا اینکه در نهایت آنقدر با پا به در ضربه زدم که در خودرو باز شد و در حالی که سرعت خودرو خیلی زیاد بود خودم را به خیابان پرت کردم. پس از این رهگذران و راننده های عبوری که شاهد ماجرا و درگیری من و راننده بودند به کمک من آمدند و مرا که به شدت زخمی شده و دست و پایم آسیب دیده بود به بیمارستان منتقل کردند.

 

با طرح این شکایت تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به دستور بازپرس دادسرای امور جنایی تهران برای شناسایی و دستگیری راننده پژو وارد عمل شدند.

 

مأموران در نخستین گام از شاهدان عینی تحقیق کردند، یکی از شاهدان گفت: در حال رانندگی بودم که مشاهده کردم دختر جوانی داخل خودروی پژوی در حال حرکتی با راننده آن درگیر شده است. ابتدا فکر کردم زن و شوهر هستند اما لحظاتی بعد زن جوان در را باز کرد و خودش را از داخل خودرو به پایین پرت کرد که به کمک او رفتم و پژو هم به سرعت از محل گریخت.

 

در ادامه مأموران منصور را به عنوان مظنون حادثه تحت تعقیب قرار دادند که دریافتند وی پس از روز حادثه محل کارش نرفته و محل زندگی اش را هم تغییر داده است.

 

در حالی که نزدیک به یکسال از حادثه گذشته بود و ماموران هیچ ردی از متهم فراری نیافته بودند شاکی با اداره پلیس تماس گرفت و گفت متهم فراری را در یکی از مراکز خرید تهران مشاهده کرده است.

 

پس از این مأموران راهی محل شدند و متهم ۲۷ساله را که برای خرید به یک فروشگاه رفته بود، دستگیر کردند.

 

فکر می کردم دخترجوان فوت کرده است

متهم پس از انتقال به اداره پلیس ابتدا منکر جرم خود شد، اما وقتی با دلایل و مدارک روبه رو شد مدعی شد که با شاکی دوست بوده و آدم ربایی در کار نبوده است.

 

این ادعا در حالی از سوی متهم گفته می شود که شاهدان عینی روز حادثه در گیری شاکی با راننده را مشاهده کرده بودند.

 

وی در بازجویی ها در ادعایی گفت: مدتی بود برای انجام کارهای اداری ام به شرکت محل کار شاکی رفت و آمد داشتم تا اینکه با شاکی دوست شدم. ما با هم ارتباط تلفنی و پیامکی داشتیم و به هم علاقه پیدا کرده بودیم. روز حادثه هم پس از پایان کارش قرار بود برای تفریح به قهوه خانه ای برویم که در میانه راه تلفن همراهش زنگ خورد. لحظاتی بعد در حالی که با فردی حرف میزد عصبانی شد و در خودرو را باز کرد و خودش را به بیرون پرت کرد. پس از این خیلی ترسیدم و احتمال دادم که او کشته شده است و به همین دلیل از تهران فرار کردم تا به اتهام قتل دستگیر نشوم. چند روز قبل دوباره به تهران آمدم که دستگیر شدم.

 

متهم برای تحقیقات بیشتر و روشن شدن زوایای پنهان حادثه در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.