2019/05/24
۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
ریحانه پارسا: مرگ حامد آخر سریال پدر نیست بلکه...
گفت‌و‌گو با بازیگر نقش لیلا

ریحانه پارسا: مرگ حامد آخر سریال پدر نیست بلکه...

آدم‌ها ناخودآگاه به سمت آرامش و خوبی می‌روند و هیچکس این آرامش را رها نمی‌کند. لیلا هم دنبال چیزی رفت که در زندگی عادی خود نداشت. اتفاق بعیدی نیست اما این را هم قبول دارم که درصدش کم است.

دوات آنلاین-سریال «پدر» که به طراحی و تهیه کنندگی حامد عنقا و نویسندگی حامد عنقا و سید حسین امیر جهانی و  کارگردانی بهرنگ توفیقی هر شب از شبکه ۲ سیما پخش می‌شود، مخاطبان زیادی دارد.

 

قصه دختر جوان و شروری که حین انتقامی ساده در دانشگاه دلباخته پسر همکلاس خود می‌شود و به یکباره تحولی عمیق در زندگی‌اش روی می‌دهد این شب‌ها خط قرمزهای تلویزیون را بازتر کرده است و باعث شده تا مردم بیش از گذشته سریال‌های تلویزیون را تماشا کنند.

 

گفت‌وگو با ریحانه پارسا بازیگر نقش لیلا را بخوانید:

 

 • سریال «پدر» در همان ابتدای راه توانست مخاطبان بسیاری را با خود همراه کند. تا الان چقدر بازخوردهای مثبت و منفی از مخاطبان گرفتید؟

 

- تنها جایی که نظرهای مردم را می‌بینم صفحه شخصی خودم و سریال است و تا جایی که دیدم و شنیدم کامنت بدی نداشتم. البته شاید به بازی من انتقادی شده باشد اما به کلیت کار نه و هر کسی که دیده راضی بوده.

 

راستش چون هنوز سر کار هستیم خیلی فرصت نکردم بیرون بروم و نظرهای مردم را بشنوم. معتقدم حتی کامنت‌های منفی هم دلیل بر دیده شدن کار است.

 • بعد از اینکه سریال «پدر» در ماه رمضان پخش نشد، به تعداد قسمت‌های آن افزوده شد؟

 

- از ابتدا قرار بود ۳۰ قسمت ۳۵ دقیقه‌ای باشد و در ماه رمضان پخش شود و بعد از حذف از کنداکتور پخش رمضان، زمان هر قسمت و تعداد قسمت‌ها افزایش پیدا کرد و به برخی جزئیات که در نسخه ماه رمضان اشاره نشده بود، بیشتر پرداختیم و در نهایت حدود ۴۵ قسمت شد. 

 

 • فکر می‌کنید اگر ماه رمضان پخش می‌شد بازخوردهای بهتری می‌گرفتید یا نه؟

 

- فکر می‌کنم زمان مناسب برای پخش «پدر» همین الان بود. چراکه اگر در ماه رمضان روی آنتن می‌رفت با شتاب زدگی و قیاس بین سریال‌ها مواجه می‌شد و آن اتفاقی که الان افتاده نمی‌افتاد.

 

 • سن کمی دارید و در ۱۹ سالگی شروع خوبی را در بازیگری برای خود رقم زدید. چطور شد که به سریال «پدر» رسیدید؟

 

