2019/05/24
۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
نظر مردم درباره سریال لحظه گرگ و میش چیست؟

نظر مردم درباره سریال لحظه گرگ و میش چیست؟

سریال لحظه گرگ و میش به سریالی پرمخاطب تبدیل شده اما همه بینندگان آن از این سریال راضی نیستند و نقدهای زیادی به آن دارند.

دوات آنلاین-سریال لحظه گرگ و میش به سریالی پرمخاطب تبدیل شده اما همه بینندگان آن از این سریال راضی نیستند و نقدهای زیادی به آن دارند. در زیر نمونه‌ای از نظرات مردم را درباره سریال لحظه گرگ و میش که برای سایت دوات آنلاین ارسال شده است، می‌خوانید:

 

مهسا نوشته است: خیلی فیلم قشنگه اما احتیاج داره بین این همه تلخی یه اتفاق خوب بیوفته.

 

مخاطبی که خودش را معرفی نکرده نوشته است: سریال خیلی دردناک است وتاثیر خوبی ندارد بیشتر کسالت اور است.

 

باز هم بیننده‌ای ناشناس نوشته است: مردم وقتی با این همه مشکلات خسته از سر کار میان دوست دارند که در کنار خانواده لحظات شادی رو داشته باشند،حداقل اگر واجب بود انقدر غم و مرگ در این سریال زیاد باشد یک ساعت دیگری برای این سریال در نظر میگرفتید.

 

هادی نظر داده است: من به شخصه از این سریال دارم افسردگی میگیرم .بیشتر وقتا تحمل دیدن ندارم و میزنم شبکه دیگه .باباجان به خدا ۹۵درصد مردم تو رنج و گرفتاریم دیگه با این سریال های سراسر اندوه حالمون بدتر میشه همه ملت تشنه شادین و سریال طنز دوست دارن .

 

مخاطبی در جواب هادی نوشته است: به نظر من سریال خیلی تخیلیه چون زاییده ذهن نویسنده هست و اصلا با واقعیت جور در نمیاد بهرحال منم با سریالهای ملودارم و تراژدی در این دوره که مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند مخالفم. اصلا صدا و سیما به فکر شادی مردم نیست واین جای تامل و تاسف داره.

 

احد حیدری نظر داده است: به نظر من کسایی که دهه شصت رو درک کردن کاملا اینو میدونن که خیلی از موارد و مسایل این سریال هیچ همخوانی با اون موقع ها نداره بخصوص نوع روابط.

 

الیسا نوشته است: با تشکر از دست اندر کاران که زحمت بسیاری جهت فضا سازی کشیده اند اما از نظر فرهنگی سریال دردهه ی شصت نمی باشد.

 

مخاطبی ناشناس نوشته است: نظر همه درست ولی هدف سریال نشان دادن قسمتی از تاریخ دردهای مردمه اون دوره است هر چند دقیق نیست مقنعه و حیای دختران وپسران اون دوره فرق داشت. ولی هیچ سریالی درد پشت جنگ وخانواده ها رانشون نداده بود من درقسمتی که احسان وحامد شهید شدند دلم برای نامزدهایش سوخت خیلی گریه کردم چون دو مورد را دبیرستان دو همکلاسی داشتم. که سرشان اومد ودرد را را عینا در سریال دیدم.

 

محمد نظر داده است: فیلم های زیادی بودند که به مشکلات جبهه و حواشی آن پرداخته است، مانند آژانس شیشه ای، البته در جشنواره فجر هم کم نیستند، اما ما کمتر آن ها را می بینیم، در کل طراحی دکوراسیون و اشیاء مرتب به آن بسیار بد است و به نکات ریز توجه نشده است، توجه بیش از حد به پزشکان با توجه به این که این رشته در کنکور اول است، کاملا اشتباه است، از درد امروزه ما جوانان نیز چیزی گفته نمی شود، خود شخصیت ها هم هر بار چیزهایی که براساس آن ها تعریف شده اند رو نقض می کنند، مثل عاشقی مفرط شخصیت ها که به هیچ عمقش با رفتارهای اخیر شخصیت ها نمی خواند و...، بد نیست قبل از ساخت سریال به خواسته های مردم جامعه هم توجه شود.

 

مهسا عقیده دارد: در مجموعه گرک ومیش عشق به خراب شد چطور یکی بعد از فوت عشقش یه سال نشده میره سراغ کسی دیگه.

 

مخاطبی با اسم مستعار حه-پا نوشته است: بیشتر جذابیت این سریال بخاطر فضاسازی خوب و حس نوستالژی دهه ۶۰.....و البته بازی قوی بازیگرانی مثل فاطمه گودرزی و همچنین شروع خوب سریال....اما رفته رفته ضعف های سریال مشخص شد استفاده از نابازیگران مثل نقش هادی که اصلا نمیدونم چجوری بازیگر شده و حتی ناصر که اصلا نمیتونه تو نقش جا بگیره نمایان شد....تلخ بودن بیش از حد داستان ....عدم پایبندی به یه خط ثابت در داستان از ضعف های سریال است که از آقای اسعدیان بعنوان یه کارگردان بزرگ بیشتر انتظار میرفت.

 

بیننده‌ای که خودش را با نام مخفف ن معرفی کرده نوشته است: یک سوال از نویسنده ی فیلمنامه داشتم ایا کسی مانند دخترسریال یاسمن که ان طورعاشق وبیقرار شده چه طور میتواند بعد از مدت کوتاهی یک وابستگی جدید پیدا کند؟ گرچه میگوید عشق من فقط حامد است چون اگر کسی واقعا عاشقباشد تا مدتها نمیتواند به کس دیگری فکر کند وچه قدر سریال جذابتر میشد اگر وفاداری وسوز عشق دختر را به ترسیم میکشید و نشان میداد که شهادت حامد را قبول نکرده ومنتطر روزی است که برگردد چون در عالم واقع نیز ارتباط روحی بین عشاق واقعی وجود دارد که میتواند به درد ورنج عاشق کمک کند تا صبوری پیشه کند واز این قسمت به بعد سریال افت کرده وعشق به مسخره گرفته شده چه از جانب یاسمن داستان وچه از جانب سروش عاشق همسر.

 

