2019/05/21
۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
شلیک مرگبار به مرد دلارفروش با انگیزه سرقت

شلیک مرگبار به مرد دلارفروش با انگیزه سرقت

مردی که متهم است دو سال قبل در جریان سرقت از دلار فروش او را به قتل رسانده است روز گذشته پای میز محاکمه ایستاد۔

دوات آنلاین-مردی که متهم است دو سال قبل در جریان سرقت از دلار فروش او را به قتل رسانده است روز گذشته پای میز محاکمه ایستاد۔

 

به گزارش جوان در پرونده‌ای که ششم فروردین سال ۹۶ در کلانتری۱۲۹ جامی با تصادف زنجیره ای یک خودروی پراید و زخمی شدن یکی از سرنشینان آن در خیابان خارک تشکیل شد، ماموران به محل اعزام شدند و در اولین بررسی ها دریافتند راننده خودرو بعد از توقف خودروی اش از سوی پلیس توانسته است با تهدید اسلحه و خودزنی با کاتر از محل متواری شود و فرد مجروح نیز به بیمارستان منتقل شده بود.

 

به این ترتیب ماموران به بیمارستان رفتند و محمود 54ساله که از ناحیه شکم و سینه مورد اصابت پنج گلوله قرار گرفته بود را قبل از انتقال به اتاق عمل تحت بازجویی قرار دادند.

 

مرد میانسال به ماموران گفت: در خیابان فردوسی دلار خرید و فروش می کردم تا اینکه روز حادثه راننده پراید بعد از توقف، خودش را مأمور پلیس معرفی کرد. از آنجائیکه بی سیم و دستبند داشت به او اعتماد کردم و سوار خودروی او شدم. بعد از طی مسافتی او خواست دلارهایم را در اختيارش بگذارم تا بررسی کند تقلبی نباشد. به رفتارش مشکوک شدم به همین خاطر از او خواستم کارت شناسایی اش را نشانم دهد، اما او یکباره اسلحه کشید و با هم درگیر شدیم. او یک تیر به شکمم شلیک کرد که من خودم را روی اسلحه اش انداختم. اسلحه زیر صندلی افتاد اما او دومین اسلحه را بیرون آورد و چند تیر دیگر به طرفم شلیک کرد. در این لحظه فقط توانستم فرمان ماشین را بچرخانم که باعث شد خودرو منحرف و پس از برخورد با چند ماشین پارک شده در حاشیه خیابان متوقف شود. بعد از آن شاهدان و مأموران پلیس آمدند و مرا از ماشین بیرون کشیدند. راننده هم قصد قرار داشت اما وقتی ماموران او را گرفتند با کاتر تهدید به خودزنی کرد و به طرف مردم و ماموران اسلحه کشید تا اینکه توانست متواری شود.

 

بعد از این توضیحات محمود به رغم تلاش پزشکان به علت شدت خونریزی فوت کرد.

 

با مرگ مرد میانسال پرونده با موضوع قتل عمد در اختیار اداره یکم پلیس اگاهی قرار گرفت و بعد از استعلام پلاک خودرو بود که ماموران دریافتند خودرو سرقتی است همچنین مشخص شد متهم اواخر سال ۹۵ تحت پوشش مأمور با تهدید اسلحه از دو دلار فروش دیگر نیز پول و دلار سرقت کرده است.

 

با اطلاعات به دست آمده، تلاش برای دستگیری متهم ادامه داشت تا اینکه دو ماه بعد صاحب خودرو به نام حمید شناسایی و بعد از چهره نگاری از سوی دو مالباخته مشخص شد وی سارق و عامل قتل دلار فروش است.

 

 مرد جوان تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا اینکه بیست و هفتم خردادماه همان سال، حمید در مخفیگاهشی درمحمديه قزوین بازداشت و اسلحه، شوکر، گاز اشک آور و تعدادی پلاک خودرو هم از محل کشف شد.

 

وی در بازجویی ها با اعتراف به قتل و سه فقره سرقت روانه زندان شد و صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی محاکمه شد.

 

بعد از اعلام رسمیت جلسه اولیای دم درخواست قصاص کردند.

 

در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و با قبول جرمش ماجرا را شرح داد. وی در آخرین دفاعش گفت: با مقتول خصومتی نداشتم و در آن شرایط ناچار به تیراندازی شدم.

 

او گفت: وقتی بچه بودم مادر و خواهر هفت ساله‌ام از خانه بیرون رفتند و دیگر بازنگشتند آن روز از پنجره آخرین نگاهم را به آنها انداختم و دیگر آنها را ندیدم دو سال بعد فهمیدم برای زندگی به اوکراین رفته اند و می دانستم چه کسانی سبب رفتن آنها هستند. به همین خاطر با تهیه اسلحه قصد انتقام داشتم اما موفق نشدم از آنها آدرسی به دست بیاور م .ه

 

متهم ادامه داد: در این سالها پدرم به خاطر شکست مالی شبها بیدار می شد و فریاد می‌کشید. کودکی سختی داشتم و وقتی بزرگ شدم دو سال در مترو دستفروشی می کردم تا اینکه پدرم بیمار شد. قرار بود به خاطر بیماری پایش را قطع کنند. به همین خاطر برای تامین هزینه های درمان پدرم تصمیم به سرقت گرفتم که سرنوشتم به اینجا رسید. حالا دوسال در زندان هیچکس ملاقاتم نیامده و خیلی تنها هستم. از اولیای دم درخواست گذشت دارم.

 

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.