2019/12/14
۱۳۹۸ شنبه ۲۳ آذر
چه روش‌هایی برای جوان‌ سازی پوست مناسب است؟

چه روش‌هایی برای جوان‌ سازی پوست مناسب است؟

افراد متعددی به دلیل افتادگی ابرو، پلک، ایجاد چین و چروک و سایر علایم مرتبط با افزایش سن به جراحان پلاستیک مراجعه می‌کنند که برخی از آنها قبل از مراجعه انواع روش‌های جوان‌سازی جدید مانند لیفت، لیزر و ... را انجام داده بودند ولی علیرغم صرف هزینه های گزاف به دلیل بی‌اثر بودن و برگشت دوباره مراجعه کرده‌اند.

دوات آنلاین-داشتن صورتی زیبا در گرو داشتن پوستی جوان و شفاف است. این روزها یکی از موضوعات مورد توجه متخصصان، یافتن فرمولی برای به ‌تعویق‌ انداختن روند پیری پوست و جوان‌سازی دوباره‌ آن است. پوست صورت بعد از ۳۰ تا ۳۵ سالگی دچار تغییراتی می‌شود که هر چند به ‌خودی‌ خود زیبا هستند، اما اکثر افراد به‌خصوص خانم‌ها را نگران می‌کند به طور مثال چروک شدن پوست ما را وادار می‌کند تا به فکر پیشگیری از بروز چین و چروک ها باشیم. با توجه به اهمیت موضوع آفتاب یزد در این باره با دکتر امیر رضا معتبر، فوق تخصص جراحی پلاستیک، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت‌و‌گو کرده است .

 

وی در این‌باره می گوید : افراد متعددی به دلیل افتادگی ابرو، پلک، ایجاد چین و چروک و سایر علایم مرتبط با افزایش سن به جراحان پلاستیک مراجعه می‌کنند که برخی از آنها قبل از مراجعه انواع روش‌های جوان‌سازی جدید مانند لیفت، لیزر و ... را انجام داده بودند ولی علیرغم صرف هزینه های گزاف به دلیل بی‌اثر بودن و برگشت دوباره مراجعه کرده‌اند.

 

دکتر معتبر ادامه داد : اعمال جراحی زیبایی در کلینیک‌های جراحی پلاستیک براساس رده سنی افراد مراجعه کننده و شدت علایم درمانهای متفاوتی برای آنها انجام می شود.

 

این فوق تخصص جراحی پلاستیک عنوان کرد : بسیاری از روش‌های جوان سازی صورت که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود، دارای اثرات کوتاه مدت می باشد لذا توصیه ما متخصصان بر این است افرادی که برای جوان‌سازی صورت مراجعه می‌کنند باید با داشتن صبر و حوصله در انتخاب پزشک مناسب جهت انجام اعمال جوان‌سازی پوست دقت نمایند بدین خاطر که حتی اقدامات کوچکی مانند تزریق ژل و بوتاکس که گاها جهت جوان‌سازی صورت استفاده می‌شود اگر توسط پزشک حاذق همراه با وسایل از برندهای معتبر و استاندارد انجام نشود، می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را برای مراجعان به همراه داشته باشد.

 

وی ابراز داشت : سوداگران جراحی پلاستیک و زیبایی اغلب خدمات غیراستاندارد را با هزینه‌های وسوسه‌انگیز به بیماران ارائه می کنند که احتمال دارد عوارض بسیاری را برای افراد در پی داشته باشد درصورتی که افراد نباید خدمات جراحی خود را صرفا براساس هزینه انتخاب کنند.

 

دکتر معتبر عنوان کرد: بسیاری از تکنیک‌های جوانسازی مورد تایید انجمن‌های علمی و صنفی نیست، لذا توصیه می‌گردد در صورت نیاز به این گونه اعمال جراحی حتما نسبت به انتخاب پزشک به صورت آگاهانه اقدام شود .

 

این عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران بیان کرد : یکی از اعمال جراحی زیبایی که جهت زیبایی انجام می‌شود ،عمل زیبایی پلک فوقانی است که بیماران به علت احساس فشار روی پلک یا خستگی فرم و حالت چشم‌ها جهت عمل جراحی مراجعه می‌کنند لذا ضروری است که این افراد این آگاهی را داشته باشند که گاها افتادگی پلک می تواند همراه با افتادگی ابرو باشد که جراحان متخصص حتما در زمینه افتادگی ابرو، راهنمایی لازم را به شخص مراجعه‌کننده باید بکنند.وی اظهار داشت : در صورتی که افتادگی پلک همراه با افتادگی ابرو باشد تنها عمل جراحی پلک، مشکل را حل نمی‌کند و بعد از مدت کوتاهی با برگشت به حالت قبلی فرد مجددا با نارضایتی از عمل زیبایی انجام شده مراجعه می‌کند. سایر روش‌هایی که در بازار به عناوین مختلف مانند لیفت با نخ یا کشیدن و...که تبلیغ می‌شوند نیز بعضا دارای اثری کم ، قابل برگشت یا بدون اثر هستند.این استادیار دانشگاه علوم پزشکی در پایان گفت : هدف از جراحی زیبایی پلک فوقانی، برطرف کردن مشکلات ساختاری به وجود آمده با حفظ عملکرد طبیعی چشم است. جراحی‌ای که توسط افراد غیرمتبحر روی پلک انجام می‌شود یا انجام جراحی خارج از عرف مانند چشم گربه‌ای گاها با به وجود آوردن عوارض دائمی و اختلاف در عملکرد طبیعی چشم می‌تواند عوارض زیادی را برای فرد به وجود آورد .انجام معاینات چشم پزشکی قبل از عمل زیبایی پلک برای افراد توصیه می‌شود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.