مخاطب دیگری این طور اظهارنظر کرده است: این چه عشقی است که به سال طول نمی کشد از بین میرود ان هم دختر که بایستی سر شار از عطوفت و وفاداری باشد دیگه من این سریال را نگاه نمی کنم چون خط قرمز های زما ن دهه  شصت رعایت نشده است خیلیییی حالم بد شد یاسمن با سروش ازدواج کرد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
یاس 1397/11/30
سلام سریال اوایلش خیلی خوب وجذاب شروع شد اماازوقتی که حامد به جبهه رفت وپلاکش دست یاسمن موندخیلی افتضاح شد.اگرپلاک گردن سربازیا بسیجیو...نباشه وکسی دیگه ای روکه هیچ جوره نشه شناسایی کردچطورباقطع یقین میگن که طرف همون شخصه یاسمن هم بایه حرف دفترعشق وعاشقی حامدرومیبنده به نظرمن عشق اینجابه مسخره گرفته شدهم توسط یاسمن هم سروش اصلا بعدازرفتن حامد فیلم کاملا افتضاح شده
1397/11/30
به نظرمن خیلی به مسخره گرفته شده تواین سریال عشق که حتی تایکسال هم وفاداربه عشق نموندیاسمن میتونست خیلی پایان بهتری داشته باشه یاسمن نمونه زن وفادارباشه وبه پای حامدبمونه به هم برسن چون سروش درحدیاسمن نیست
ح-ا 1397/12/01
عاشقانه ای که از یاسمن و حامد دیدم در هیچ سریال دیگری تا بحال این چنین گرم و دوست داشتنی ندیده بودم اصلا بخاطر همین عشق پر طپش و زیبا بود که اکثر افراد نارضایتی خود را با ازدواج سروش با یاسمن در اواسط فیلم ابراز کردند خودم با ازدواج یاسمن، داغون شدم،چرا که با این نقشها زندگی کردیم،کاش فیلمی با همین درجه عشق ساخته شود که در آن غم ها کمرنگتر، و وفاداری و سوز عاشقی یک دختر ایرانی به نمایش گذارده شود
رمضان نیکخو 1397/12/04
میخواستم بدونم دراین سریال سوگنددرسال ۶۶که عقدیاسمن هست هنوزیکسالش نیست چطوردراغازقسمت بعد که مربوط بسال ۶۷ هست دختری تقریبا۴ساله هست
ریحان 1397/12/04
یاسمن خودشو یادش رفته حامدو از وسط جنگ میکشید پای تلفن تا باهم هر روز هر روز عشقولانه تبادل کنن اونوقت الان به سوگند گیر داده....خب بابا اینم تحت تربیت خودت بزرگ شده ..... هر شب باید بره پشت میز توالت ارایششو پاک کنه تا اتفاقات عادی روزانه نمایش داده بشه اما این خواهر شهید خوب نیست یه دو رکت از نماز خوندش هم نمایش داده بشه؟ فقط بلده چند وقتی یه بار با بغض بگه چقدر دلم برای احسان تنگ شده این سریال نه اتفاقات اون روزارو خوب نشون میده نه خانواده های شهدا رو نه عشق و ... از نظر فنی هم ... امشب یاسمن با روسری روشن و پیرهن گل گلی رفت تو اشپزخونه ... بعد که سروش اومد تو اشپزخونه صبحونه بخوره یهو یاسمن یه پیرهن دیگه تنش بود و روسریشم قهوه ای شد😳😳
الی 1397/12/05
واقعاسریال بدیه.خواهشاعشق روبه گندنکشیداگرنمیتونیدفیلم بسازیدنسازید.این سریال اصلانشون دهنده اصالت وفرهنگ زنان ودختران ایرانی نیس.کجای این سریال عاشقانه ست؟شده مثل فیلمهای ترکیه ای.انقدبه کسانی که همه چیزشونوبرای دفاع ازکشوردادن توهین نکنید.به شعورمردم توهین نکنید
1397/12/06
افتضاح افتضاح افتضاح حالم ازاین سریال بد می شود
آتنا 1397/12/06
تو این سریال فقط عشق رو به مسخره گرفتین، عشق داغ و آتشین یاسمن به حامد چی شد؟ سر سال نشده شد پرستار بچه ی مردم، به اینم میگین عشق شما آخه؟!!! بابا مردم به اندازه ی کافی بدبختی دارن دیگه شما اعصاب اونا رو از این بیشتر خرد نکنین با این سریالهاتون، آدم افسردگی میگیره!!!
1397/12/20
به نظرت دائم فیلمی ساخته بشه که دونفر هم ودوست داشته باشن وبهم برسن این که هی میشه تکرارمکررات . به نظرمن وقتی به سختی بهم میرسند و مابین - ماجراهائی وجود داشته باشه جذابتر است .
ریحانه اسدی 1397/12/06
شخصیتِ هادیِ جانباز که هر دقیقه فاز احساس بر می دارد و با بغض، با معشوقه اولی و دومی خود از دلتنگی هایش می گوید با جانبازان ما چقدر فاصله دارد؟ جوانان خانواده "وحدت" _که فامیلی آنها هم برای خود بحثی جدا می طلبد_ به قول شما مقید به اصول و ارزش‌های اسلامی هستند، اما آنقدر عاشقانه های آنها در این سریال پر رنگ است که چیزی از ارزش ها مشخص نیست؛ آنها فقط عاشق می‌شوند و در صورت شکست در عشق خود گزینه بعدی را جایگزین می کنند؛ در این وسط یک چفیه هم روی دوش آنها نمی بینیم دریغ از یک عکس امام، عکس شهید احسان هم که با لباس جین است ! یعنی از جبهه اش هیچ عکسی نداشته؟ فضای حاکم بر جامعه آن روز آن هم در قشر مذهبی اصلا اینگونه نبوده که دختر و پسر مجردِ نامحرم با هم در خانه تنها باشند حتی در حال حاضر هم خانواده های مقید و مذهبی اصلا با چنین مسئله ای کنار نمی‌آیند، آن وقت دختری که به راحتی می تواند در خوابگاه باشد به خانه‌ای که دو پسر جوان دارد می رود و سال ها در آنجا زندگی می کند؛ اگرچه در اتاقی جدا آن طرف حیاط و اگرچه در لابه‌لای دیالوگ ها مدام تکرار می‌کند: " جلوی همسایه ها صورت خوشی نداره اینجا باشم
یاسمن 1397/12/07
دوباره تکرار مکررات ، مثل سریال ماه و پلنگ
سمیه 1397/12/07
همه بازیگرا مصنوعی بازی میکنن ، ی سریالیه که فقط مشکلات و دغدغه های قشر مرفه جامعه رو بررسی میکنه این وسط ی ربطی هم دادن به جبهه و جنگ
بیننده 1397/12/11
خانم فاطمه گودرزی خیلی خوب بازی می کننند بازی خانم دهقانی هم خوب است اما این اواخر حالت یکنواختی بازی می کند بازی سروش و لیلا بلوکات هم خوبه روند قصه کند است ولی حامد به ازاده نمی خورد ان شجاعت و قدرت که ما در ازاده های دوران جنگ می دیذیم در حامد نیست متل این که سر در گم است
1397/12/08
بنظرم سریال خیلی خوب است یاسمین و سروش از هم طلاق میگیرن و یاسمین تصادف میکند و حامد از سفر خودش را میرساند و میبیند مرده و با کلاریس ازدواج میکند شاید هم حامد ویاسمین به هم برسن و حامد زن نگرفته به مادر وخواهرش دروغ میگوید😍
ناشناس 1397/12/09
سلام به نظر من اگه این فیلم بخواد واقعیت جامعه رو نشون بده با گندی که سروش خان زده باید یاسمن ازش جدا بشه والسلام
مانیا جووووون... 1397/12/09
سلام دوستان گلم.به نظر من سریال در اون حدی که میگید دیگه بد نیس..اگه از عشق حرف میزنید خب اینم یه جور عشقه..سروش عاشق یاسمن نبود بلکه برای بزرگ کردن بچه اش به یه زن نیاز داشت. اون هنوزم دلش پی نداست.مطمئنم...یاسمن هنوزم تو حالو هوای بودن با حامده.. حامد هم وقتی اونو یه جایی می بینه خیلی ظاهرش عوض میشه. خودتون میبیند دیگه.!!! سریال درباره یه خانواده مذهبیه. و درباره دختر این خانواده یاسمن..خب هرکس یه مشکلاتی در زندگیش داره.نمیشه بگید که اون چرا ابنجوریه و این چرا این طوریه؟!!فیلم فیلمه.. اینم اینجوری طراحی شده. نمیشه همش تو هرفیلمی عاشق به معشوق برسه خو؟؟!! این مدل فیلما تکراری شدن.. اتفاقا این خیلی فیلمو قشنگتر میکنه که یه دختری عاشق بشه بعد پسره بره جبهه و بگن که شهید شده. دختره بره با یکی دیگه و بعد مدتها با هم روبرو شن و یاد خاطرات هم بیفتن. و حالا خدا میدونه در ادامه چی میشه.شاید زن خارجی در نبود حامد بره با یکی دیگه و یاسمن سروش رو طلاق بده و در نهایت به هم برسن. لطفا تا اخر فیلم باشید و ببینید.و از یه جنبه دیگه درباره اش قضاوت کنید.با سپاس فراوان از همه بازیگرای خب سریال!