- واقعا خدا را شکر می‌کنم چرا که حضورم در این سریال اتفاق کمی نبود. خصوصا به قول شما در سن کم و در شرایطی که جوان‌های هم سن و سال من هنوز تلاش می‌کنند تا خود را ثابت کنند، برای من اتفاق بزرگی بود. اما مسیری نبود که یک شبه به آن برسم. از سال ۹۳ دنبال بازیگری رفتم و تحصیلکرده رشته نمایش در مدرسه سوره هستم و مسیری که پیمودم کاملا درست و حساب شده بود. در همین حین از طریق دوستان به دفترهایی برای تست دادن معرفی می‌شدم و هیچوقت اینطور نبود که خودم بدانم جایی تست می‌گیرند و خودم بروم تست بدهم و هیچوقت هم پیگیر نقشی نبودم. همیشه دنبال این عنوان بودم که نقشی که بازی می‌کنم عنوان «با معرفی» داشته باشد و دوست داشتم اولین بار در نقش پررنگی که در یک اثر هست به جامعه بازیگری معرفی شوم و این را در ذهنم می‌پروراندم و در آخر هم خداروشکر به آن رسیدم.

 

 • این اتفاق را پیش بینی می‌کردید؟

 

- شاید. البته نه برای الان. من تا سال گذشته مدرسه می‌رفتم و کنکور دادم. اتفاقی که افتاد خیلی زودتر از تصورم افتاد. اما دوست داشتم با اسمی وارد این حرفه شوم که قدم اول را محکم گذاشته باشم.

 

 • قطعا در انتخاب‌های بعدیتان هم تاثیر خواهد داشت؟

 

- واقعا آدم نمی‌داند که فردایش چه می‌شود و ممکن است شرایط آدم را به سمتی ببرد که مجبور شود نقشی که نمی‌خواهد را انتخاب کند. البته امیدوارم که این اتفاق برای من نیفتد. جالب‌ترین چیزی که این روزها می‌بینم این است که پروژه‌هایی را که دوست ندارم هم پیشنهاد همکاری می‌دهند. البته مدتی است که چهره‌های جدید بسیاری را می‌بینم که به سینما و تلویزیون آمدند و کار می‌کنند و این نیاز فضای تلویزیون و سینمای ما است که به سمت آن رفته.

 

 • فکر نمی‌کنید حضور چهره‌های جدید به خاطر وضعیت مالی سازمان است؟

 

- بی‌تاثیر نیست، اما شاید نه فقط تلویزیون بلکه در سینما هم مردم از چهره‌های تکراری خسته شدند. حتی چهره‌های معروفی که الان گیشه را در دست دارند بالاخره تا چه زمانی می‌توانند مردم را به سینماها بکشانند؟ و در بین این بازیگرانی که به تازگی معرفی می‌شوند اغلب خانم هستند.

 • چه ویژگی‌هایی در بازی و چهره شما بود که برای ایفای نقش «لیلا» انتخاب شدید؟

 

- آقای عنقا و توفیقی از اوایل زمستان ۹۶ پیش تولید را آغاز کرده بودند و دنبال این بودند که چهره‌ای جدید و تقریبا ناشناس بیاورند که با این نقش معرفی شود. از نظر من هم این شیوه برای مخاطب جذابیت دوچندانی خواهد داشت چراکه بازیگرهای تکراری به ناب بودن آن حال وهوایی که لیلا دارد کمکی نمی‌کردند.

 

 • درست است، الان که دو هفته از شروع پخش می‌گذرد، مخاطبان به این نتیجه رسیدند که اگر هر کسی به جای شما و آقای مهراد بازی می‌کرد آنقدر که باید جذابیت نداشت.

 

- چهره، چهره جدیدی است و به همین خاطر مردم راحت‌تر و بدون پیشینه ذهنی او را قبول می‌کنند. این نو بودن در ادامه مسیر هم خیلی درست است به هر حال هر چقدر هم بازیگر خلاق باشد بالاخره در یک جاهایی و بنا به انتخاب کارگردان و ... ناخودآگاه خودش را تکرار می‌کند. یعنی اگر من نوعی بخواهم همزمان سر چند کار باشم یک جاهایی تکرار می‌شوم و به ریحانه‌ای تبدیل می‌شوم که فقط جلوی دوربین است. به نظر من اینکه اولین نقشت را با معرفی بازی کنی مسیر را کوتاهتر می‌کند. نو بودن و کم دیده شدن توسط مردم ماندگاری دارد که در این مسیر بازیگر را کمک می‌کند.

