2019/05/23
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد
جزییات قتل خانم وکیل

جزییات قتل خانم وکیل

آخرین مراحل تحقیق از مرد میانسال که یک وکیل را مقابل دادگستری لنگرود به قتل رسانده بود، به زودی انجام می‌شود و متهم به روزهای محاکمه نزدیک می‌شود.

دوات آنلاین-آخرین مراحل تحقیق از مرد میانسال که یک وکیل را مقابل دادگستری لنگرود به قتل رسانده بود، به زودی انجام می‌شود و متهم به روزهای محاکمه نزدیک می‌شود.

 

عبدالصمد خرمشاهی وکیل پایه یک دادگستری که از سوی کانون وکلای مرکز ماموریت یافته است وکالت اولیای‌دم این وکیل مقتول را عهده دار شود در این مورد گفت: انتشار خبر قتل این خانم وکیل در مقابل دادگستری لنگرود انعکاس و اثرات منفی در جامعه داشت و این در حالی بود که قبل از آن نیز وکیل دیگری به قتل رسیده بود. بنابراین من و یکی از همکارانم که وکیلی در لنگرود است برای جلوگیری و کاهش اثرات منفی این اقدام از سوی کانون وکلای مرکز ماموریت یافتیم از اولیای‌دم این وکیل مقتول دفاع کنیم. به همین منظور با تنظیم وکالت‌نامه‌ای  که به امضای اولیای‌دم رسیده بود در شعبه اول بازپرسی دادسرای لنگرود حضور یافتیم و پس از مطالعه پرونده خواسته خود را مطرح کردیم. البته با وجود شواهد و اظهارات شاهدان که در محل تیراندازی حضور داشتند و همگی به ارتکاب این عمل از سوی مردی با مشخصات متهم شهادت داده‌اند جای تردیدی بر اتهام وارده به این مرد وجود ندارد. بنابراین ظرف دو هفته ‌آینده آخرین دفاع متهم توسط بازپرس پرونده اخذ می‌شود تا پرونده برای تعیین زمان محاکمه به دادگاه کیفری استان گیلان ارسال شود.

 

به گفته خرمشاهی با توجه به تحقیقات پرونده تقریبا همه ابعاد ماجرا روشن شده و متهم به خاطر اختلاف قبلی اقدام به این کار کرده است و حتی قبل از این حادثه در برابر کارمندان دادگستری لنگرود عنوان کرده بود که این وکیل را خواهد کشت. در این مدت نیز متهم از سوی کارشناسان پزشکی قانونی مورد معاینه قرار گرفته  و سلامت روح و روان او تایید شده ‌است.

 

این متهم 45 ساله زمانی تحت تعقیب پلیسی و قضایی قرار گرفت که حدود ساعت ۱۱ صبح یکشنبه 30 اردیبهشت ماه امسال یک وکیل دادگستری به‌نام فرزانه پوررجبی هنگام خروج از دادگستری لنگرود هدف شلیک دو گلوله قرار گرفت.

 

پس از آن تحقیقات در مورد مرد مسلح شروع شد و شاهدان ماجرا گفتند: به‌محض خروج زن جوان از ساختمان دادگاه مردی میانسال با مو‌های جو گندمی از خودرویی پیاده شد و در حالی که یک قبضه سلاح شکاری در دست داشت به این وکیل زن نزدیک شد. بعد هم دو گلوله به او شلیک کرد و با انداختن اسلحه با پای پیاده از محل فرار کرد.

 

پس از انتقال زن جوان به بیمارستان وی بر اثر شدت خونریزی جان باخت. با مرگ زن جوان، به دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب لنگرود تیمی از مأموران آگاهی تحقیقات خود را برای شناسایی قاتل فراری آغاز کردند. نخستین بررسی‌ها از خودروی به جا مانده از قاتل در محل حادثه نشان می‌داد مالک خودرو مردی ۴۵ ساله و دهیار سابق یکی از روستا‌های لنگرود است  که در گذشته نیز رابطه‌ای کاری با وکیل کشته‌شده داشته است. بنابراین با توجه به این یافته‌ها تجسس‌های پلیس برای به‌دست آوردن ردی از متهم در دستور کار مأموران قرار گرفت.

 

ماموران پلیس تمام مکان‌هایی که احتمال داده می‌شد مرد فراری در آنجا مخفی شده باشد را تحت مراقبت‌ نامحسوس قرار دادند تا اینکه با گذشت حدود ۹ ساعت از شلیک مرگبار دریافتند متهم در خانه‌ای روستایی حوالی بخش رحیم آباد پنهان شده است.

 

به این ترتیب خانه مورد نظر از سوی پلیس تحت محاصره‌ قرار گرفت و قبل از آنکه متهم فرصتی برای فرار پیدا کند از سوی پلیس دستگیر شد. به گفته سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه معاونت اجتماعی پلیس گیلان متهم در بازجویی‌ها به قتل خانم وکیل اعتراف کرد و مدعی شد از یک سال قبل او را می‌شناخته و به خاطر اختلاف‌های شخصی و کاری تصمیم به قتل او گرفته است.

 

در پی اعتراف متهم، دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب لنگرود دستور قرار بازداشت او را صادر کرد، به این ترتیب بعد از بازسازی و تشریح صحنه قتل توسط متهم، رسیدگی‌های قضایی درباره سایر جزئیات این پرونده انجام شد.

 

منبع: شرق

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.