2019/05/23
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد
قتل مرموز مرد متجاوز

قتل مرموز مرد متجاوز

از یکسال قبل وقتی که 17ساله بودم شاهرخ را می‌شناختم. او پسر خلافکاری بود .او بدون اطلاع خانواده‌اش خانه‌ای را در حاشیه شهر برای خودش اجاره کرده بود و عصرها به آنجا می‌رفت. یک بار مرا به خانه‌اش دعوت کرد و آنجا آزارم داد. بعد از این ماجرا شاهرخ مدام از من اخاذی می‌کرد .

دوات آنلاین-کودک آزار جوانی که 86 پسرنوجوان را مورد تجاوز قرار داده و به دست فرد یا افراد ناشناسی کشته شده ‌است از سوی دادگاه مهدورالدم شناخته شد.

 

جوان مقتول 11 سال قبل در پارکی در یکی از شهرهای غربی به قتل رسید . وقتی ماموران جسد او را پیدا کردند زمان زیادی از قتل او گذشته بود چراکه جسد بو گرفته و در حال متلاشی شدن بود.

 

در حالیکه ماموران به دنبال پیدا کردن اولیای‌دم و مشخص شدن هویت مرد مقتول بودند در میان پرونده‌های اعلام فقدانی متوجه شدند خانواده‌ای مفقود شدن پسرشان شاهرخ را به پلیس گزارش کرده و مشخصاتی را ارائه داده‌اند بسیار با مشخصات مقتول هم‌خوانی دارد.

 

خانواده شاهرخ به پزشکی قانونی رفتند و پس از دیدن جسد اعلام کردند مقتول شاهرخ است با توجه به مشخص شدن هویت مقتول تلاش برای پیدا کردن عاملان این قتل آغاز شد. پلیس در  نخستین گام از تحقیقات به پرس و جو از دوستان و خانواده شاهرخ پرداخت و دریافت وی  قبلا در بهار سال ۸۶ به اتهام ربودن و ایجاد مزاحمت برای چند پسر دانش‌آموز بازداشت و به زندان محکوم شده بود. درحالی که فرضیه جنایت ناموسی قوت گرفته بود اظهارات یکی از دوستان شاهرخ به نام سیاوش سرنخ مهمی را به پلیس داد.

 

پلیس فهمید سیاوش از قربانیان شاهرخ بود و شاهرخ او را به خانه کشانده و مورد تعرض جنسی قرار داده و از این صحنه‌ها فیلم گرفته و از فیلم این تعرض استفاده و از سیاوش اخاذی می‌کرده‌ است. سیاوش در بازجویی‌ها به ماموران گفت:من از یکسال قبل وقتی که 17ساله بودم شاهرخ را می‌شناختم. او پسر خلافکاری بود .او بدون اطلاع خانواده‌اش خانه‌ای را در حاشیه شهر برای خودش اجاره کرده بود و عصرها به آنجا می‌رفت. یک بار مرا به خانه‌اش دعوت کرد و آنجا آزارم داد. بعد از  این ماجرا شاهرخ مدام از من اخاذی می‌کرد .او  حتی مجبورم کرده بود وقتی پسربچه‌های دانش آموز را به خانه شیطانی اش می‌برد و آنها را آزار می‌دهد من از کارش فیلم بگیرم.  من هم از ترس او چندبار این کار را انجام ‌دادم . مدتی بود خودم را از شاهرخ مخفی می کردم تا دیگر از من خواسته‌ای نداشته ‌باشد. او از بچه‌ها هم اخاذی می‌کرد و گاهی آنها را وادار می‌کرد تا چندین بار به خانه‌ای که برای تجاوز تهیه کرده‌بود بیایند.

 

او جوان نیرومندی بود کار می‌کرد و درآمد خوبی داشت با همین درامد هم توانسته ‌بود برای خودش خانه‌ای اجاره کند من نمی‌دانم چرا بچه‌ها را اذیت می‌کرد اما وقتی این کار را می‌کرد حالش خوب بود. شاهرخ بسیار خشن بود. هیچ وقت آدمی در این حد خشن ندیده‌ بودم. به همین خاطر هم خودم را از او مخفی می‌کردم تا دیگر نتواند از من اخاذی کند.  تا اینکه شنیدم جنازه او در پارک جنگلی پیدا شده است.من  گمان می‌کنم یکی از قربانیان جنایت شاهرخ او را کشته باشد .

 

در حالی که تحقیقات ادامه داشت روشن شد شاهرخ چندین پسر دانش آموز را آزار داده بود . وقتی پلیس دفترچه خاطرات شاهرخ را پیدا کرد متوجه اقدامات هولناک او علیه پسران نوجوان شد. شاهرخ نام قربانیان خود را در دفترچه نوشته ‌بود 86 کودکی که از سوی پرویز مورد آزار قرار گرفته‌بودند نام‌شان در این دفترچه بود و این مرد با جزئیات کامل از اعمالی که مرتکب شده در این دفترچه نوشته بود. با افشای این ماجرا چندین مظنون بازداشت شدند اما پلیس مدرکی علیه آنها به دست نیاورد. به این ترتیب با گذشت 11سال از کشته شدن شاهرخ پدر و مادر پرویز به دادگاه رفتند و اعلام کردند چون قاتل پسرشان شناسایی نشده است تقاضا دارند تا دیه او از صندوق بیت‌المال با آنها پرداخت شود.

 

 وقتی برای قضات دادگاه روشن شد قربانی با پسران نوجوان در ارتباط بوده  و به آنها تجاوز جنسی می‌کرده‌است  درخواست اولیای دم  مبنی بر دریافت دیه از بیت المال را رد کردند اما با اعتراض اولیای دم پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. اولیای‌دم در اعتراض خود نوشتند شکایتی علیه فرزند انها مطرح نشده و هیچ‌کدام از کسانی که نامشان در دفترچه خاطرات بوده حرفی علیه پسرما نزده‌ و ممکن است این دفترچه متعلق به کسی دیگری باشد. پسرما یکبار جرمی مرتکب شد و مجازاتش را هم تحمل کرد نباید او را به جرمی که در گذشته مرتکب شده ‌است او را مهدورالدم تشخیص داد. به این ترتیب  قضات شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران مسئول بررسی این پرونده شدند آنها پس از بررسی  موشکافانه پرونده اعلام کردند با توجه به سابقه بد قربانی، شاهرخ به لحاظ شرعی محقوق‌الحق نیست و خانواده‌اش نیز به تبع آن حق مطالبه دیه از بیت‌المال را ندارند. به این ترتیب با درخواست اولیای دم مبنی بر دریافت دیه از صندوق بیت المال موافقت نکرد. این رای در شعبه 28دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.

 

 

منبع: شرق

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.