مریم 1397/12/09
سلام.بنظرمنم بااین خیانتی که سروش در حق یاسمن کرد باید از هم جدابشن،اگه یاسی بخواد زندگیش رو با سروش ادامه بده و اونو ببخشه واقعا مسخره و غیرقابل باوره.سروش هم باید تاوان تمام کارهای ناشایست خودش رو بده
علی 1397/12/10
واقعا سریال خوبیه من هرشب انتظار دیدنش رو دارم
mobina 1397/12/10
عالی فیلمش من که دوست دارم هر شب منتظرم
علی 1397/12/11
من می خواهم بدانم سوگند چرا این طوربامادرش یاسمن رفتارمی کند
نغمه 1397/12/11
امیدوارم سروش به مکافات عملش برسه و یاسمن باید از او جدا شود دیگه زنها را خارتر از این نکنید و در آخر به حامد برسه چرا که ابتدای فیلم با حس مردم خیلی بازی شد هر شب با خانواده منتظر دیدن این سریالیم
دنیز 1397/12/12
بنظرمن یاسمن باید از سروش جدابشه چون سروش لیاقت یاسمن رو نداره...ونکته خیلی بدی که این فیلم داره حاضر جوابی بی ادبی سوگند مقابل پدر مادرش هست..حتی وقتی با دوست پسرش حرف میزنه باباش یاسمن میفهمند سوگند خانم طلبکار میشه باز بلبل زبونی میکنه این خیلی بده که خیلی راحت یه سری کارهای زشت (دوست پسر گرفتن یه دختر 16ساله)بایدتو تلویزیون راحت پخش بشه چون قطعا بچه های همسن سال سوگند تحت تاثیر قرار میگیرن این فیلم نقاط خیلی منفی داره که باید گارگردان بیشتر به اینها میپرداخت واصلاح میکرد...
1397/12/12
با سلام به بازیگران عزیز و گرامی من عاشق این فیلم هستم یک خواهش از کارگردان دارم که فیلم را تا آخر برساندو امیدوارم که در سریال حامد با یاسمن ازدواج کند و اینها دروغ میدهند که مردم از این فیلم بدشان میاید و من هرکس که دید ه ام از سریال زیبای شما تعریف میکندبخصوص از آقا پاشا و المیرا جان و همه عاشق قیافه جذاب حامد و هادی و یاسمن شده اند و اخلاق و رفتار ای سه نفر در سریال شده اند و واقعا بازیگران این فیلم قشنگ و طبیعی بازی می کنند همه دنبال مسخره کردن این فیلم هستند و عاشقت هستم حامدجون و هادی جون و یاسمن جان من تا به حال فیلم به این زیبایی ندیده ام و باتشکرفراوان از همایون
ایرانی 1397/12/12
عجب تا به حال فیلم به این قشنگی ندبده بودی
مریم 1397/12/13
سلام شاید باورتون نشه دیشب بعد از مدتها یه خواب راحت رفتم، انگار یه خستگیه ۲۰ ساله رو تنم مونده بود که دیشب بعد از جدایی یاسمن و سروش خستگیم در رفت. واقعا زنهای جامعه ما مظلوم واقع شدند ، یاسمن با اینکه سه دونگ از خونه رو خودش خریده بود مجبور شد به خاطر طلاقش بده به سروش. اگه خیلی راحت میتونست جدا بشه و محمد رو برداره دیگه نیازی نبود مهریه نگیره وخونش رو بده به شوهرش. همیشه موقع عقد حق طلاق رو خانوما بگیرن که دیگه با مشکلات اینچنینی مواجه نشن حتی اگه شوهرتون بهترین مرد رو زمین بود. در کل فیلم خیلی جالبیه و من هر شب بی صبرانه منتظرشم
1397/12/13
با جذابیت فیلم بسیار موافقم تا الان کمتر فیلمی نظر من را تا این حد معطوف به خود کرده بود با طلاق یاسمن و سروش دیشب خواب راحت رفتم و منتظر وصال حامد و یاسمنم، اگه این طور بشه یه مهمانی مفصل میدم!!!
هم وطن 1397/12/13
ياسمن نماينده يه خانم اصيل ايرانيه با اين كه درابتداي دوران جوانيش عاشق حامد شد وبه اون نرسيد ولي هيچ وقت به سروش خيانت نكرد حتي مي خواست درمراسم پدردوست ارمني احسان وهادي شركت نكندتازماني كه باحامددرخونهمادرش مواجه شد زودبرگشت پس حقش نبودكه سروش به اون خيانت كنداون خيلي صبوربودومشكلات رابه خوبي تحمل مي كرد به جزخيانت همسركه نتونست تحمل كندواقعا حقش بودكه ازسروش طلاق بگيرد ولي رفتارسوگند خيلي گستاخانه وبي ادبانه بود
داود 1397/12/13
اهنگ این سریال بعدازطلاق نسترن و سروش =،گریه نکن که حامدجون زودمیادمیبردت
محسم 1397/12/13
واقعا فیلم بدیه فیلمو به جایی رسوندن تا دو تا عشق قدیمی به هم برسنن
ریحانه اسدی 1397/12/13
نمی‌دانم گره زدن مضامین عاشقانه به مضامین ارزشی و انقلابی در سینما و تلویزیون دقیقا به چه هدفی صورت می‌گیرد ( شاید به بهانه جذب مخاطب ) فقط میدانم جناب کارگردان معمولا به دنبال ساخت فیلم های عاشقانه هستند که به ایشان پیشنهاد می کنم در آثارشان دیگر از انقلاب و دفاع مقدس چیزی نگویند تا در حق شهدا و اسرا و جانبازان و رزمندگان و خانواده‌هایشان جفا نشود؛ اگر تصمیم دارند این رویه را پیش بگیرند ، مطالعه خود را افزایش دهند تا تاریخ معاصر تحریف نشود، یا حداقل از مشاورانِ متعهد بهره بگیرند. قابل توجه کارگردان در شخصیت پردازی حامدِ دکترِ عاشق پیشهء وفادار و البته "رزمنده" باید مضمون کلام رزمنده ای را بگویم که گفت اگر میخواهی از سیم خاردار عبور کنی اول باید از سیم خاردار نفست عبور کنی . رزمنده‌ی همدانی: شهید علی چیت‌سازیان؛ فرمانده اطلاعات علمیات لشگر انصارالحسین همدان؛  نقل شده توسط شهید حاج علی خوش‌لفظ در کتاب «وقتی مهتاب گم شد».
لیلا 1397/12/13
واقعا سریال بدی هست. یاسمن عاشق حامد بود و حتی وقتی با سروش ازدواج کرد به حامد فکر میکرد. . در صورتی که واقعیت این طور درسته وقتی کسی ازدواج میکنه عشق قبلیش رو فراموش میکنه. و عاشق همسرش میشه.‌. و یاسمن نباید با حامد ازدواج میکرد چون عاشق سروش نبود به سروش توجه زیادی نمیکرد .
دنیز 1397/12/14
اتفاقا سریال الان خوب شد باور کنید دیشب که یاسمن طلاق گرفت من خودم احساس سبکی میکردم...سروش یه ادم منفت طلب پول دوست بود که لیاقت یاسمن رو نداشت..حق یاسمن زندگی با یه ادم خیانکار پول دوست نبود.چون یاسمن دختر صبور پاکی بود..از گارگردان کلیه عوامل سریال ممنونیم بخاطر فیلم قشنگ شون...
1397/12/14
دقیقا مثل فیلم کمیا جنگ و بعدشم طلاق و رسیدن به عشق قدیمی اول فیلمو که نگاه میکنی تا تهش میخونی دیگه
عاطفه 1397/12/14
سریال بسیار مسخرست فقط دارند کشش میدن قسمت دیشبم که انگار نه انگار سوگندی بوده بعد یک سال دوباره عشق و عاشقیشون از سر میگیرن.من که دیگه دنبال نمیکنم سریالو چون آخرش مشخصه چی میشه. و قشنگ معلومه نویسنده این سریال فقط یه رمان آبکی رو به تصویر کشیده ....باز قراره فصل دو هم داشته باشه؟لابد ابروهای یاسمنو قراره باریک تر کنن.گریماشون تو سریال واقعا به غیر از خانم گودرزی بقیه افتضاحه.یکم به بیننده هم احترام بزارین.
لیلی 1397/12/14
با سلام سریال خوب نیست مردم اوضاع گرونی دلش میخواد یکمی از غم اندوه نجات پیدا کن چ
فرهاد پاپری 1397/12/14
نویسنده و کارگردان محترم فیلم از امشب دیگه خیلی غیر جذاب برا بیننده شده خیلی سریع جلو میره فیلم اصلا پسر یاسمن به یاسمن نمیخوره همین باعث غیر جذاب شدن فیلم میشه تو این فیلم سریع همه ازدواج میکنن و بچه ها بزرگ میشن
علی رضا 1397/12/14
سریال بدی نیست هم جنبه مثبت داردوهم جنبه منفی.
1397/12/14
