2019/06/18
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد
تجاوزبه‌دختری‌توسط‌خواستگار قلابی

تجاوزبه‌دختری‌توسط‌خواستگار قلابی

دختری که از سوی خواستگارش مورد تجاوز قرار گرفته است با مراجعه به مرکز مشاوره پلیس اصفهان داستان زندگی‌اش را این گونه شرح داد:

دوات آنلاین-دختری که از سوی خواستگارش مورد تجاوز قرار گرفته است با مراجعه به مرکز مشاوره پلیس اصفهان داستان زندگی‌اش را این گونه شرح داد:

 

 

حدود 6 ماه پیش بود که پایم به یکی از آموزشگاه های خصوصی زبان انگلیسی باز شد. یکی از اساتید جوان آموزشگاه به نام سیامک از روزهای اول شروع کلاس به من ابراز علاقه کرد. از نگاه های تیز و لبخندهای ملیحش سر کلاس گرفته تا سوال های بی ربط و بهانه های واهی در بیرون از کلاس به من فهماند که یک جورایی عاشقم شده است.

 

روزها گذشت تا اینکه یک روز سیامک بیرون از آموزشگاه مرا صدا کرد و بعد از کلی مقدمه چیدن بالاخره گف: "من از روز اول که شما را دیدم یک دل نه صد دل عاشقتان شدم حالا اگر اجازه بدهید می خواهم برای خواستگاری خدمت پدر و مادرتان برسم." من از خجالت سرم را پایین انداختم و گفتم باید فکر کنم و بعد به طرف منزل راه افتادم.

 

تا موقع کلاس بعدی 3 روز باقی مانده بود و سیامک در این مدت مدام برایم پیامک می فرستاد و می پرسید فکرهایت را کردی؟ تا اینکه بالاخره سه شنبه از راه رسید و من به آموزشگاه رفتم بعد از پایان کلاس دوباره سیامک به طرفم آمد و خواست تا جوابش را بدهم. اما من به او جواب رد دادم و وقتی که علتش را پرسید گفتم: "شما 5 سال از من کوچکتر هستید و تفاوت های زیادی بین من و شما است و ما هیچ نقطه مشترکی با هم نداریم چطور می توانیم زیر یک سقف با هم زندگی کنیم، از طرفی من اصلاً دلم نمی خواهد همسر آینده ام از من کوچکتر باشد." اما او با حرف های من قانع نشد و به خواستگاری از من اصرار کرد.

 

سیامک دست بردار نبود، هر روز پیام های عاشقانه می فرستاد و ابراز عشق و علاقه می کرد و می گفت: "زندگی بدون تو معنا و مفهومی برایم ندارد!" او به محل کار پدرم رفت و بالاخره با راضی کردن او قرار شد که برای خواستگاری به منزل ما بیاید.

 

شب خواستگاری، سیامک با دسته گل و جعبه شیرینی آمد و گفت، چون خانواده اش ساکن کرمان هستند مجبور شده که به تنهایی بیاید، حرف های اولیه بین پدر و مادرم و سیامک رد و بدل شد من هم وقتی این همه اصرار و سماجت او را دیدم، وقتی پدرم نظرم را پرسید جواب مثبت دادم. بعد سیامک از پدرم خواست اجازه بدهد تا زمانی که پدر و مادرش برای جلسه خواستگاری اصلی به اصفهان می آیند بتواند با من رفت و آمد داشته باشد تا ما شناخت بیشتری از هم پیدا کنیم. پدر و مادرم هم پذیرفتند و از آن روز به بعد یا به خانه ما می آمد و یا با هم به پارک و سینما می رفتیم.

 

او مرتب می گفت: "من تو را دوست دارم و به هیچ قیمتی حاضر نیستم که تو را از دست بدهم" کم کم من هم به او علاقمند شدم و این علاقه به وابستگی و دلبستگی بدل شد به طوری که اگر یک روز او را نمی دیدم یا صدایش را نمی شنیدم از لحاظ روحی به هم می ریختم تا اینکه آن روز شوم فرا رسید. آن روز هم مثل روزهای قبل سوار ماشین سیامک شدم، بعد از اینکه چرخی در شهر زدیم یک دفعه دیدم از شهر خارج می شود و به من تعرض کرد.

