2019/05/21
۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
برادران شوهرم کتکم می‌زنند، طلاق می‌خواهم

برادران شوهرم کتکم می‌زنند، طلاق می‌خواهم

آنچه می‌خوانید داستان واقعی زندگی زنی از اهالی استان خراسان شمالی است که خودش بازگو کرده است.

دوات آنلاین-خسته شده ام، حتی حاضر نیستم یک لحظه به آن خانه برگردم. پدرم هیچ وقت روی من دست بلند نکرد اما خانواده همسرم و برادر شوهرهایم روی من دست بلند می کنند و در حضور شوهرم مرا زیر مشت و لگد می گیرند.

 

زن جوان که از وضعیت زندگی اش عصبانی است، می گوید: چقدر باید این وضعیت نا به سامان را تحمل کنم و تحقیر شوم. شوهرم اعتقاد دارد زن نباید تحت هیچ شرایطی مقابل بزرگ تر و خانواده شوهرش بایستد حتی اگر به قیمت کتک خوردنش تمام شود.

 

با چند خانواده شامل برادرشوهرهایم و مادرشوهرم در یک خانه زندگی می کنیم و به خاطر کم بودن فضای حیاط مدام ناخواسته سر یک وسیله با هم می جنگیم. هر خانواده حداقل دو فرزند دارد که همین ماجرا باعث به پا شدن دعوا و جنجال می شود و بچه ها اصلاً با هم نمی سازند.

 

 روزی وقتی پسر کوچکم زخمی وارد خانه شد و به برادر شوهرهایم اعتراض کردم جلوی فرزندان شان را بگیرند به جای عذرخواهی به سویم حمله ور شدند و مرا کتک زدند، از همه بدتر شوهرم اصلاً از من حمایت نکرد و به آن ها بابت این کارشان چیزی نگفت.

 

هر بار که به مادر شوهرم بابت رفتار پسرهایش اعتراض می کنم به جای حمایت مرا متهم می کند که با این حرف هایم بین برادرها فاصله می اندازم و نباید به خاطر چند مشت و سیلی داد و بیداد و همسایه ها را باخبر کنم. حتی از گفتن کتک خوردن از دست خانواده شوهرم به خانواده ام شرم دارم چون در خانواده ما این رفتارها وجود ندارد و کسی به خودش اجازه نمی دهد به دیگری توهین یا حتی روی او دست بلند کند. از این که می بینم شوهرم به جای حمایت از من از برادرهایش طرفداری می کند و با هر بار اعتراض مرا کتک می زند خسته شده ام و تصمیم گرفته ام یک بار برای همیشه ماجرای توهین و تحقیر خانواده همسرم را تمام کنم. بعد از مشورت با خانواده ام به دادگاه آمدم تا تکلیف ام را با شوهرم روشن کنم.

 

 او یا باید خانه ای مستقل برایم اجاره کند یا به ناچار تصمیم دیگری که به از هم پاشیدن زندگی مشترک مان می انجامد می گیرم چون حاضر نیستم به آن خانه  برگردم.

 

منبع: خراسان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.