سلام معلوم است عزیزانی که این سریال را ساخته اند در حد توانشان زحمت کشیده اند برای ساخت این سریال ولی متاسفانه به نظر می رسد سرمایه ی صدا و سیما را به هدر داده اند . زیرا فیلم به هیچ عنوان همخوانی با زمان خود را نداشته و نتوانسته بیننده را با زمان هر قسمت از سریال همراه کند و قشنگ معلوم است دچار سردرگمی شده است . آنجا که باید سبک زندگی بازیگران را با شرایط حاکم بر زمان اول انقلاب و جنگ ( یک خانواده ی سنتی با فرهنگ ایران اسلامی اصیل و خانواده شهدا ، جانبازان و رزمندگان ) تطبیق دهد ، جلوه ای غیر متعارف را بازی کرده و آنجا که باید سبک زندگی بازیگران را با زمان حال تطبیق دهد ، باز هم نقش بازیگران با زمان خود هماهنگی ندارد . این سریال آنقدر تناقض دارد که عنوان تک تک آن قابل ابراز نیست . بنده عذر می خواهم که این موضوع را عنوان می کنم : به کارگردان این سریال عرض می کنم که شما فردی بسیار توانمند بودید و بعید بود که چنین سریالی با این همه ضعف بسازید وقتی شرایط ساخت فیلمی جذاب را با توجه به شرایط موجود ندارید بهتر بود اعتبار خود را با چنین فیلمنامه ضعیفی زیر سوال نمی بردید
فرهاد پاپری 1397/12/15
سریال اوایل خیلی جذاب و خوب بود با زمان داشت ارام ارام حرکت میکرد اما مدتی هست که میبینیم سریع فیلم جلو داره میره اصلا با زمان حرکت نمیکنه همین باعث میشه که برا بیننده غیر جذاب میشه بار اول که یاسمن و سروش رفتن دادگاه همون لحظه طلاق گرفتن حداقل دو جلسه بگذره غیر جداب میشه برا بیننده اصلا نفهمیدیم کی سروش ازدواج کرد باید یه مدت زمانی بگذره بعدش یه دفعه محمد پسر یاسمن بزرگ شد دانشگاه رفت خیلی مسخره شد الان پسر یاسمن بزرگتر از سوگند به نظر میرسه باید بعد از چند قسمت این اتفاق میفتاد حداقل چند قسمت بگدره بعد این اتفاقات بیفته فیلم غیر جذاب شده
رها 1397/12/15
با تایید نظر بعضی از دوستان فیلم نامه ضعیف و اصلا یک مطالعه درباره دفاع مقدس نداشتین از کل دفاع مقدس فقط ریش و گریه مادر رو فهمیدن به نظرم یه جور توهین هست. و بحث کلی هم رو عاشقی میچرخه و این اخریش از همه بدتر محمد پسر یاسمن که همسن مادرش و قدش از مادر هم کوتاه تر و غیر جذاب دیگه اصلا محمد 18 ساله با این قد و قواره و ریخت دیگه نمیشه تحمل کرد که مجبور شدم بیام نظرم بدم متعجبم از کارگردان! فیلم نامه قویتر هم میتونسستین بنویسین ، به شعور مخاطب احترام بگذارید اگر اهل مطالعه نیستین. ولی در نهایت بازیگران و کارگردانی تقریبا خوبیه زحمت کشیدن
مریم 1397/12/15
سلام همه چی به کنار فقط رقص دیشب رو داشتید؟ خدایی محمد ذره ای به یاسمن شباهت داشت؟اون چه رقصی بود میکرد آخه؟ حالا خوبه همه هم رزمنده و مجروح و خانواده شهید بودن که اونجوری میرقصیدن! بعدشم منظورشون از این دو پهلو کردن ازدواج یاسمن چی بود؟ اصلا معلوم نبود ازدواج کرده یا یواشکی ازدواج کرده! من که دیشب به ذوق یه عروسی منتظر فیلم شدم ولی دیدم انگار خبری از ازدواج هم نبود چه برسه به عروسی! چقد با احساسات بیننده ها بازی میکنید. فیلم خیلی بد شده. حیف وقت و احساس و گریه هایی که برای این فیلم داشتم.
ن 1397/12/15
سریال خیلی جذاب نیست خیلیم افتضاح نیست اما یک نقد رفتار سوگند خیلی غیر واقعی چطور میشه ک سوگند یادش میره یاسمن چقدر باهاش خوب بوده و اون واقعا مثل دختر خودش بزرگ کرده یعنی چی ب محض اینک فهمید یاسمن مادرش نیست خیلی راحت گفت تو یک زن بابایی یعنی حتی یک ذره م دلش نخواست دیگ زنی رو ک این همه سال براش زندگی کرده ببینه اصلا سریال جوری پیشرفت ک سوگند واقعا منتظر همچین اتفاقی بود تا از دست یاسمن نجات پیدا کنه
1397/12/20
فکر کنم عصبانیتش بخاطر طلاق گرفتن یاسمن بود.
محمد 1397/12/15
واقعا من که نفهمیدم یاسمن ازدواج کرده یا نه ؟؟معلوم نیست آخر سریال به کجا میکشه یکی نمیره خوبه؟اصلا این پسره محمد به یاسمن نمیخوره معلوم نیس چطوری این بازیگرو انتخاب کردن؟منم منتظر بودم عروسیشونو ببینم واقعا غیر جذاب شده؟اصن چه دلیلی داره یاسمن بره پیش سوگند یا اون سروش ؟من یجورایی از سریال زده شدم امیدوارم آخرش خوب تموم شه و مرگ و میر توش نباشه😂
سلماز 1397/12/15
حامد خیالش راحت شد که همه بالاخره متوجه شدن که با یاسمن اذدواج کرده😆این قسمت خیلی جالب بود من این سریالو خیلی دوست دارم بالخره باید بهم میرسیدن به نظر من کار مادر یاسمن درست بود مگه یاسمن و حامد بیکار بودن که منتظر بمونن تا محمد 18 سالش بشه بالاخره یاسمن هم باید یک همدم داشته باشه دیگه.من خیلی دوستت دارم حامد جون یاسمن جون شما فوق العاده بازی کردید.واقعا هر شب منتظرم ببینم چه اتفاقی میفته!از کارگردان و نویسنده این سریال ممنونم تا حالا فیلم عاشقانه و خوبی مث این ندیده بودم
فاطمخ 1397/12/15
سلام از اقای همایون اسعدیان بسیار متشکرم خیلی سریال اموزنده ای ساختند دمت گرم خدا بهت عزت بده...‌دمت گرم
فرهاد پاپری 1397/12/16
کا گردان و نویسنده محترم سریال تا قسمتی که یاسمن میخواست از حامد جدا بشه برا بیننده جذاب بود بعدش همچی غیر جذاب و مسخره شد یه دفعه پسر یاسمن بزرگ شد دانشگاه رفت بعد ما نفهمیدیم کی حامد با یاسمن ازدواج کرد اصلا کی با هم اشنا شدن حداقل چند قسمت میگذشت الان پسر یاسمن بزرگتر از مادرش هست به نظر من پسر یاسمن همون کوچک بود بهتر بود بعد حامد با یاسمن ازدواج میکرد
زهرا 1397/12/16
واقعا سریال بسیار خووووووووبی وعاااااالی هست کیف کردم دمت گرم اقای همایون اسعدیان افرین به بازی یاسمن سوگند
وحید 1397/12/16
واقعا سریال خیلی خوبیه هم از دفاع مقدس گفتند هم از جوانان امروز هم از بچه های طلاق یاسمن خانم خیلی خوشحال شدم به حامد رسیدی
ن.ی 1397/12/16
آقا چرا به دروغ میگیید سریال گرگ و میش قسمت 43 آماده نیس چطور از صبح میزنید که شب کی پخش میشه بعد پخش نمیکنید،از صبح منتظر بودم ببینم چه اتفاقی میفته ،آخه چرا انقد دروغ میگیید بگوئید دوس نداشتید پخش کنید ن اینکه بگوئید آماده نبودا
1397/12/16
با نظر محترم کاربر بالا موافقم چرا قسمت ۴۳ را پخش نکردید از سر وته فیلم نزنن خیلیه ، نیاز به سانسور دوباره داشت!!! حتما، حال ما را گرفتید، راستی خیلی بد شد که یاسمن دلیل ازدواجش به حامد نگفت و ازش عذر خواهی نکرد الانم که مشکلاتش را برای حامد برده ،بعدشم چرا با سروش انقدر خوب تا میکنه همون که او را از زندگیش بیرون انداخت!!! برو به زندگیت برس برای سوگند شده از مادر مهربانتر،
یکتا 1397/12/16
سلام .......سریال بسیار قشنگیه دستت درد نکنه اقای اسعدیان.....چشم حسودها کور.......دیدی سوگند چه قشنگ بازی میکنه افرین سوگند
عباس 1397/12/17
سلام بهترین سریالی که دیدن سریال لحظه گرگ ومیش هست خیلی زیباست واقعا قشنگه نگاه سوگند چه قشنگ بازی میکنه افرین سوگند
مینا 1397/12/17
خیلی سریال قشنگ وخوبیه همه خانواده ما مشتاق هستیم چی میشه فاطمه گودرزی بسیار زیبا بازی میکنه من مهربونی حامد رو دوست دارم چقدر مهربونه
رعنا 1397/12/17
ازياسمن بدم اومد با اون همه عاشق پيشگيش زود حامدو فراموش کرد رفت دنبال سروش الانم که انگار ازش ناراحت نیست میخواد دخترش و نگه داره اونم با التماس بیچاره حامد کی واسه اون وقت ميذاره؟ تازه بعد طلاق هم به سروش میگه شوهرم چسبیدن به سوگند کشش میدن داستانو.این اواخر دیگه خسته کننده شده
