2019/05/23
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد
جنایت به‌خاطر هزینه اثاث‌کشی

جنایت به‌خاطر هزینه اثاث‌کشی

ابتدا با کارگران درگیری لفظی پیدا کردم اما با بالا گرفتن درگیری ، در یک لحظه با برداشتن چاقو از داخل ماشین یکی از آنها را با چاقو زدم که همانجا روی زمین افتاد و من نیز به سرعت فرار کردم.

دوات آنلاین-معاون مبارزه با جرایم جنایی تهران بزرگ ، از دستگیری عامل جنایت دریاچه چیتگر تهران پیش از فرار وی از کشور خبر داد .

 

به گزارش دوات آنلاین سرهنگ علی ولی پور گودرزی در توضیح این خبر گفت : ساعت 22:30 روز 9 اسفند سال گذشته وقوع درگیری منجر به جرح در مقابل یکی از برج های مسکونی محدوده دریاچه چیتگر به کلانتری 181 عوارضی اعلام شد .

 

با حضور مأمورین کلانتری مشخص شد فردی حدودا 28 ساله به علت اصابت جسم تیز به ناحیه چپ قفسه سینه دچار جراحت شدید شده که بلافاصله هماهنگی های لازم انجام و این شخص به بیمارستان منتقل شد ؛ با وجود انجام اقدامات درمانی ، در ساعت 30 دقیقه بامداد مورخه 10 اسفند به کلانتری 181 اعلام شد که این شخص فوت کرده است ؛ پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تشکیل ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و تحقیقات میدانی از همان شب حادثه از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی آغاز شد .

 

در تحقیقات از همراهان مقتول مشخص شد که مقتول و همراهانش ، به عنوان کارگر یک شرکت حمل و نقل از منطقه ی شهریار اقدام به جابجایی اسباب و اثاثیه منزل یک خانم به یکی از برج های مسکونی در محدوده دریاچه چیتگر کرده اما در پایان کار بر سر میزان هزینه ی اسباب کشی با این خانم اختلاف پیدا کردند . برابر اظهارات شاهدان صحنه جنایت ( همراهان مقتول ) با حضور یکی از بستگان این خانم ، مقتول با وی درگیر  و از ناحیه قفسه سینه مورد اصابت چاقو قرار گرفته است .

 

با شناسایی "امیر . الف" ( 30 ساله ) به عنوان عامل جنایت ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی محل سکونت وی در شهرستان اسلامشهر شده و در مراجعه به این محل اطلاع پیدا کردند که وی پس از ارتکاب جنایت ، همان شب از محل سکونت خود نیز متواری شده است .

 

تحقیقات و اقدامات ویژه پلیسی جهت دستگیری "امیر . الف" قرار داشت تا اینکه کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند متهم به استان سیستان و بلوچستان – منطقه ایرانشهر متواری شده و قصد داد تا چند روز آینده به صورت غیرقانونی از کشور خارج شود ؛ بلافاصله هماهنگی های لازم با دستگاه قضایی انجام و تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به شهرستان ایرانشهر اعزام شدند و سرانجام دیروز متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .

 

"امیر . الف" در همان تحقیقات اولیه به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت با سلاح سرد اعتراف کرد ؛ وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : " شب حادثه به قصد رفتن به میهمانی از خارج شده و می خواستم به باغ تالار یکی از دوستان خود در منطقه شهریار بروم که خانم ... با من تماس گرفت و عنوان کرد با کارگران حمل و نقل اسباب و اثاثیه درگیر شده است ؛ بلافاصله مسیر حرکت خود را به سمت دریاچه چیتگر تغییر داده و خودم را به خانم ... رساندم ؛ پس از پیاده شدن از ماشین ، ابتدا با کارگران درگیری لفظی پیدا کردم اما با بالا گرفتن درگیری  ، در یک لحظه با برداشتن چاقو از داخل ماشین یکی از آنها را با چاقو زدم که همانجا روی زمین افتاد و من نیز به سرعت فرار کردم ؛ پس از متواری شدن از تهران قصد داشتم تا از طریق دریا به یکی از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس متواری شوم اما چند ساعت قبل از حرکت دستگیر شدم " .

 

سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با دستگیری و اعتراف صریح متهم ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است " .

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.