 

 • بازی در نقش «لیلا» چقدر حال خودتان را خوب کرد؟

 

- سن و سال «لیلا» از من خیلی دور نبود مخصوصا فضای دانشگاه او. اما من از بچگی اینطوری بودم که همیشه خلاف جهت بودم و خودم مخالف خودم بودم و برخلاف همه دختر و پسرهای اطرافم. شاید این ویژگی درونی من باعث شد «لیلا» ی بعد از حامد ساخته شود. آدمی که صددرصدش در یک زندگی خطی و درست است اما خب سن و سالم ایجاب می‌کرد که فضای قبل از حامد و شیطنت‌های «لیلا» هم به درستی اتفاق بیفتد.

 

 • و جالب اینجاست که هر دوی این ویژگی و خصیصه در شما ته نشین شده است.

 

- خدا را از این بابت شاکرم که این دو حالت در چشم‌های من درآمده است. روز اولی که به دفتر آقای عنقا رفتم و متن را خواندم همین را به من گفتند که تو یک دختر شیطونی هستی که داری خودت رو مهار می‌کنی و واقعا هم همین بود. یعنی اگر شیطنت داشتم و خودم را مهار نمی‌کردم می‌شدم لیلای قبل از دانشگاه و  اگر نه کمی خوددار بودم و حواس بود می‌شدم لیلای آرومی که بعد از ازدواج بودم.

 

 • انتقادی که به کلیت سریال «پدر» می‌شود اغراق و وجود کاراکترهایی است که در جامعه و پیرامونمان کمتر می‌بینیم. الان جوان‌های ما کمتر به سمت افرادی می‌روند که این تیپ و ظاهری خاص دارند.

 

- کاراکتر حامد و خانواده‌اش به شدت ایده‌آل و خوب مطلق هستند و هیچ مورد بدی در اینها نمی‌بینیم و با حرفتان موافقم که در جامعه ما دیگر شبیه به اینها پیدا نمی‌شود و در بهترین حالت ممکن آدم‌ها بدجنسی‌هایی دارند اما خانواده تهرانی اینطور نیست. از طرفی همیشه این باور را دارم که آدم‌ها ناخودآگاه به سمت آرامش و خوبی می‌روند و هیچکس این آرامش را رها نمی‌کند. لیلا هم دنبال چیزی رفت که در زندگی عادی خود نداشت. اتفاق بعیدی نیست اما این را هم قبول دارم که درصدش کم است.

 

 • بازخوردی در همین زمینه داشتید؟

 

- نه، برعکسش را دیدم. با افراد بسیاری برخورد داشتم که می‌گفتند زندگی ما شبیه به زندگی لیلا است و ما هم به خاطر رسیدن به عشقمان از زندگی گذشته‌مان فاصله گرفتیم.

 

 • اما ممکن است در گوشه‌ ذهن مخاطب این نگرانی وجود داشته باشد که نکند لیلا بعد از مدتی از راهی که انتخاب کرده پشیمان شود!

 

- اتفاقی مثل حامد در زندگی لیلا طوری بود که انگار همه خلاهایش را پر می‌کند. یعنی اینکه از یکسری جریان‌ها اشباع شده و الان راهش را انتخاب کرده است و محال است که برگردد. چراکه او در زمان مجردی هر گونه خوش گذرانی و خوشی را تجربه کرده و از آن سیر شده است. آنقدر حال لیلا بعد از ازدواج با pامد خوب می‌شود و خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنند آنقدر درست و به جا تعریف شده است، احتمال برگشتش خیلی کم است.

 

 • در زندگی شخصی چنین آدمی را دیده بودید؟

 

- نه، من در خانواده‌ای از همه نظر متوسط بزرگ شدم و تا به حال با چنین خانواده‌هایی مواجه نبودم. اما اگر بخواهم از خودم در لیلا چیزی را گذاشته باشم، آن هم شکل پذیری او است. حتی دفعه اولی که چادر پوشیدم برایم اصلا عجیب نبود.

