2019/05/25
۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد
شکنجه زنی بعداز آشنایی اینترنتی

شکنجه زنی بعداز آشنایی اینترنتی

مرد شکنجه‌گر که از شش‌سال قبل به اتهام بریدن اعضای بدن زن ایرانی در برلین آلمان تحت تعقیب قرار گرفته و بعد از بازگشت به کشور بازداشت شده است روز گذشته به هیئت قضات دادگاه کیفری‌یک استان تهران گفت که توان پرداخت دیه ندارد.

دوات آنلاین-مرد شکنجه‌گر که از شش‌سال قبل به اتهام بریدن اعضای بدن زن ایرانی در برلین آلمان تحت تعقیب قرار گرفته و بعد از بازگشت به کشور بازداشت شده است روز گذشته به هیئت قضات دادگاه کیفری‌یک استان تهران گفت که توان پرداخت دیه ندارد.

 

به گزارش جوان، نهم آبان سال‌۹۱ مأموران پلیس برلین از شکنجه هولناک یک زن ۳۶‌ساله ایرانی به نام بنفشه در محله شونه برگ باخبر شدند. بررسی‌های بعدی نشان داد که بنفشه به بیمارستان منتقل شده و به طور معجزه‌آسایی نجات یافته است. در تحقیقات بعد مشخص شد بنفشه که همراه دخترش زندگی می‌کرد از طریق اینترنت با مردی ایرانی-عراقی به نام سیامک ۴۵‌ساله آشنا شده بود.

 

 بنفشه وقتی متوجه می‌شود سیامک با زنان زیادی رابطه دارد ارتباطش را قطع می‌کند، اما سیامک دست به انتقامی هولناک می‌زند. بعد از انتشار خبر پلیس ایران، سیامک را که از آلمان گریخته بود ۲۶‌آبان همان سال بعد از ورود به کشور بازداشت کرد. او گفت: «می‌خواستم با بنفشه ازدواج کنم، اما وقتی مخالفت کرد به خانه‌اش رفتم و با چاقو و قیچی اعضای بدنش را بریدم.» با اقرار‌های متهم، پرونده به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و اولین جلسه در غیاب شاکی برگزارشد.

 

وکیل شاکی گفت: «موکلم همراه دختر ۱۲ ساله‌اش در آلمان هستند. متهم که به خاطر انتشار تصویر‌های خصوصی همسرش در اصفهان به زندان محکوم شده بود به آلمان می‌رود و به بهانه کمک به موکلم و دختر ۱۰ ساله‌اش که در برلین ساکن بودند طرح دوستی می‌ریزد و بعد از چند بار رفت و آمد، روز حادثه با کمین مقابل خانه بنفشه دست و پای موکلم و دخترش را با چسب می‌بندد. او دختربچه را در اتاق زندانی می‌کند و سپس اعضای بدن موکلم از جمله بینی او را با چاقو و قیچی قطع می‌کند. برای متهم به اتهام شروع به قتل بنفشه، جرح عمدی منجر به نقص عضو، مخفی کردن دختر خردسال، همچنین آزار بنفشه اشد مجازات می‌خواهم. هیئت قضایی پرونده را برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی فرستادند و بعد از اعلام گزارشی مبنی بر اینکه فقط در صورت معاینه شاکی می‌توانند در مورد قصاص متهم اظهار نظر کنند پرونده برای دومین بار تحت رسیدگی قرار گرفت.

 

در آن جلسه وکیل شاکی گفت: «موکلم به خاطر وضعیت جسمانی‌اش امکان سفر به ایران را ندارد بنابراین درخواست قصاص را به دریافت دیه تغییر می‌دهم.» به این ترتیب هیئت قضایی متهم را به پرداخت دیه و ۲۵ سال حبس محکوم کرد. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد، اما با نقض آن پرونده بار دیگر در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران تحت رسیدگی قرار گرفت. در آن جلسه هیئت قضایی متهم را به پرداخت دو نیم برابر دیه کامل و حبس محکوم کرد. این حکم این بار در دیوان عالی کشور تأیید شد، اما متهم به علت عدم توان پرداخت دیه با نوشتن نامه‌ای درخواست ناتوانی از پرداخت دیه کرد.

 

به این ترتیب متهم صبح دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی قربان‌زاده پای میز محاکمه ایستاد. در این جلسه متهم گفت: توان پرداخت دیه را به صورت یکجا ندارد و در ادامه دو شهود نیز حرف‌های وی را مبنی بر عدم پرداخت دیه تأیید کردند. در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.