 

بعد از آن ماجرا رفتار سیامک با من سرد و سردتر شد، دیگر نه خبری از رفت و آمدش بود نه از تماس ها و پیامک هایش، وقتی که علت این رفتارش را جویا شدم آن همه عشق و علاقه اش به من را انکار کرد و گفت: من فکر کردم دیدم ما به درد هم نمی خوریم تو اگر دختر خوبی بودی به این راحتی آن روز با من بیرون نمی آمدی و تن به خواسته من نمی دادی، اصلاً معلوم نیست شاید تا حالا غیر از من چند نفر در زندگی تو بوده اند.

 

تازه فهمیدم با این شیوه قبل از من 2 نفر دیگر را هم فریب داده. از طرفی دیگر، سیامک آنقدر از سادگی و پاکی من سوءاستفاده کرده بود که بدون هیچ مدرک و سندی 20 میلیون تومان از پس اندازم را به صورت قرضی به او دادم و حالا منکر این پول هم شده است. افسوس که چقدر دیر توانستم به عشق قلابی این جوان شیطان صفت پی ببرم! پدر و مادرم از این ماجرا خبری ندارند، نمی دانم اگر بفهمند چه رفتاری با من خواهند داشت....

 

خواستگار به معنی همسر آینده نیست!

سید علیرضا هاشمی، کارشناس ارشد روانشناسی و رئیس مرکز مشاوره آرامش پلیس اصفهان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در مسئله خواستگاری، دختران جوان باید این نکته را مد نظر داشته باشند، هر خواستگاری که برایشان می آید، نمی تواند همسر آینده آن ها باشد و نباید شیفته ظاهر شیک و زیبا، پول و ثروت، درجه و رتبه شغلی بالا و حرف های عاشقانه و ... شوند.

 

این روانشناس و آسیب شناس مسایل خانوادگی تصریح کرد: همانطور که در این پرونده مشاهده کردید اعتماد بی جای این دختر به فردی که هیچ شناختی از او نداشته باعث شده که به خواسته های وی پاسخ مثبت دهد.

 

رئیس مرکز مشاوره آرامش با بیان اینکه داستان مذکور می تواند درس عبرت و هشداری برای خانواده ها باشد گفت: شاید این جمله را این روزها در جلسات خواستگاری شنیده باشید که عنوان می شود: لطفاً اجازه دهید تا دختر و پسر مدتی با هم ارتباط داشته باشند تا بیشتر با خصوصیات هم آشنا شوند. اما اگر شما کمی معتقد و مذهبی باشید می دانید که قطعاً هرگونه ارتباط خارج از عرف و شرع مقدس اسلام زمینه و بستر ساز بروز انحراف و آسیب خواهد بود و این گونه ارتباطات در آموزه های دینی ما نهی شده است.

 

هاشمی تاکید کرد: توصیه ما به خانواده هایی که دختران در آستانه ازدواج دارند این است که حتماً نسبت به خواستگارانی که برای دخترانتان می آیند تحقیق و تفحص کنید و از اصالت خانوادگی و اعتقادات فرد خواستگار مطمئن شوید زیرا در روایات ائمه معصومان(ع) هم توصیه شده که دخترانتان را به ازدواج افراد مؤمن، معتقد و با تقوا درآورید چرا که در این صورت اطمینان دارید که فرزندانتان در دنیا و آخرت عاقبت به خیر خواهند شد.

 

تهیه و تنظیم: حمید رضا محمدی، کارشناس رسانه پلیس اصفهان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
خانم 1397/10/22
الهی هرچی مردهس که دخترای بی پناه رو گول میزنن بروندجهنم و الهی سر تک تک عزیزانشون بیاد وچوب خداصدانداره
1397/10/22
حماقت از این بزرگتر ندیده و نشناخته هم حیثیت شون رو به باد میدن هم پولشونو

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.