 

 • از همکاری با عنقا و توفیقی راضی بودید؟

 

- تجربه بسیار جذابی بود و عنقا به من لطف کرد و اعتماد کرد که نقش اول سریالش را به یک تازه کار داد. اما آنقدر فضا حرفه‌ای بود و می‌دانستند که با من کم تجربه چه شکلی برخورد کنند، هیچ چیز اذیتم نمی‌کرد و همه مدیریت شده بود تا بتوانم با آرامش خاطر جلوی دوربین بروم.

 

 • ساختار غیر خطی سریال و رفت و برگشت‌هایش چقدر در انتخاب «لیلا» برایتان مهم بود؟

 

- روز اولی که سریال پخش شد، مردم که مرا می‌دیدند می‌گفتند شما چرا آخر داستان را به ما گفتید؟ این خیلی ریسک بود و ممکن بود باعث ریزش مخاطبان شود و بگویند ما که آخر قصه را فهمیدیم و چرا دوباره نگاهش کنیم؟ اما علامت سوالی در زندگی عادی هر آدمی هست که چطور به اینجا رسیده و همین علامت سوال باعث جذابیت برای مخاطب و افزوده شدن به میزان آنها شده است. مخاطب دوست دارد دیروز این لیلایی که الان افسرده و داغدیده است را ببیند. حتی من و آقای مهراد تمام کامنت‌هایمان این است که توروخدا حامد نمیرد. اما این یک سایه سیاهی است که روی تمام قسمت‌های خوش و خندان سریال وجود دارد.

 

 • قصه «پدر» با مرگ حامد به پایان می‌رسد؟

 

- نه، مرگ حامد آخر داستان ما نیست و نقطه اوج قصه است که در قسمت ۱۷ می‌بینید و از آنجا به بعد ادامه لیلای چهار ماه بعد از مرگ حامد را می‌بینیم و اتفاق‌هایی که برای لیلا می‌افتد.

 

 • حس مثبتی که بین رابطه لیلا و حامد است باعث می‌شود که برای مخاطب همچنان جذاب باشد.

 

- خب دو قطب منفی و مثبت هستند که به هم می‌رسند و به همین دلیل جذاب است و با اینکه مردم می‌دانند آخر قصه چه می‌شود اما سریال را دنبال می‌کنند. البته این احتمال را می‌دهم که بعد از قسمتی که مرگ حامد را نشان می‌دهد، مخاطبان ما ریزش داشته باشند که خداکند اینطور نباشد. همه سکانس‌های لیلا و حامد یک حس و حال عجیبی داشت و زمانی که تصویربرداری می‌کنیم این را حس می‌کردیم و فکر می‌کردیم هیچ نیازی نیست که مخاطب بداند اول و آخرش چیست.

 

 • جایگاه این نقش در کارنامه کاری شما کجاست؟

 

- امیدوارم که نقش‌های بعدی‌ام از لیلا بهتر باشد چراکه بیشتر به فکر پیشرفتم. نقش لیلا برایم عجیب بود. تمام حالت‌ها و شرایطی که شاید باید برای چهار پنج نقش تجربه می‌کردم را با حضور در این سریال تجربه کردم. دانشجو،‌خانم، مادر، عاشق و ... بودم و حال و هوای عجیبی برایم بود و هر کدام از اینها می‌توانست به تنهایی قصه‌ای باشد که دارد پیش می‌رود. لیلا خیلی درست و کاملتر از همه کاراکترهای این سریال نوشته شده بود و شناسنامه کاملی داشت، نمی‌دانم تا چه میزان این شرایط درآمده اما تا جایی که توانستم تلاشم را به کار گرفتم و امیدوارم نتیجه قابل قبولی داشته باشد.

