2019/05/21
۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت

فیلمی از هجوم ملخ‌ها به جنوب ایران

این بزرگترین هجوم ملخ‌ها به ایران در 55 سال گذشته است.

دوات آنلاین-ملخ های پرنده با پرواز از شبه جزیره عربستان به جنوب ایران به ویژه به استان هرمزگان آمده‌اند؛ مسئولان سازمان حفظ نباتات در تلاش اند تا از ورود آنها به ارضای و باغات کشاورزان خودداری کنند اما بر اساس گزارش های به دست آمده این ملخها در برخی از مناطق مانند استان فارس به مزارع کشاورزان نیزحمله ور شده اند.

 

بارش شدید باران در هفته های گذشته در مناطق مختلف کشورمان جاذبه ایران را برای حضور این موجودات افزایش داده است؛ گله های چند صد میلیونی ملخ با ورود به اراضی کشاورزان محصولات تولیدی آنها را نابود می کنند.

 

این ملخها با پرواز از شبه جزیره عربستان به ایران آمده اند. بر اساس اعلام مسئولان سازمان حفظ نباتات این ملخ های پرنده روزانه ، 200 تا 250 کیلومتر مسافت طی می‌کنند که در صورت وزش باد موافق این رقم به 500 تا 1000 کیلومتر طی مسافت در روز نیز می‌رسد.

 

در همین رابطه مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور در گفتگو با «روزنامه همشهری» خبر داد: این بزرگترین هجوم ملخ‌ها به ایران در 55 سال گذشته است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.