فری 1397/12/22
این حامد بچه نمیخواد آیا؟ یاسمن هم که سنش مثلا رفته بالا دیگه بچه دار نمیشه. حالا چکار کنیم با این مشکل؟ خدایا خودت همه مشکلات راحل کن
1397/12/17
با نظر کاربر محترم به اسم رعنا کاملا موافقم
سولماز 1397/12/17
با نظر کاربر محترم به اسم یکتا موافقم.واقعا سریال قشنگیه و شکی در این نیست.اما من از اول هم از تقش سوگند بدم میومد اصن از طرز رفتارش و حرف زدنش خوشم نیومد؟بعدشم مگه یاسمن با حامد ازدواج نکرده پس چرا انقد با سروش حرف میزنه و سراغ سوگند میره این دیگه واقعا مسخره است اگه سوگند یاسمن را دوست داشت در 18 سالگی میرفت با یاسمن زندگی میکرد نه اینکه وقتی 22 سالش شده بره سراغش و بخواد آدمش کنه؟آخر داستان با توجه به حرف هایی که سوگند زد یا یه خلافی میکنه میره زندان یا پول هنگفتی از باباش میگیره و اون پسره کیوان همه رو بالا میکشه بعد سوگند هم یه بلایی سر خودش میاره و به احتمال زیاد به کما میره و بعدبه هوش میاد😒من این سریالو فقط بخاطر بازی پاشا رستمی نگاه میکنم میخوام بگم خیلی فوق العاده ای و دوستت دارم😍
رها 1397/12/17
سریال قشنگیه همایون اسعدیان ممنونم تشکر از طرف هشتاد میلیون ایرانی ممنون
s.y 1397/12/17
این قسمت خیلی کسل کننده بود همشم سوگند رو نشون داد لاقل یکم بیشتر حامد و یاسمن رو نشون بدید ،راستی من نمیدونم حالا که همه متوجه شدن یاسمن ازدواج کرده پس چرا حلقه اش رو نمیندازه،الان همه فکر میکنن مجرده ؟اصلا این قسمتو دوست نداشتم فقط اونجایی که حامدو نشون داد رو دوست داشتم حوصله م سر رفت انقدر سوگند و سروش رو نشون داد😒😕
محمد 1397/12/17
لایه کشیدن سوگند رو عشقه
مجید 1397/12/17
سلام سریال لحظه گرگ ومیش رو خیلی دوست دارم مخصوصا نقش حامد رو .......بسیار سریال اموزنده ای هست خیلی بر من اثر کرده من هر شب پارتی میرفتم به خاطر این سریال پارتی نمیرم سریال رو با پدرم ومادرم میبینم وخیلی بهم اثر کرده وپارتی نمیرم
ی 1397/12/17
نه بابا😯😯خداروشکر که این سریال یه اثری روشما گذاشته😁
مجتبی 1397/12/18
یکی از بهترین سریال هایی هست که تو این چند سال دیدم نظرات به شدت مثبت ومنفی مخاطبین نشانه اینه که مردم را با خود همراه کرده بازیگری ها وکارگردانی خوبه وموضوع اصلی فیلمنامه هم بسیار جذاب بود ولی به نظرم دو تا ایراد داشت که اگه نداشت نظرات منفی هم کمتر بود اول اینکه موقعی که خبر شهادت حامد اومد باید یکی دو قسمت رو به نارا حتی وتنهایی یاسمن ا ختصاص می دادند و دو سه سال می گذشت و بعدا ازدواج میکرد از این که بگذریم کلا تا قسمت چهل سریال عالیه ولی مهترین ایراد سریال از قسمت چهل ویک شروع میشه کل فیلم حول محور داستان حامد ویاسمنه در واقع بیننده فیلم رو دنبال کرده تا ببینه سرانجام حامد ویاسمن چی میشه قسمت چهل به شکل زیبایی تموم میشه ( بعد از هفت هشت قسمت که در مورد سروش ویاسمن و ماجرای طلاقشون بود )حالا بیینده منتظر است سکانس هایی عاشقانه و احساسی ( ویا خواستگاری) از حامد ویاسمن که بعد از 16 سال سختی وجدایی به هم رسیدند ببیند که ناگهان سریال چند سال به جلو شیفت میکند و سرنوشت سوگند به داستان اصلی تبدیل میشود وببینده دیگر چیزی از حامد ویاسمن نمی بیند
مجتبی 1397/12/18
ادامه نظر مجتبی ...یاسمن بیشتر نگران سوگنده بدتر اینکه خیلی غیر واقعی مخفیانه با حامد عقد کرده و فقط مادر ش خبر داره وحتی داداش هایش هم خبر ندارند به این خاطر که ممکنه تاثیر بدی در روحیه محمد داشته باشه ولی به نظرم با این کار بیشتر به حامد ضربه زده چون هنوز حامد پنجاه و یکی دوساله یه زندگی کامل نداره وتنها زندگی میکنه وهنوز بچه هم نداره فقط بعضی مواقع یاسمن میره بهش سر میزنه از قسمت چهل ویک سریال خیلی افت کرد ومعمولی شد بهتر بود باز هم حداقل دوقسمت رو به حامد ویاسمن اختصاص میدادند بعدا سراغ سوگند می رفتند
امین 1397/12/18
با نظر کاربر بالا موافقم اصن حامدو یاسمن انگار ن انگار که زن و شوهرند.یاسمن همش خونه مامانشه الانم داستان سوگند رو نشون میدن.امیدوارم آخرش رو خوب تموم کنن و گند نزنن به فیلم
الیسا 1397/12/18
سریال قشنگیه لایه کشیدن سوگند رو به پا خخخخخخ
حسین 1397/12/18
سلام بهترین سریالی که تو عمرم دیدم سریال لحظه گرگ ومیش هست احسنت به خانم فاطمه گودرزی خیلی زیبا بازی میکنه خیلی آفررررررررررین
ن 1397/12/18
با نظر مجتبی کاملا موفقم واقعا همه ی نگفتنی هارو گفتی دمت گرم
کامران 1397/12/18
چه عجب امشب حامد و یاسمن رو نشون دادن عجب خونه بزرگی داشتن،خیلی قشنگ بود😂😂
مریم 1397/12/18
با نظر کاربر محترم مجتبی موافقم. بهتر بود نویسنده و کارگردان فیلم به چشم انتظاری بیننده برای وصال یاسمن و حامد اهمیت میدادند و حداقل دو قسمتی رو صرف روابط عاشقانه ی این دو عشق قدیمی میکردند. از طرفی مخفیانه ازدواج کردن یاسمن اصلا جلوه ی خوشایندی نداشت، نه برای بیننده، نه برای جامعه. به نظرم دلیلی نداشت مخفیانه ازدواج کنند، یاسمن بزرگ و عاقل بود و اختیار زندگیه خودش رو داشت و هرگز خانواده اش هم برای ازدواجش مخالفتی نمیکردند. در ضمن تاثیر منفی روی زنانی مشابه شرایط یاسمن قرار میده که اونا هم جرات نکنن ازدواج درستی داشته باشن.ازدواج مخفیانه شون جز ‌نکات فوق العاده منفی فیلم بود. امیدوارم انتهای فیلم خوب تموم بشه
سولماز 1397/12/18
فقط حیف که بچه ای توش نبود شاید اگه چهار سال پیش به پسرش میگفت میتونست یه بچه هم بیاره مث سروش و منشیش،نمیدونم چرا کم کم دارم از این سریال زده میشم ،چرا یاسمن و حامد زندگیشون این جوریه،من که خوشم نیومد بیشتر دلم بر حامد میسوزه که همش تنهاست ازدواج که نمیکرد بهتر از این بود که همش تو خونه تنها باشه و یاسمن خانووم خونه مامانش
محمد 1397/12/18
ممنون از زحمات دست اندر کاران و همه کسانی که درجهت فرهنگ سازی تلاش میکنند .ولی غول ساختن از هنرپیشه مرد این سریال و بد جلوه دادن اون بدینصورت انصاف نیست .جماعتی از مرد و زن که این سریال رو تماشا میکنند با اون همزاد پنداری کرده و فکرمیکنن شریک زندگیشون به اونا خیانت میکنه .درسته سواد جامعه بالا رفته ولی کم نیستن کسانی که بظاهر متجددن ولی در خونه رمال ها و دعا نویسان رو رها نمی کنن .دونستن سلیقه مخاطبان و اینکه تماشاچیان این قبیل فیلم ها و سریال هابخصوص در شبکه های سراسری از همه قوم و عشیره هستند از اوجب واجباته .توی جامعه ما همیشه مردان خیانت کارو مفسد و .... هستند ؟ همیشه اونا هستن که با بی فکریشون بنیان خانواده رو تحت الشعاع قرار دادن ؟ اینا وظیفه نویسنده محترمه که اگه قراره موفقعیت یا عدم موفقیتی باشه باید تقسیم بشه و سهم هر کدوم مشخص باشه و داوری رو بعهده بیننده بزاری ولی وقتی شما یکطرفه میبری و میدوزی و میپوشونی اینجا دیگه فکرهای مسموم وارد عمل میشن و اون اتفاقی می افته که نباید ..مرسی از حوصله همه عزیزان
فرهاد 1397/12/18
