2019/06/26
۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
مرد تاجر در اسارت گانگسترهای یک میلیارد تومانی

مرد تاجر در اسارت گانگسترهای یک میلیارد تومانی

به صورت پیاده در حال رفتن به خانه ام بودم که خودروی پژویی که چهار مرد سرنشین آن بودند راه مرا سد کردند. سه نفر در حالی که مجهز به اسلحه بیسیم و تجهیزات پلیسی بودند از داخل خودرو پیاده شدند و ادعا کردند مأمور پلیس هستند و...

دوات آنلاین-خاطره گویی یکی از کارمندان مرد تاجر در بزمی دوستانه به طراحی و اجرای یک سناریوی آدم ربایی در پوشش پلیس ختم شد.

 

به گزارش جوان، مجرمان برای به دست آوردن پول های باد آورده همیشه نیاز به اطلاعاتی دارند که بتوانند نقشه های خود را به راحتی طراحی و عملی کنند. این افراد گاهی از اطلاعاتی که یک فرد درباره همسایه های خود یا از صحبتهای افراد خردسال یا حرف هایی که در جلسات دوستانه بین‌شان رد و بدل می شود استفاده می کنند که رازداری و آموزش هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد نشان می دهد برای همه ضروری است.

 

در پرونده ای که اوایل فروردین ماه امسال در پلیس تهران تشکیل شده است مردی سراسیمه به مأموران خبر داد هفت مرد ناشناس او را ربوده و پس از گرفتن ۱۵۰ میلیون تومان او را دست و پا بسته در اطراف تهران رها کرده‌اند.

 

شاکی در توضیح ماجرا گفت: من تاجر هستم و شرکت بزرگی در یکی از خیابان های شمالی تهران دارم. از آنجا که با شرکتهای خارجی ارتباط کاری دارم در تعطیلات عید نیز همراه تعدادی از پرسنل در شرکت مشغول به کار هستیم. روز قبل برای هماهنگی واردات کالا با یکی از شرکتهای طرف قرارداد خارجی به شرکت رفته و پس از چند ساعت کار شرکت را ترک کردم. به صورت پیاده در حال رفتن به خانه ام بودم که خودروی پژویی که چهار مرد سرنشین آن بودند راه مرا سد کردند. سه نفر در حالی که مجهز به اسلحه بیسیم و تجهیزات پلیسی بودند از داخل خودرو پیاده شدند و ادعا کردند مأمور پلیس هستند و به خاطر اینکه در شرکت تخلفات زیادی صورت گرفته است باید همراه آنها به اداره پلیس بروم. هر چقدر اصرار کردم من تخلفی نکرده ام فایده ای نداشت و آنها گفتند که مأمور و معذور هستند و باید همراه آنهایروم. آنها حتی اجازه ندادند به خانواده ام موضوع را خبر دهم و به زور مرا سوار خودرو کردند و راننده هم به راه افتاد. پس از طی مسافت کوتاهی چشمان مرا بستند تا اینکه متوجه شدم مرا به داخل خانه‌ای بردند و آنجا هم دست و پای مرا با طناب بستند که سه مرد دیگر به آنها اضافه شدند. مأموران قلابی مرا شکنجه دادند و رمز کارتهای عابرم را که همراه بود به زور از من گرفتند و حدود 50میلیون تومان با کارت های من خرید کردند. آنها پول بیشتری برای رهایی ام درخواست کردند که مجبور شدم با چند نفر از دوستانم تماس بگیرم و دوستانم در همان روزهای تعطیلی ۱۰۰میلیون تومان به کارتم واریز کردند که آدم ربایان همه پول را برداشت کردند آنها پس از ۲۴ ساعت در حالی که فهمیدند پول بیشتری ندارم در اطراف تهران با دست و پای بسته مرا رها کردند و از محل گریختند.

 

باطرح این شکایت تیمی از مأموران به دستور بازپرس دادسرای امور جنایی تهران وارد عمل شد.

 

مأموران در نخستین گام با بررسی تراکنش مالی شاکی و متهمان و تحقیقات فنی موفق شدند چهار نفر از متهمان اصلی پرونده را شناسایی و دستگیر کنند.

 

یکی از متهمان در بازجویی ها با اعتراف به جرم خود گفت: چندی قبل در مهمانی ای بودم که هر کدام از ما خاطره‌ای برای دیگران تعریف کردیم. یکی از مهمان ها هم خاطره مدیر عامل شرکتش را برای ما تعریف کرد. او گفت مدتی قبل با مشکل مهمی روبه رو شده تا اینکه مدیر عامل شرکتش که مرد پولداری است به او کمک کرده و مشکلش حل شده است. بعد از آن بود که خیلی وسوسه شدم و با شش نفر از دوستانم نقشه آدم ربایی مدیر شرکت را طراحی کردیم. ما قرار بود از او یک میلیارد تومان اخاذی کتیم اما ۱۵۰ میلیون تومان بیشتر نتوانستیم از او بگیریم و بعد هم مجبور شدیم رهایش کنیم.

 

در ادامه سه متهم دیگر هم حرف های همدست خود را تأیید کردند.

 

گفتنی است مأموران در تلاشند سه همدست آدم‌ربایان را نیز دستگیر کنند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.