2019/06/24
۱۳۹۸ دوشنبه ۳ تير
آیا اخبار آلودگی مرغ‌های موجود در بازار صحت دارد؟

آیا اخبار آلودگی مرغ‌های موجود در بازار صحت دارد؟

خانواده ها در خصوص آلودگی مرغ به سرب نباید نگران باشند، زیرا دامپزشك سلامت مرغ‌ها را پیش از انتقال به کشتارگاه و دو بار پس از آن طی مراحل مختلف بررسی می‌کند و اگر مورد مشکوکی وجود داشته باشد آزمایش های لازم انجام می شود.

دوات آنلاین-اغلب در مورد مرغ‌ها ی بسته بندی از گوشه و کنار اخبار ضدونقیضی منتشر می شود. تعدادی از این خبرها شایعه وكذب محض، اما برخی موضوعاتی است که باید صحت وسقم آن مورد بررسی قرار گیرد. باتوجه به مطالبی که در مورد آلودگی مرغ‌ها ی بسته بندی به سرب و برخی آنتی بیوتیكها مطرح است و باورهایی که در خصوص مرغ‌ها ی طعم دارومنجمد وتاریخ گذشته در میان مردم ودرشبکه های مجازی در حال انتشار است با دکتر آراسب دباغ مقدم، متخصص علوم و صنایع غذایی و عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش گفت وگویی انجام دادیم.

 

چندی پیش خبری در خصوص آلودگی مرغ‌ها  به سرب منتشرو از آن زمان تا به امروز باعث نگرانی بسیاری از خانواده‌ها شده است. دکتر دباغ مقدم می گوید این که گفته می شود مرغ‌ها  آلوده به مقداری سرب هستند نیاز به اثبات دارد. واقعیت این است که سرب می تواند از محيط جذب بدن مرغ شود و اگر آلودگی احتمالی وجود داشته باشد در مرغداری هایی است که در کنار بزرگراه ها، فاضلاب های صنعتی و کارخانجات شیمیایی احداث شده اند. به این واسطه مرغ‌ها  با آشامیدن آب حاصل از این فاضلاب ها، به سرب و دیگر فلزات سنگین آلوده می شوند. البته احتمال انتقال سرب از طريق دان مرغ که در خاكهای آلوده به سرب پرورش یافته هم وجود دارد که باید آزمایش های مختلف انجام و وجود آن اثبات شود. خانواده ها در خصوص آلودگی مرغ به سرب نباید نگران باشند، زیرا دامپزشك سلامت مرغ‌ها  را پیش از انتقال به کشتارگاه و دو بار پس از آن طی مراحل مختلف بررسی می‌کند و اگر مورد مشکوکی وجود داشته باشد آزمایش های لازم انجام می شود.

 

صحت باقیمانده آنتی بیوتیك در مرغ‌ها  

مدت زمان زیادی طول کشید تا اکثر خانواده ها پذیرفتند که به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی از هورمون برای مرغ ها استفاده نمی شود. حال بحث وجود باقیمانده‌های آنتی بیوتیك در مرغ و مقاومت دارویی که در بدن مصرف کننده ایجاد می کند خانواده ها را جویای دانستن صحت و سقم این موضوع کرده است. این متخصص می گوید: طبق تحقیقاتی که اخیرا روی تعدادی از مرغ ها و تخم مرغ های موجود در بازار انجام شده بیانگر استفاده نادرست تولیدکنندگان از آنتی بیوتیكها و وجود باقیمانده های آنتی بیوتیک در این محصولات است که برخلاف باور اغلب خانواده ها این ترکیبات با دور ریختن آب پخت اولیه مرغ‌ها  به مدت پنج تا ده دقیقه و استفاده از هویج و سایر سبزیجات حذف نخواهد شد و پایش دائمی محصولات پروتئینی از سوی سازمانهای ذی ربط به منظور احراز سلامت آن برای مصرف کننده ضروری است.

 

دل وسنگدان مرغ را بخوریم؟

کلیه و کبد(جگرسیاه) دو عضوسم زدای بدن جهت دفع سموم و داروهای مصرفی است و بر اساس مطالعات انجام شده، چون در بسیاری از مرغداری های صنعتی دوره های منع مصرف مرغ بعد از تجویز داروهای مختلف مانند آنتی بیوتیكها رعایت نمی شود و مقدار زیادی از این داروها در جگرمرغ باقی می ماند، مصرف آن چندان توصیه نمی شود. اما مصرف دل و سنگدان مرغ مشکل خاصی نداشته و می توان آن را مصرف کرد.

 

سلامت مرغ‌ها ی طعم دار

برخی خانواده‌ها براین باورند مرغ هایی که در برخی فروشگاه ها و سوپر گوشت های بزرگ قطعه بندی، تکه و طعم دار می شوند از انواع مرغ های بی کیفیت و تاریخ گذشته هستند. دکتر دباغ مقدم می گوید از نظر قانونی اگرهر مرکز یا فروشگاهی بخواهد فرآوری خاصی روی گوشت و مرغ انجام دهد باید مجوز فرآوری گوشت از سازمان دامپزشکی کشور را داشته ويك دامپزشك ناظرهم در آن فروشگاه حاضر باشد. در غیر این صورت خرید گوشت و مرغ طعم دار یا فرآوری شده از این فروشگاه ها را توصیه نمی کنیم.

 

مرغ وایتکسی

گاهی در برخی وب سایت ها اخباری مبنی بر سفید کردن بدن مرغ ها با وايتکس منتشر می شود. به گفته عضو هیات علمی دانشگاه تا زمانی که مرغ‌ها  بدون بسته بندی عرضه می شدند برخی عرضه کنندگان اقدام به سفید کردن مرغ با وایتکس می کردند، چون اغلب خانواده ها مرغی را تازه تر و بهتر می دانستند که پوست سفیدتری داشته باشد که البته مصرف وایتکس در مقادیر کم نه موجب بیماری می شود و نه از ارزش غذایی مرغ می کاهد. خوشبختانه این روزها که مرغ به صورت بهداشتی و در بسته بندی به دست مصرف کننده می رسد هیچ نگرانی خاصی در مورد مصرف این نوع ترکیبات وجود ندارد.

 

مرغ گرم يامنجمد؟

با توجه به سیاست تنظیم بازار و ورود تعدادی مرغ‌ها ی منجمد وارداتی به برنامه غذایی، این پرسش مطرح است که آیا می توان به این مرغ‌ها  اعتماد کرد. این متخصص می‌گوید هر فرآورده و محصول گوشتی که بخواهد وارد کشور شود تحت نظارت سازمان دامپزشکی قرار میگیرد و از نظر سلامت و کیفیت قابل اطمینان هستند و در صورتی که مرغ‌ها ی منجمد به خوبی فرآیند انجماد را طی کرده باشند در مقایسه با مرغ‌های گرم از جهت ارزش تغذیه ای تفاوت چندانی ندارند.

 

 این مرغ‌ها  خوراك دام هستند

با ورود مرغ های منجمد به بازار برخی اقدام به خرید تعداد زیادی مرغ و ذخیره سالانه آن در فریزر می کنند با این تصور که مرغ های منجمد با گذشت تاریخ مصرف فاسد نمی شوند. به گفته دکتر دباغ مقدم، فسادپذیری مرغ از گوشت قرمز بالاتر است و مرغ گرم يامنجمد پس از گذشت تاریخ مصرف مندرج روی بسته بندی غیرقابل مصرف می شوند و در مواردی که دچار فساد میکروبی نشده باشند تنها برای خوراك دام قابل مصرف هستند.

 

منبع: جام جم

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.