بنده با نظر سرکار خانم مریم بسیار موافقم احسنت به شما حرف دل من رو زدید واقعا فیلم غیر جذاب شده بود حداقل چند قسمتی برای وصال حامد و یاسمن اهمیت میدادن چرا بدون اینکه کسی بفهمه ازدواج کردن کاملا فیلم برا بیننده مسخره و غیر جذاب شده
ح- الف 1397/12/19
خدا کنه گوش شنوایی باشه و تحلیل کاربران عزیز را مد نظر قرار بدهند با تمام نظرات بالا موافقم در قسمت ۴۱ یهویی مادر حامد را چه کردند چرا انقدر زود فیلم را جلو بردند تو ذوق ما زدند میشد سکانسهایی از خانواده حامد نشون بدن که خواستار ازدواج با یاسمن میشه و برخورد مادر و خواهر حامد هیجان فیلم باشه ،این همه سر جدایی حامد و یاسمن حرصمون دادن حداقل هیجان و وصال این دو را بیشتر میکردن و به احساسات مخاطب احترام میگذاشتن،فقط میخواستن فیلمو بسازند الانم که یاسمن خانم در زندگیش با حامد مدام ذکر مصیبت میکنه و حرف زندگی شون شده مشکلات سوگند، دیشب که هیچی حنانه آمد خونه حامد و بهشون توهین کرد یعنی چه که کلمه کپک زده را به حامد چسباند خیلی بدم آمد از یه دکتر با این طرز تلقی ،بعدشم که یاسمن میگفت ما سنی آزمون گذشته و... وقتی نداریم خیلی از این دیالوگ بدم اومد جز ناامیدی به رگهای مخاطب تزریق نمیکرد، خصوصا که تو جامعه خودمون سن ازدواج بالا رفته
طیبه 1397/12/19
سلام خیلی خیلی سریال بدی است سوژه های تکراری تا کی می خواهید به این شیوه فیلم بازی اون ادامه بدید
1397/12/19
منم از اون دیالوگ بدم اومد احساس کردم همین جوری الکی داره با حامد زندگی میکنه در حق حامد خیلی اجحاف شد در صورتی که در قسمت 40حامد 45سالش بود ویاسمن هم 35 ساله (با توجه قسمت های اول) میتونستن همون موقع خیلی طبیعی وعلنی ازدواج کنن وزندگی خیلی خوبی داشته باشن وحتی بچه دار بشن بعد ازاینکه حامد وفاداریش رو به یاسمن نشون داد (در سکانس حضور حامد در مطب یاسمن) یاسمن باید از خود گذشتگی بیشتر ی از خود نشان می داد نه اینکه به بهانه محمد حامد رو علاف خودش بکنه
حامد 1397/12/19
با کاربر بالا موافقم .من هم از دیالوگ یاسمن خوشم نیومد .نمیدونم چرا کلمات عاشقانه بین یاسمن و حامد گفته نمیشه تا یکم این دونفر رو نشون میدن همش در باره سوگند حرف میزنن واقعا آدم حرص میخوره !زمانی که یاسمن با سروش بود حداقل سروش یه یاسمن جان قربونت برم میگفت ولی الان من نمیدونم حامد با این عشقی که به یاسمن داشته که حتی ازدواج نکرده چرا یک حرف عاشقانه به یاسمن نمیگم آخه این چه جور عشقیه که همش از سوگند حرف میزنن .والا الان 60 یا 70 ساله ها بهم عزیزم میگن ولی اصلا حرف عاشقانه زده نمیشه بینشون حالا خوبه یاسمن 40 و خورده ای سالشه و حامد 51 سالشه یاسمن چطور خودشو زود پیر فرض کرد من نمیدونم!!کاش یاسمن بجای دیالوگ دیشب که گفت حامد خوبه و کنارمیایم باهم میگفت حامد منو خیلی دوست داره و منم خیلی دوستش دارم همین که کنار هم باشیم و همدیگر رو دوست داشته باشیم کافیه نه اینکه همچین حرفی بزنه شاید باورتون نشه من انقد این سریالو دوست داشتم الان دیگه زده شدم😕ممنون که وقت گذاشنید و خوندید کاش جوری سریالو میساختید که مردم دوست داشتن اونو ببینن به نظر مردم الان همه از سریال زده شدن!
ستاره 1397/12/19
چرا فکر ندارید این چه سریالی بدیه دوباره قتل دوباره مردن
1397/12/19
باز مرگ بار قاتل .........با این فیلم های بی محتوا
1397/12/19
فیلم خیلی مسخره خیلی مسخره فیلم های ایرانی فقط مرگ و مردن داره
1397/12/20
نظرمن برعکس شماست هروقت فیلم خارجی می بینی زدوخورد و کشتن ونشون میده. اما سریالهای ایرانی خانوادگی هست ومن به این نوع سریالها علاقه دارم. این اتفاقی که برای سوگند افتاد میتونه تلنگری برای بعضی باشه که یک لحظه میخوان اشتباهی انجام بدهند.
1397/12/19
چرا دوباره تو فیلم قتل و مرگ نشون میدین
1397/12/19
در مورد فیلم و محتوا فکر کنید
سما 1397/12/19
چه عادی ! ی آدم کشته شده همه خیلی عادین فقط بعضی وقتا یکیو نشون میده استرس داره ! یعنی واقعا باید قصه رو به اینجا میرسوندن ؟ خیئییلی بی سر و ته ، نه اولش نه وسطای قصه و نه اواخرش هیچکدوم بهم نمیان
بیننده 1397/12/19
از اول هم معلوم بود بالاخره یکی میمیره و سوگند به خودش میاد ..هر چند اون مادر پری هم چجور شخصی بود خوبه کیوان زد تو سرش وگرنه سوگند رو میکشت
سلام 1397/12/19
واقعا فیلم خیلی ایراد محتوایی داره خیلی
1397/12/19
در مورد فیلم فکر کردیم انقدر تو زندگیمون داریم که نخواهد همش فکر به غم و غصه کنیم ، من نمیفهمم حجم بالای این همه غم و غصه تو یک سریال دلیلش چیه ؟ اگه همین چند قسمت آخر را به پایان بندی خوب از زندگی یاسمن و حامد اختصاص می دادند چی میشد؟ واقعا که، میدونم که گفتن این حرفا هیچ فایده ای نداره و همه فیلمهای ایرانی سر وته یک کرباسن، حداقل به خواست مخاطبان احترام بگذارید برای فیلمسازی!!!!نه اینکه یک موضوع را خوب جمع نکرده، دنبال موضوع دیگری باشید و چند زندگی را تو یک سریال آبکی جمع کنید
1397/12/20
سلام سلیقه ها با هم خیلی فرق میکنه . اگرشما علاقه ای به این سریال ندارید فوقش میتونید نگاه نکنید اما من وبعضی این سریال و دوست داریم . بامحبت حرف زدن مادریاسمن میتونه رفتارمن نوعی که جذابیتی تو حرف زدنم ندارم اثرگذارباشه . میدونی درگذشته های دور تلویزیون دوسه ساعت بیشتر برنامه نداشت و هرچه نشون میداد مجبور بودی ببینی چون سرگرمی نداشتی اما الان کلی برنامه های متنوع تلویزونی وجود داره که برای عوض شدن حال وهوامون میتونیم از این کانال به اون کانال بریم وانتخاب کنیم .
1397/12/19
به نظر من که نمرده همه سرکاریم اگر هم مرده باشه با ضربه کیوان نمرده شاید اون نظافتچیه
سوسن 1397/12/20
سلام به نظر من سریال خیلی خوبیه اثر به خانواده ما گذاشته دیگه خواهرم شب ها بیرون نمیره نمازش رو سر وقت میخونه اقای گارگردان ممنونم
آرتین 1397/12/20
به نظر من این چند قسمت خیلی کسل کننده شده بود ولی دیشب دوباره سریال جذاب شد،ممنون از کارگردان و نویسنده سریال
ن 1397/12/20
چراوقتی خانواده ش فهمیدن یاسمن ازدواج کرده حتی محمدم فهمیده باز یاسمن خونه ی مادرشه سریال درکل بدنیست اماواقعا اصلانمیتونم این بخش و درک کنم
وحید 1397/12/20
سلام بسیار سریال حرص درآوره یه صحنه های الکی رو خیلی طولش میدن در کنارش صحنه هایی که مخاطب منتظر اوج گرفتنش هستن مثل ازدواج حامد و یاسمن اصلا هیچی نشون داده نمیشه یه دفعه میگه چهارساله عقد کردیم
1397/12/20
سلام از عاملین تهیه این سریال تشکرمیکنم وخسته نباشید میگم . این سریال بقدری جذابه که تقریبا" سه نوبت می بینم . الان که سوگند خطای بزرگی کرده که البته اگه میدونست به اینجا میرسه هرگز این کار رو نمیکرد میتونه درسی برای همه ما باشه تا با این مسائل کمتر روبروبشیم . از اینکه برادران یاسمن وبرادرسوگند اینقدر حواسشون به خواهرشون هست برام خوشایند ه و نیز این رفتار میتونه درسی برای برادرانی باشه که به خواهرشون بی تفاوت هستند. . من سریالهای خانوادگی رو بیشتر می پسندم .
1397/12/20
