2020/01/27
۱۳۹۸ دوشنبه ۷ بهمن
گفت‌وگو با مردی که چهارقولوهایش 2 روز پیش به دنیا آمدند

گفت‌وگو با مردی که چهارقولوهایش 2 روز پیش به دنیا آمدند

فرزند اول من یوسف الان هشت ساله است. می‌خواستیم یک فرزند دیگر هم داشته باشیم که این طور شد.

دوات آنلاین-در یک زایمان نادر زن جوانی در اهواز چهارقلو فارغ شد؛ دو پسر و دو دختری که باعث شدند تا خانواده سه نفره سلامی به یک‌باره بزرگ شود. این زایمان به صورت سزارین صبح دوشنبه در بیمارستان علامه کرمی اهواز انجام شد. به گفته مسئولان درمانی این بیمارستان که وابسته به کمیته امداد امام‌خمینی(ره) است، حال مادر و هر چهار فرزند او مساعد است؛ با وجود این نوزادان تازه متولدشده چند روزی را باید در این بیمارستان تحت مراقبت باشند. «سعید» پدر این خانواده که حالا باید برای تأمین معیشت خانواده هفت نفره‌اش بیش از پیش تلاش کند و البته نیاز و انتظار حمایت‌های زیادی از سوی سازمان‌ها و ارگان‌های مسئول دارد، برای دقایقی با «شهروند» همکلام شد که در ادامه می‌خوانید. 

 

 • وقتی متوجه شدی که همسرت چهارقلو باردار است، چه احساسی داشتی؟

همسرم وارد سه ماهگی شده بود که دکتر این موضوع را به ما گفت؛ بعد از سونوگرافی و آزمایش شوکه شدیم. من و همسرم خیلی از این موضوع وحشت کردیم. چهار بچه آن هم در این شرایط اقتصادی واقعا سخت است؛ با این حال به خدا توکل کردیم، بچه نعمت است و حالا خدا به ما این نعمت را داده است، البته می‌دانم که سخت است ولی خوب نباید کفران نعمت کرد.

 

 • معمولا در این شرایط خطرهایی جان مادر یا نوزادان را تهدید می‌کند، شما نگران سلامت همسر یا فرزندانت نبودی؟

چرا دکترها هم به ما گفتند که احتمال دارد بچه‌ها همگی سالم نباشند. حتی می‌دانم که شانس زنده‌ماندن همه بچه‌ها در این شرایط خاص کم است؛ ولی با وجود این من و همسرم همه تلاش‌مان را کردیم. خدا را شکر الان هم بچه‌ها سالم و سلامت هستند.

 

 • شما پیش از این تجربه پدرشدن را داشتید؟

بله؛ فرزند اول من یوسف الان هشت ساله است. می‌خواستیم یک فرزند دیگر هم داشته باشیم که این طور شد.

 

 • مثل این‌که زیاد هم خوشحال نیستی؟

خدا را شکر می‌کنم؛ ولی خب الان در شرایط سخت اقتصادی هستیم. من ماهی یک‌میلیون و ٨٠٠‌هزار تومان درآمد دارم؛ با یک خانه مستأجری، فراهم‌کردن احتیاجات این بچه‌ها سخت است. الان پنج فرزند دارم، خب اداره آنها پول می‌خواهد. همین الان هم برای هزینه بیمارستان مشکل دارم؛ هنوز نتوانستم پول بیمارستان را کامل پرداخت کنم.

 

 • چقدر باید به بیمارستان بپردازی؟

بیمارستان علامه کرمی تنها بیمارستان کمیته امداد است. ٨‌ میلیون تومان هزینه بیمارستان شده است؛ البته این برای چند روز اول و هزینه زایمان است. با کلی خواهش و التماس فعلا چهار میلیون تومان به آنها دادم؛ دو میلیون تومان این مبلغ را هم قرض گرفتم. واقعا نمی‌دانم باید چطور بقیه این هزینه را جور کنم. بیمارستان با من خیلی همکاری داشته ولی درآمد و پول من خیلی کم است.

 

 • شما تحت پوشش کمیته امداد هستید؟

نه متاسفانه؛ فقط بیمه تأمین اجتماعی داریم.

 

 • پس چطور به بیمارستان علامه کرمی مراجعه کردید؟

پزشک همسرم به ما گفت که تجهیزات این بیمارستان برای نوزادان مناسب است؛ به همین دلیل به این بیمارستان آمدیم. الان هم بچه‌ها در بیمارستان بستری هستند.

 

 • فرزندان‌تان تا کی باید در بیمارستان تحت نظر باشند؟

فعلا معلوم نیست. دکترها گفتند که حداقل چند روزی را میهمان آن‌جا هستند؛ هر شب دستگاه هم هزینه خودش را دارد.

 

 • به جایی هم برای دریافت کمک مراجعه کرده‌اید؟

بله به استانداری نامه نوشتم و به بهزیستی مراجعه کردم ولی هیچ کمکی به من نشد. به من گفتند که تو اگر شرایط مالی مناسبی نداشتی چرا دوباره بچه‌دار شدی؛ فقط بیمارستان وقتی شرایط من را دید به من کمک کرد.

 

 • شما چند ‌سال دارید؟

من ٣٢ ساله دارم و همسرم هم ٢٧ سال.

 

 • چند ‌سال است که ازدواج کرده‌اید؟

سال ٨٨ بود که من ازدواج کردم؛ همسرم دختردایی‌ام است.

 

 • در اقوام و خانواده نزدیک‌تان سابقه چندقلوزایی دارید؟

نه؛ در اقوام نزدیک اصلا سابقه نداشته است.

 

 • برای بچه‌ها اسم هم انتخاب کردی؟

بله؛ قل اول من دختر است؛ حدود ٢ کیلو هم وزن دارد، اسم او را زینب گذاشتیم. قل بعدی پسر است و ماشاءالله ٢ کیلو و ٢٠٠گرم وزن دارد، اسم او را مهدیار گذاشتیم. قل بعدی هم پسر است و نام مهزیار را برای او انتخاب کردیم. آخرین قل هم دختر است و قرارشد نام او را هم ترنم بگذاریم.

 

منبع: شهروند

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.