2019/05/25
۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد
توضیحات همایون اسعدیان ،کارگردان سریال لحظه گرگ و میش درباره عشق یاسمن و دیگر شخصیت‌های سریال

توضیحات همایون اسعدیان ،کارگردان سریال لحظه گرگ و میش درباره عشق یاسمن و دیگر شخصیت‌های سریال

عشقی که من در سریال به تصویر می کشم، برگرفته از عاشقانه‌هایی است که خودم در زندگی دیده ام یا داشته ام

دوات آنلاین-همایون اسعدیان کارگردان سریال لحظه گرگ و میش در خصوص سختی‌های تولید این سریال گفت: ساخت سریال ۵۰ قسمتی برخلاف سینما مانند یک ماراتن است. ۱۴-۱۵ ماه ضبط کار، بسیار سنگین است.

 

وی افزود: ما برای یک فیلم سینمایی ۲-۳ ماه پیش تولید، ۲ ماه فیلمبرداری و در نهایت مونتاژ داریم اما اینجا یک سال وقت برای نگارش فیلمنامه گذاشته شد، ۶ ماه پیش تولید سنگین داشتیم، بعد از ۱۵ ماه فیلمبرداری سخت؛ باید حواسمان باشد که با ضوابط تلویزیون که متفاوت از سینما است،همخوانی داشته باشد. اسعدیان درخصوص قصه این سریال که به نوعی عاشقانه‌ای در دل جنگ است و تمایلش برای ساخت آثار تاریخی گفت: طرح اولیه خیلی با فیلمنامه نهایی که بعدا با خانم انوری زاده نوشتیم، فرق می‌کند. موضوعی که در طرح اولیه برای من جذاب بود و شورای فیلمنامه سیمافیلم نیز با آن موافقت کرد؛ روایت سه دهه از تاریخ کشورمان در بستر یک داستان خانوادگی است. یعنی در اصل یک داستان خانوادگی را به تصویر می کشیم، ولی این داستان را در بستر دهه‌های ۶۰، ۷۰ و ۸۰ وباتوجه به تحولات عجیبی هم که در طول این سه دهه در کشور ما بود، تعریف می‌کنیم.

 

کارگردان سریال لحظه گرگ و میش بیان کرد: به نظرم جذاب بود که هم یک داستان خانوادگی بگوییم و هم شرایط اجتماعی، اقتصادی و تغییرات جامعه را بازگو کنیم. البته در فیلمنامه نهایی، ساختار فیلمنامه عوض شد. وی در خصوص تغییر تهیه کننده سریال در اواسط کار توضیح داد: تغییر تهیه کننده یک سکته ۲۰ روزه در کار ایجاد کرد و معضلات خودش را داشت؛ طبیعتا همه چیز دچار مشکل شد. اما سختی‌هایی که گفتم به این موضوع مربوط نیست چرا که این پروژه اساسا کار سختی بود. وی در خصوص همراهی مدیران تلویزیون با عوامل گفت: خوشبختانه همراهی خوبی دارند اکنون همه مدیران در سیما فیلم، شبکه، آقای فروغی و آذرپندار که به تازگی آمده اند و آقای روشن روان که قبلا بودند، با ما همراه هستند. من نگرانی آن‌ها را می‌فهمم. نگرانی آن‌ها از این است که عده زیادی تلویزیون را می بینند و می گویند که چرا این حرف را زدید، چرا این را گفتید! مدیران نمی‌توانند به همه پاسخگو باشند که چند قسمت تحمل کنید. به خصوص که سریال ۵۰ قسمتی با یک فیلم سینمایی ۱۰۰ دقیقه‌ای متفاوت است و نیاز به صبوری بیشتری از سوی مخاطبان دارد. اسعدیان در خصوص نگرانی از شناخت ذائقه مخاطب صداوسیما پس از سال‌ها دوری از تلویزیون و پیش بینی استقبال مخاطبان از این سریال بیان کرد: سرعت تحولات و تغییر نسل‌ها در ایران آنقدر زیاد است که فیلم سینمایی هم که می‌سازی، همیشه باید نگران ذائقه‌ مخاطب باشی. عشقی که من در سریال به تصویر می کشم، برگرفته از عاشقانه‌هایی است که خودم در زندگی دیده ام یا داشته ام گرچه ممکن است این‌ها برای مخاطب امروزی جذاب نباشد و به گونه‌ای دیگر عاشق شود و بگوید این‌ موضوعات کهنه است. نمی‌توانم چیزی که برای من نیست را به تصویر بکشم. من حس و حالی که خودم داشته ام را به نمایش گذاشته ام و امیدوارم مخاطب نیز با آن ارتباط برقرار کند.

 

منبع: آفتاب یزد

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
1397/12/06
جومونگ هم بعدا با سوسانو ازدواج کرد

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.