مجبور بودید از حامد به عنوان یک قربانی در این سریال استفاده کنید من واقعا موندم هیچ مردی در واقعیت این طور به پای زن و فرزندانی که مال خودش نیستند می ایستد ؟! شما یک بار حامد را با خبر شهادتش کشتید بار دیگه با زندگی با یاسمن ، از دیالوگ یاسمن هم بدم اومد که گفت با سوگند برم خارج انگار نه انگار تعهدی نسبت به حامد و زندگیش دارد حتی نباید حرفش را میزد هر چند سوگند را بزرگ کرده باشه، دیگه داره از یاسمن و این فیلم نامه حالم بد می شه ما فقط وفاداری و عشق حامد را میبینیم، واقعا دیگه از این همه غصه ای که در فیلم موج میزنه خسته شدیم، ما گفتیم آخر قصه ماجرای هیجانی وصال عاشقان دیرینه است، از این سریال میشد چند سریال مجزا ساخت، حتی شیرینی وصال حامد و یاسمن را هم بر ما تلخ کردید، فکر میکردم این سریال با دیگر سریالها فرق میکند سخت در اشتباه بودم ، فضای سریال ما را غمگین و افسرده میکند برای کارگردان و نویسنده متاسفم که به شرایط اجتماعی هیچ توجهی ندارند
زهرا 1397/12/20
چه عجب یاسمن و حامد رو نشون دادن و دوتا جانم و جونم بهم گفتن😂😂واقعا یاسمن عقل نداره!چرا با سوگند این کارو میکنه شاید اگه خودشو معرفی کنه یکم از جرمش کم شه !اگه خودشو معرفی نکنه و کیوان هم فرار کنه بره خارج اونوقت همه چی به گردن سوگند میفته.به نظر من درست یاسمن مادر سوگند و دوس نداره دخترش به زندان بره ولی یاسمن باید در این قسمت عاقلانه تر تصمیم میگرفت و سوگند رو تحویل میداد با تحویل ندادن سوگند هم خودشو تو درد سر میندازه هم جرم سوگند رو بیشتر میکنه!دلم به حال سروش خیلی سوخت که سکته دوم رو زد در حالی که نمیدونست که مادر زن و زنش چجور آدمایی هستن،امیدوارم یه تصمیم عاقلانه را فردا شب از یاسمن ببینیم
محمد 1397/12/20
سلام اگر یاسمن سوگند رو تحویل پلیس بدهد خیلی خوب میشود برادران یاسمن ومادرش خیلی حواسش به خواهرشون هست این برای همه مادرس عبرت هست صبوری مامان توران چقدر خوبه غیرت محمد چقدر خوبه ای کیف میکنم محمد اینقدر حواسش به خواهرش هست .اقای همایون اسعدیان متشکرم با گریه این رو میگم😢😢😢😢
1397/12/20
چه جانم و جونی ، با این حادثه تلخ که وسط زندگی شون افتاده و یاسمن که مدام به فکر سوگنده، ذوق هر چی عشقه تو دلمون کور شد!!!!!!! تازه یاسمن خانم تو فکر اینه که با سوگند بره خارج واقعا مسخرست
زهرا 1397/12/20
نمیتونه خارج بره ،سوگند میره خودشو معرفی میکنه بدون اینکه به یاسمن بگه والسلام!!
حلما 1397/12/21
سوگند خودش رو معرفی میکنه سروش هم وصیت نامه اش دست یوسف وهمه‌اموال به محمد وسوگند میرسه سروش میمره سریال خیلی زیباست ما دوستش داریم ما تو یه روستای دور افتاده هستیم پنج خانواده یک تلویزیون داریم همه پنج خانواده میان ساعت نزدیک نه خونه ما سریال رو نگاه میکنند.از خانم المیرا دهقانی به خاطر بازی زیبایش ممنونم .مثل ریحانه پارسا ابروریزی نکرد دختر سنگین وبا حیایی هست افرین المیرا جان
فری 1397/12/22
ببخشید قصد فضولی ندارم. فقط برام سوالی پیش اومد . روستای شما که هر 5 خانواده یک تلویزیون دارن اونوقت به انیترنت درسترسی دارید. من متوجه نمیشم.جالبه
Sahar 1397/12/21
بهترین سریال تلویزیون...بسیارعالی و جذابه...سپاس از عوامل سازنده این فیلم ❤
دنیز.. 1397/12/21
بنظرمن فیلم فقط اولش خوب بود از وسط فیلم دیگه خیلی خیلی بد شد..اما اخرش سوگند خودکشی میکنه به نظرمن..
علی 1397/12/21
چرا باید زندگی یاسمن اینجوری باشه!من گفتم الان به حامد برسه یکم خوشحال تر به نظر میرسه چهرش ولی بازم صورتش پر از غم و غصه است آدم اینارو میبینه افسرده میشه از فیلمهای که غم توش باشه اصن خوشم نمیاد !چطور دونفری که انقد عاشق هم هستن انقد غمگین و افسرده به نظر میرسن ،امیدوارم این چند قسمت آخر خوب تموم شه بخدا خسته شدیم انقد غم دیدیم تو این سریال،لاقل کاش این چند قسمت آخر رو به حامد و یاسمن اختصاص میدادید این که در زندگیشون خوش هستن ،آخه چرا یاسمن و حامد انقد غمگین و افسرده به نظر میرسن !نمیدونم چرا قسمت های آخرو دارن گند میزنن تو فیلم بخدا خسته شدیم از بس غم دیدیم غمه خودمون کمه غم اینا رو هم باید بکشیم آخه چرا با مخاطباتون اینکارارو میکنید😒😒
مجتبی 1397/12/21
متاسفانه این سریال در فیلمنامه وروایت وپایان بندی داستان اصلی (عشق حامد ویاسمن) مثل فواره عمل کرد ودر اوج سقوط کرد فیلم رو دو تکه کردند یکی تا قسمت 40که یک سریال عاشقانه زیباست وپراز احساس وهیجان برای مخاطب و نقطه اوجش هم دو سکانس پایانی قسمت 40بود سکانس دلخوری یاسمن از حامد در حیاط خونه موقع خداحافظی وگفتن این دیالوگ به حامد که شما بردی ومن باختم ومطمئنا همسر شما از اینکه در کنار شماست خوشبخت است وسکانس بعدی رفتن حامد به مطب یاسمن ونشان دادن وفاداری اش به عشق قدیمی اش برای من که سریال زیبای گرگ ومیش تو این سکانس تموم شد تکه دیگر فیلم(سقوط فیلم وبه حاشیه رفتن موضوع اصلی ) 10قسمت پایانی است که پر از ایراده ( در نظرا ت دوستان به اونها اشاره شده )اگر کسی از قسمت41بیننده سریال شده باشد در این قسمت ها در واقع دارد یک سریال با موضوع یک دختر سرکش رو نگاه می کنه تا الان که 6قسمت رو به سوگند اختصاص دادند و دو سه قسمت بعدی هم به سوگند اختصاص داره وقسمت پایانی هم احتمالا با بازگشت پیکر احسان تموم میشه
ن 1397/12/21
واقعا از کارای یاسمن حرصم میگیره درست ک حامد همه جوره هواشو داره و پشتشه اما واقعا اونم نباید انقدرخودخواه باشه مردبیچاره توماشین کلی باهاش حرف زد که میدونم تصمیم درست رومیگیری اونوقت شب ک میرسن خونه میگه یه قاچاقچی مطمن سراغ نداری😐😐درست ک یاسمن مادر و نگران اما اون الان یک زن ۳۵ ساله شایدم بیشتر یعنی چی ک مثل دخترای کم سن و سال رفتار میکنه و بدترین تصمیم روبرای سوگندمیگیره تازه برادراشم نظرمیدن خانم بهش برمی خوره
ی 1397/12/21
کاملا موافقم با نظر کاربر محترم به اسم مجتبی😂😂
سینا 1397/12/21
واقعا از بازی و نقش آفرینی نقش محمد برادر سوگند ، حالم بد می شه ، بازیگر غیر از این نبود ؟ کدوم جوون 18 ساله امروزی ، سال اول دانشگاه ، اینقدر متین و آروم رفتار می کنه تا جایی که سوگند در فیلم به ظاهر شیطون تر و پر جنب و جوش تر از محمد رفتار می کنه ؟ خیلی تصنعی و بی روح بازی می کنه ....
ن 1397/12/21
اقا بیاید این همه انتقاد نکیم من اقرار میکنم زود قضاوت کردم درست یاسی خیلی حرصم داد ولی انصافا تصمیم درست و گرفت واقعا این قسمتش خوب بود دیگه
ت 1397/12/21
یاسمن امشب تصمیم عاقلانه گرفت که سوگند رو تحویل داد،ولی کاش که پیش پری نره چون اون الان عصبیه ،من نمیدونم چرا یاسمن در این سریال تعادل روحی نداره و به حرف هیچکی گوش نمیده وقتی یه وکیل میگه وقتش نیس یعنی وقتش نیست که با پری حرف بزنه،بعدشم مگه تو زندان حواسشون به سوگند نبوده چطوری رگشو زده چقد فیلمو کشش میدید ،سوگند هم اگر آدم بود رگشو نمیزد وقتی بیگناهی چرا اینکارو میکنی؟چرا بازجویی از سوگند رو نشون ندادن؟؟
1397/12/21
با سلام امشب خیلی دلم برات سوگند سوخت و یاسمن چقدر این سوگند دوسش داره، کاش من هم یک نامادری مثل سوگند داشتم ب این مهربانی ک فرزند خوندش با عشق دوسش داره دوست داشتم نامادری من هم اینقدر مهربان بود