 

منبع: فارس

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
ناشناس 1397/05/17
با عرض سلام ممنون ازسریال خوبتون من بادیدن این سریال مخصوصا قسمت های 15-16-17خیلی گریه کردم واین سریال مراباخودبه 4سال گذشته برد که دخترم راازدست دادم تمام حرفهای اقای سلطانی حرف دل من هم بودولی فقط با تمام وجود صبرکردم وازخداکمک خواستم وفهمیدم که باید راضی باشم به رضای اوومی دانم که در رحمتش را روزی به رویم باز خواهدکرد.ان شالله
1397/05/17
خدا دخترتون رو بیامرزه و به شما صبر و اجر عظیم عنایت کنه
1397/05/17
اانشالله خدا صبرتون بده وبدون اجرتون پیش خدا زیاداست
1397/05/20
بازی اغراق آمیزی داشتی و سعی کردی لعاب بدی، در صورتی که مردم ایران خوب وارد بطن یه نقش و فیلم و سریال میشن.
عبد 1397/05/22
سلام. مردم رو ناراحت می کنید. محتوای فیلم شما تقریبا نزدیک به تنهایی لیلا بود و پیامش هم نزدیک به هم
ارزو 1397/06/04
بازی خوبی داشتی ولی این فیلم مثل تنهایی لیلا بود !!!!!!!
1397/06/04
عالی این سریال عالیییییییییییی
مینا 1397/06/05
حامد زندست یا مرده بلاخره؟؟؟؟؟واقعا برام سواله
راحیل ا 1397/06/05
حامد نمرده وسلام
زهرا 1397/06/05
آیا واقعا حامد زنده است یا نه ؟
1397/06/05
حامد زنده است ؟؟؟؟؟؟؟
ه 1397/06/06
معلومه زندست
1397/06/08
آخرش معلوم نبود چی شد 😒😒
1397/06/05
اخرش چی میشه؟؟؟؟
درین 1397/06/05
حامدزنده ست یانه؟ یک جواب بده آره یا نه؟ والا با این سریال درست کردنتون دل مردم را خون کردین
احسان محمدی 1397/06/06
سلام واقعابااین اوضاع اقتصادی که ذهن مردم مشغوله فکرنمیکنم این سریال سریال خوبی باشه مردم خودشون کم غصه دارن که غصه لیلاروهم بخورن متاسفم واقعا
ارزو 1397/06/06
بابا حامد مرده باور کنید
محمد 1397/06/06
حامد ترکید تو تصادف چرا نمیفهمید؟؟!!
نیکا 1397/06/06
نه عزیزم فردا می بینی که نمرده لطفا شایعه درست نکنید
سارا 1397/06/06
زنده است اگر کسی گفته مرده شایعه است
نیکا 1397/06/06
متشکرم ازسریال خوبتون من هرشب دنبال می کنم لطفا از این گونه فیلم ها زیاد بذارین قسمت دوم هم بسازین🙏🙏🙏🙏🙏
نیکا 1397/06/06
نگاه کنید حامد زنده است چون موقع تصادف به بیرون پرت میشود ادامه اش را نمی گم چون بی مزه می شه براتون
1397/06/07
واقعا زنده ست
نفس 1397/06/07
پس بزارید من بگم از ماشین پرت میشه بیرون و فراموشی میگیره و راننده کامیون رو به جای حامد خاک کردن چون خیلی سوخته بوده صورتش معلوم نبوده 😊😊😊
بارین 1397/06/07
سلام خلاصه ی سریال پدراین که درتصادف پدرومادرلیلا فوت می کنندو حامدازماشین پرت میشه بیرون وسرش باسنگ برخردمی که وفراموشی می گیره یک روز لیلادرخواب حامدمیادوحامدحافظش به دست میاره وبرمی گردد وتوفیق هم دستگیرمی شود پایان افتاد
امیرحسین 1397/06/13
سلام پس چرا این قسمت هایی رو که میگین پخش نکردند؟؟؟؟؟؟؟
