2019/08/19
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد
توضیحات رئیس سابق صدا و سیما درباره ویدئوی جنجالی

توضیحات رئیس سابق صدا و سیما درباره ویدئوی جنجالی

در فضای مجازی این طور شایعه شده بود که سرافراز هنگام خروج از کشور اسنادی از سازمان صداوسیما را نیز با خود خارج کرده است. سرافراز پنج شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار جام نیوز خبر خروجش از کشور را تکذیب کرد و گفت که در ایران حضور دارد.

دوات آنلاین-طی روزهای اخیر شایعاتی درباره خروج محمد سرافراز رئیس سابق سازمان صداوسیما از کشور در فضای مجازی منتشر شد که او در گفت و گوهای جداگانه ای با تکذیب این شایعات درباره فیلمی که باعث بروز این شایعات شده بود توضیحاتی ارائه کرد. این فیلم را ابتدا «شهرزاد میرقلی خان» بازرس ویژه رئیس صداوسیما در زمان ریاست محمد سرافراز درفیس بوک خود منتشر کرده بود. در این فیلم که زمان و مکان آن مشخص نیست محمد سرافراز در محیطی شبیه یک فرودگاه خارجی دیده می‌شود. در ادامه، میرقلی خان در حالی که بدون حجاب است و چند پرونده در دست دارد بدون توضیح شفاف درباره‌ آن ها وارد آسانسور می‌شود و به نظر می‌رسد که فیلم بردار این صحنه، سرافراز است.

 

در فضای مجازی این طور شایعه شده بود که سرافراز هنگام خروج از کشور اسنادی از سازمان صداوسیما را نیز با خود خارج کرده است. سرافراز پنج شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار جام نیوز خبر خروجش از کشور را تکذیب کرد و گفت که در ایران حضور دارد. سرافراز اکنون عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی است.به گزارش انصاف نیوز، ذیل این پست در اینستاگرام «میرقلی خان» یکی از مخاطبان او پرسیده که «این دکتر همون آقای سرافراز نیستند؟ رئیس سابق صدا وسیما؟» و دیگری گفته «نظرت درباره رئیس سابق صداو سیما چیه؛ سرافراز و فیلم تون داخل آسانسور؟» میرقلی خان در کامنتی در پاسخ درباره ماهیت پرونده‌هایی که در این فیلم در دست دارد نوشت: «اسناد و مدارک دوران زندانم در آمریکا.»

 

محمد سرافراز درباره این اسناد نیز روز گذشته با ایلنا گفت و گو کرد و ضمن تایید دیدارش با «میرقلی خان» در خارج از کشور، توضیح داد: «اسنادی که دو هفته پیش تحویل خانم میرقلی خان دادم، مربوط به پنج سال زندان و مکاتبات ایشان با دادگاه های آمریکا به اتهام تلاش برای خرید دوربین‌های دید درشب است.» «میرقلی خان» از جمله زندانیان ایرانی در آمریکا بود که سال ها به اتهام تلاش برای خرید دوربین های دید در شب برای ایران در آمریکا زندانی بود. او پس از آزادی با حکم محمد سرافراز که آن زمان معاون برون مرزی صدا وسیما بود به شبکه پرس تی وی رفت و پس از ریاست سرافراز در سازمان صداوسیما، بازرس ویژه اوشد. سرافراز در اسفند 97 طی گفت وگو با روزنامه شرق درباره میرقلی خان گفته بود: «در شبکه پرس‌تی‌‌وی سه سال با موفقیت کار کرد... وقتی به سازمان آمد، درباره چند پروژه و مسئله خاص به ایشان مأموریت داخل‌سازمانی دادیم که بازرسی کنند...».

 

با این حال میرقلی خان با اتهام جاسوسی و نفوذ نیز مواجه بود، اتهاماتی که هرگز درباره آن نتیجه گیری مشخصی منتشر نشد. سرافراز روز گذشته درباره شایعاتی که منتشر شده بود به ایلنا گفت: «درسال ۹۴ پیش از آن که اتهام جاسوسی به ایشان وارد کنند، خودروی خانم میرقلی خان مورد سرقت قرارگرفت و فقط لپ تاپ و چمدان اسناد زندان که در صندوق عقب خودرو قرار داشت، ربوده شد.

 

قاعدتاً تصور می‌کردند به این ترتیب سندی برای اثبات زندان رفتن در آمریکا ندارد. توجیه آن ها برای اتهام جاسوسی به خانم میرقلی خان این بود که پنج سال در زندان‌های آمریکا به سرنبرده است.سرمنشأ شایعات اخیر همان کسانی هستند که اتهام ساختگی جاسوسی را به این خانم وارد کردند و نتوانستند هیچ مدرکی برای ادعای خود ارائه کنند.»

 

منبع: خراسان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
دستپاچه 1398/02/07
هر کی فهمید این خبر چی می گه یه دو خط بنویسه و خانواده یی را از نگرانی برهاند! :)

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.