2019/05/23
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد
ازدواج عجیب دختری با مردی که حکم حبس ابد دارد

ازدواج عجیب دختری با مردی که حکم حبس ابد دارد

مجرم حرفه‌ای که به حبس ابد محکوم شده اما با داشتن این حکم سنگین ازدواج کرده است داستان زندگی‌اش را بازگو کرد.

دوات آنلاین-9سالگی شروع به سیگار کشیدن و مشروب خوردن می‌کند. از دوازده‌سالگی هم به مواد مخدری مانند تریاک و بعد حشیش روی می‌آورد. سرانجامِ چنین شروعی اگر به زندان برسد تعجب‌برانگیز نیست. الگوی وحید در کودکی برادر بزرگ و به قول خودش جاهل محله‌شان بوده است که در نبود پدر و مادر، خانه را پاتوق رفیق‌بازی و مشروب‌خوری می‌کرده است. این می‌شود که وحید درست جا پای برادرش می‌گذارد. خدمت سربازی‌اش را در دادگستری می‌گذراند؛ بعد‌از پایان دوره سربازی به موادفروشی روی می‌آورد و اگر پیش از این جوان ناپخته‌ای بود، تبدیل به یک گانگستر میشود.

 

وحید جوانی سیه‌چرده با قدی متوسط است؛ حالا از مرز دهه‌چهارم زندگی عبور کرده، اما بیشتر از سنش به پختگی رسیده است. روبه‌روی ما می‌نشیند تا از سیاه و سفید زندگی‌اش بگوید.

 

وحید سال‌٨٨ در‌حالی‌که هم مصرف‌کننده و هم فروشنده مواد مخدر بوده است، با ۶٧گرم کریستال و سه‌گرم شیشه برای ابد گیرِ مأموران می‌افتد. عفو شامل حالش می‌شود، اما وحید هنوز هم زندانی است و تنها تفاوتی که با زندانی‌های دیگر دارد، این است که بقیه دوران حبسش را در بندِ باز می‌گذراند؛ صبح‌ها آزاد است و شب‌ها زندانی. در زندان آن‌قدر پشیمان شده و اعتماد‌به‌نفس پیدا کرده که با حکم حبس ابد با کمک مشاوران زندان به خواستگاری رفته است. می‌گوید: خیلی از خانواده‌ها تا صحبت از مواد مخدر و حبس ابد می‌شد، من را پس می‌زدند؛ حتی تمام خانواده و فامیل همسرم در زمان خواستگاری، با ازدواج ما مخالف بودند و ترس داشتند. اما از‌آنجاکه با صداقت جلو رفتم با ازدواجمان موافقت کردند.

 

وحید هنوز هم زندانی است، اما در‌کنار روان‌شناسان بخش مشاوره که به او اعتماد کرده‌اند، مشغول به کار است، به قول خودش دیگر از پسِ زندگی برمی‌آید و از همین راه زندگی خود و خانواده‌اش را می‌چرخاند.

 

منبع: رکنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.