نفس 1397/06/06
لیلا را اعدام میکنن یا نه؟
فاطمه ح 1397/06/06
سلام من از سریال پدر خیلی راضیم چون سریال پدر بهترین سریالهای که من دیدم وبه خاطر چنین پدرهای نمونه دنیا را دوست دارم
کیمیا 1397/06/12
ممنون ازسریال خوبتون عالیه آیا خانم ریحانه پارسا در فصل دوم حذف شد
مریم 1397/06/06
خوب بود وبا تشکر از بازی خوب آقای سلطانی
1397/06/07
عالی بود
زری 1397/06/07
عالی بود
1397/06/07
حامد در قسمت آخر میاد
یسنا گلی 1397/06/07
سلام .دوستان حامد زندست .اون جسد سوخته هم جسد راننده کامیونه .تو تصادف ازماشین پرت میشن بیرون و حافظشو ازدست میده توشمالم هس .خوب میشه برمیگرده
ناشناس 1397/06/07
كاشكي همه تجربه داشتن چنين پدري راداشتندكه حتي عروسش را مثل پسرش حمايت مي كندسريال خوبي بودولي به نظرم صحنه برخورد مسعودبا مدارك پدرش وبرخوردش با پدرحامديه خورده مصنوعي وعجله اي براي اتمام سريال بود اينكه توفيق وداماد وعموي ليلا همزمان بخواهندبراي پدرحامدتوطئه بچينندهم باورپذير وطبيعي نبود
ق.ا 1397/06/08
جز عده کمي همه پدرها خوبن اونايي که حس ميکنيد بد هستن نميدونن چطور رفتار کنن وگرنه همون چيزي رو ميخوان که بقيه ميخوان برا بچه هاشون
آناهیتا 1397/06/07
آخرش چی شد؟آیا فصل دیگه ای هم داره یانه
کیمیا 1397/06/12
سلام دوستان خیلی ممنون ازسریال خوبتون با تشکر از خانم ریحانه پارسا
حسین رضایی 1397/06/07
سلام. واقعا سریال خیلی جذابی بود.اگه فصل جدیدی ازش رو انتن بره عالی میشه...
سرا 1398/02/19
عالی قشنگ ترین فبلمی که دیدم ممنون😍
م 1397/06/07
چراقسمت اخرش اینجوری شد..مگه حامدزنده نیس؟؟؟😑😑
1397/06/07
عالی این سریال عالیییییییییییی
1397/06/07
راستی قسمت آخر پدر چی شد حامد پشت خط بود؟؟؟؟
1397/06/08
اره حامد زنده هست و زنگ زد به لیلا گفت من حامدم باید منتظرفصل دوم سریال باشیم خوشحالم که حامد زنده ست😊😊😊
1397/06/08
فصل دوم نداره بابا
1397/06/08
یکی میشه به من توضیح بده سریال پدر چی شد ممنون
سمیرا 1397/06/07
فیلم زیبایی بود و بیننده زیاد داشت ولی اصلا خوب تموم نشد
زهرا 1397/06/08
عالی بود خدا کنه فصل دوم داشته باشه
1397/06/08
سلام عالی بود ولی بد تموم شد . زنگ زدن گفتن حاج علی و زنش شریفه تصادف کردن. دوباره مرگ مرگ گریه غصه. لیلا بیچاره من. از بس غصه خوردم مردم .با این فیلم ساخت نشون .
زیبا 1397/06/08
قسمت آخر پدر چی شد؟🤔یعنی حامد زنده است ؟؟واقعا متاسفم بااین سریال سازی شون
1397/06/08
سلام قسمت آخر سریال پدر چی شد
1397/06/08
اره حامد زنده است
1397/06/09
خیلی فیلم خوبی بود واقعا دست خوش ولی قسمت آخرش چی شد حامد زندس یا حاج علی و شریفه مردن؟؟
seti 1397/06/14
مرسی واقعاعالی
yalda 1397/06/14
عالیییــــــــــی بود
1397/06/16
خواهش میکنم فصل دوم درست کنین
فلاحی از یاسوج چیتاب 1397/06/16
