2019/05/25
۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد
طرز تهیه حلوای پنجشنبه آخر سال

طرز تهیه حلوای پنجشنبه آخر سال

این حلوا نماد عزیزبودن افرادی است که ما آنها را از دست داده‌ایم و بنابراین خانم‌ها سعی می‌کنند حلوایی درست کنند که طعم و ظاهر زیبایی داشته‌باشد.برای اینکه حلوی شما خوش‌طعم باشد بهتراست از آرد سنگگ استفاده کنید.

دوات آنلاین-تهیه حلوی خیرات پنجشنه آخرسال، درواقع یک نوع شکرگزاری برای گذراندن یک سال زندگی و سلامتی است و البته یادکردی از کسانی است که از دست داده ایم .

 

این حلوا نماد عزیزبودن افرادی است که ما آنها را از دست داده ایم و بنابراین خانم‌ها سعی می‌کنند حلوایی درست کنند که طعم و ظاهر زیبایی داشته‌باشد. برای اینکه حلوی شما خوش‌طعم باشد بهتراست از آرد سنگگ استفاده کنید.

 

مواد لازم برای یک دیس متوسط حلوا به شرح زیراست:

 

۲ پیمانه آرد سفید، گندم یا سنگک،یک‌چهارم پیمانه روغن مایع،2 قاشق غذاخوری روغن جامد،به میزان لازم پودر هل

 

(شهد حلوا)،یک‌دوم پیمانه آب،یک‌دوم پیمانه گلاب،یک و نیم پیمانه شکر،به میزان لازم زعفران،طرز تهیه حلوا

ابتدا آرد را الک کرده و سپس با حرارت ملایم تفت دهید تا رنگ آن تغییر و بوی خامی آرد گرفته شود.

 

برای اطمینان از گلوله نشدن آرد، مجددا آرد را الک کنید.

 

توجه داشته باشید که آرد با روغن نیز تفت داده می‌شود بنابراین از تفت دادن بیش از حد آن پرهیز کنید.

 

آرد را کنار بزنید به طوری که وسط قابلمه خالی باشد،سپس هل، روغن مایع و روغن جامد را وسط آرد ریخته و مواد را تا جایی که رنگ مطلوب حاصل شود، تفت دهید.، در ادامه به طور آهسته شهد را به آرد اضافه کنید.

 

برای تهیه شهد،آب و شکر را روی حرارت ملایم قرار دهید تا ذرات شکر به طور کامل درون مایع حل شوند، سپس زعفران و گلاب را اضافه کرده و شهد را از روی حرارت بردارید.

 

پس از اضافه کردن شهد به آرد، مواد را به خوبی مخلوط کنید تا شربت جذب آرد شود و قوام پیدا کند.

 

توجه داشته‌ باشید آرد سبوس‌دار برای پخت حلو بسیار مناسب است اما این آرد‌ها به زمان تفت بیشتری نسبت به آرد سفید نیاز دارند.

 

اگر دوست دارید رنگ حلوا روشن باشد، زمان تفت را کم کنید و از زعفران بیشتری استفاده کنید.

 

برای اینکه شیرینی حلوا را بچشید اجازه دهید کمی از حرارت بیفتد چون شیرینی حلوا زمان داشتن حرارت بیشتر است. حتما از کره، روغن مایع و روغن جامد استفاده کنید زیرا روغن مایع باعث براق شدن، کره موجب خوش‌طعم شدن و روغن جامد باعث پوک شدن این دسر می‌شود.

 

اگر مقدار شهد بیش از اندازه بود و حلوا شل شد، حلوا را روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب اضافی تبخیر شود اما اگر شل شدن به خاطر میزان روغن اضافی بود، توصیه می‌شود آرد بیشتری وارد کنید.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.