ایابخش دوم سریال وجود دارد وحامدمرده یازنگ زده پدرحامد مرده
بهناز 1397/09/26
والا مردم تو درد و غم خودشون دارن خفه میشن شما هم با این فیلم ها بدترش کنید،الان محتوای تمام فیلم ها همین شده هر سه تای فیلم ماه رمضان، حتی سریال های قبلش حتی سریالهای بعدش....این جورفیلم ها ترس مردم از زندگی کردن رو بیشتر میکنه...چقدر ادمها سعی کردن فراموش کنن از دست دادن عزیزانشون رو و شما با ساخت این فیلمها دوباره همه چیز رو یادشون میارید......چقدر از مردم ما افسرده هستن و با دیدن این محتوای فیلم اشک ریختن و احساس پوچی زندگی و بی هدفی رو در انها بیشتر میکنه بیشتر میکنه....درست نیست اشک ریختن مردممون رو با ساخت این فیلمها بیشتر کنیم....فیلمهایی بسازید هدف..... انگیزه .....خوشبختی.... و لذت از زندگی رو یادشون بیاره لطفا
zizi 1397/10/26
فیلم عالی بود خیلی دوستش داشتم و دارم حامد نمرده و زنده هست
1397/11/20
من سریال پدرا خیلی دوست دارم و ترجیح میدم عبد امسال پخش بشه فصل دومش فقط توروخدا زیاد غمگین نباشه چون من درفصل اول سریال پدر خیلی گریه کردم و غصه خوردم😩😢
حوریه 1397/11/20
امیدوارم عید همین امسال فصل دوم سریال پدر پخش بشه
اتنا 1397/11/20
چیشد بالاخره حامد جان زنده است
سپیده 1398/02/16
خیلی مسخرس باید درستو حسابی تمومش میکردن این از نقص کار کارگردانه
کیان 1398/02/20
ای کاش حامد زنده باشه من که اخرش نفهمیدم حامد زندست یانه امااگه زنده باشه من دست تمام دستن درکاران این سریال را می بوسم البته اگه حامد درفصل دوم بازی کنه
سوگند حامدی از کرج 1398/02/21
بنظر من کاش این سریال به شادی تمام میشد و غم وقصه نداشت
ناشناس 1398/02/23
شما ها از کجا میدونید فراموشی گرفته شماله
پریا 1398/02/26
وقتی تو قسمت چهارده دیدم حامد مرده و لیلا بچش به دنیا اومده خیلیییییییییی گریه کردم اخه این چه تموم کردنی بود . اگه بشه فصل 2 رو بزارین ولی تو این فصل حامد زنده باشه و برگرده پیش لیلا .
حنانه 1398/02/26
میگن قراره فصل 2سریال پدر ساخته بشه .و این طور که معلوم است حامد زندست و میگویند اون که با لیلا تماس گرفته حامد است بعضی ها هم میگویند زنگ زدن تا خبر مرگ حاج علی و شریفه رو به لیلا بدن ولی اونطور که توی اینترنت هست میگن اونکه تماس گرفته حامده....خدا کنه حامد باشه
سما 1398/02/27
سریال پدر 2 کی دیگه پخش میشه 😕
بنده خدا 1398/02/30
اگ حامد برگرده اسم پسرش چی میشه
ناشناس 1398/02/30
ای کاش حامد زنده باشه و برگرده پیش زن و بچش من ک دوس دارم حامد زنده باشه 👉👉
مریم 1398/02/31
من ۶ ماه بعد از ازدواجم وقتی تازه ۱ ماه بود باردار بودم همسرم رادر صانحه تصادف از دست دادم لیلا داستان زندگی خیلی از ما میتونه باشه من رو به یاد تنهایی ها و گریه های شبانه ام انداخت

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.