لیلا 1397/12/21
با سلام سریال خوب آموزنده ای یاسمن خیلی سوگند دوستش داره کاش نامادری من هم ب مهربانی و صبوری و گذشت یاسمن بود
ستایش 1397/12/23
مگه نامادریتون چجوریه ببخشیدا قصد فضولی ندارم کنجکاو شدم
بیتا 1397/12/21
دلم خیلی به حال سوگند سوخت وقتی میگفت عمو حامد نزار منو ببرن یجوری شدم واقعا این قسمت ناراحت کننده بود😢😢😢
فری 1397/12/22
تنها جای خوب سریال وقتی که کیوان زد تو سر مادر پروانه. دلم خنک شد. زنکه چجوری دختره رو میزد. تازه میخواست هنوز عروسش هم بشه. کلا کاراشون خیلی مسخره است. مثلا همین سروش . هیچ کارش به هیچ کارش نمیاد. تند تند فقط زن میگیره. چقدر هم از پروانه میترسه. مسخره نیست؟ منشیش هم بود حالا شده رئیسش والا خدا شانس بده.
ن 1397/12/22
خدا کنه فقط امشب که یاسمن داره میره پیش پری دوباره تو فیلم کسی نمیره چون خیلی مزخرف میشه فیلم😁
ن 1397/12/22
افرین واقعا درست نقش یاسمن خیلی حرصم میده اما خود خانم المیرا واقعا خیلی متین و عکس های عجیب و غریب از خودش نمیزاره واقعا متاسفم بخاطر رای مردمی ک ب خانم مریم مومن دادم با اون عکساش
ستایش 1397/12/23
هر کس یک نظری داره
معصومه سلیمانی 1397/12/22
با سلام فیلم بسیار خوب بود و لذت بردیم دست آقای اسعدیان درد نکند اگر باز هم ازاین سریالها بسازید خیلی خوب است .
علی اسدی 1397/12/22
واقعا سریال بدیه بیننده رو به مسخره گرفتن تلوزیون ایران بجای سانسور فیلمای خارجی به بهانه بد آموزی ، باید جلوی پخش سریالای این چنینی رو بگیره اصلا بار آموزشی خاصی نداره
ستایش 1397/12/23
اتفاقا این سریال واقعن آموزنده است البته به نظر من
ن 1397/12/22
حالا دیگه معلوم شد که فیلم چی میشه پری پول دیه رو از یاسمن میگیره و رضایت میده،فقط چند سال میفته تو زندان،من موندم که کیوان هیچ پولی نداشت چجوری رفت خارج آخه؟؟؟یاسمن چرا مث دیوونه ها رفتار میکنه تو این جور مواقع آدم باید آرامش خودشو حفظ کنه ن اینکه اینجور عصبانی باشه !!
دنیز 1397/12/23
کاش اخر فیلم هم که شده یه بلای درست حسابی بیاد سر این پروانه چقدر پست بی حیاست..همیشه به دنبال پوله...واقعا اینجور ادمها حال ادم رو بهم میزنن افسردگی میارن
ستایش 1397/12/23
شما راست می گویید اما در واقعیت هم این ادم ها همیشه موفق تر از دیگران بودندوهستند
ستایش 1397/12/23
واقعن سریال «لحظه گرگ ومیش »سریال خوب وجذابی است😊
سولماز 1397/12/23
از رفتار حامد خوشم اومد یاسمن دیگه شورشو دراورده 😒به نظر من سروش نصف اموالش رو یا به اسم محمد زده یا داده به خیریه که تمام اموالشو نخاست به پری بده!انقد از پری بدم میاد آدم پول دوست و پست😡
مجتبی 1397/12/23
یکی از ویژگیهای شخصیتی یاسمن زیادی غد بودنشه تو ازدواج با سروش که به حرف هیچ کس گوش نکرد در ازدواج با حامد که مخفیانه ازدواج کرد هم به حامد ظلم کرد و هم به خاطر خبر ندادن به برادر هاش به اونها بی احترامی کرد (یه پسر هم اگر مخفیانه ازدواج کنه وبه خواهرانش اطلاع نده بی احترامی کرده) تو قضیه سوگند هم مدام به یوسف بی احترامی میکنه وبه حرف کسی گوش نمی ده به نظرمن نویسنده(که یک خانم است) می خواسته تو قسمت های پایانی بیشتر یاسمن رو در نقش یک مادر به تصویر بکشه وفداکاریهای یک مادر برای فرزندانش رو نشون بده ولی ازاونور پشت بوم افتاده چون تصمیم هاش هیچ کدام عاقلانه به نظر نمیاد و یاسمن در سایر نقشهایش چه به عنوان خواهر برای برادرانش وچه همسر برای حامد ظاهرا درست عمل نمکنه البته من این رو به عنوان یه پسر میگم از دنیای زنانه خبر ندارم شاید واقعیت اینه که یک دختر بعد از مادر شدن فرزندش همه زندگیش می شود
1397/12/23
من با نظر کاربر مجتبی موافقم من یک زنم اما رفتار و گفتار یاسمن را اصلا نمی پسندم یه جوری انگار حامد ازش خیلی حمایت میکنه او اصلا قدر نمی دونه و مرتب حتی در تنهایی هاش با حامد فقط از بچه هاش میگه چرا نیستن یا مشکلات بچه هاش شده محور زندگی اونها، نویسنده فقط و فقط از حامد یک قربانی ساخت که بعد از سالها وصال حامد نباید یک زندگی آروم، حتی نباید از خودش فرزندی داشته باشه این بزرگترین ایراد فیلمه نمی شد بعد از اون سالهای سخت که کلی بیننده را سر شهادت حامد و برگشت او از اسارت ،....و ازدواج یاسمن با سروش حرص داد کلی از ما اشک گرفت در آخر فیلم سوگند را این جور هوار بر زندگی این دو تا نمیکردین قتلی در کار نمیبود، و جور دیگری سوگند را آدم میکردید مثلا سختگیری پروانه موجب آدم شدن سوگند میشد و سروش و سوگند قدر یاسمن را می فهمیدند، بنظر من این غم نامه ای که در قسمت ۱۸ فیلم شروع شد برای مخاطب کافی بود، الان هم اگر در واقعیت باشد رفتار یاسمن اولین ضربه را به زندگی مشترک خودش میزند هر چیزی حدی دارد مثل تحمل حامد ،نویسنده لطمه بزرگی وارد بر فیلم نموده اولا ذوق مخاطب را کور کرد دوما حامد را قربانی کرد
کیوان 1397/12/24
حالا ببینیم قسمت بعد که قسمت آخره چطور تموم میشه امیدوارم خوب تموم بشه واقعا اگه بد تموم شه حیف وقتی که گذاشتیم و سریالو دیدیم
بيننده 1397/12/24
يكي ازايردادهايي كه فيلم ها وسريال ها وحتي رمانهاي ايراني دارد دربيشتراونها منشي به عنوان يك فرد فضول كنجكاو به تصويركشيده مي شودكه همه اش سرش درزندگي كارفرما مديرومسئول بخش خودشه وحتي درمواردي مخ كارفرماو مديرخودش را مي زندوباعث به هم خوردن زندگي خانوادگي اطرافيان همكارمي شد ويادرمواردي منجربه ازدواج علني ويامخفيانه مي شودشغل منشي گري هم مثل تمام شغل ها يكي ازنيازهاي جامعه است ودراين شغل انسانهاي شريفي هم وجوددارندكه درمواردي حامي اطرافيان هستندتاكنجكاوفضول و...
مریم 1397/12/24
در این سریال تب و تاب عاشقانه های یاسمن و حامد به تصویر کشیده شد و اشک همه رو در آورد و قسمت 40 اوج هیجان سریال بود و از قسمت 41 با پرش چند ساله در سریال از لحظه زیبای وصال حامد و یاسی چشم پوشی شد و ما در قسمت 41 منتظر واکنش مادر و خواهر حامد بودیم و همینطور عاشقانه های حامد و یاسمن ولی متاسفانه نویسنده حرص همه رو درآورد به نظر من نیازی نبود یاسی منتظر 18 سالگی پسرش میموند و ازدواج با حامد رو مخفی نگه داره چون در قسمت 40 محمد 11 یا 12 سابه با حامد جور و صمیمی شده بود و یاسمن هنوز 35 ساله بود و میتونست زندگی آرامی رو در کنار یاسی و پسرش بگذرونه و از حامد بچه دار هم بشه و سوگند هم با پروانه و پدرش زنگی سختی رو میگذروند و در اواخر فیلم سوگند از برخورد بدش با یاسمن ابراز پشیمانی میکرد آخه 10 قسمت پایانی سریال همش شده سوگند رو اعصاب همه است.
فاطمه 1397/12/24
سریال خوب و جذابی بود اما یاسمن شده کاسه داغتراز آش .اصلا نقشش و خوب بازی نمیکنه .فقط رو مخ راه میره با این افکارش
محمد 1397/12/24
در این سریال مامان توران مادری با مدیریت با تحصیلات عالیه معرفی می شود،در صورتی که عدم مدیریت در لحظه ،لحظه های این خانواده موج میزند از پزشک بازنشسته توقع نمیرود با چرخ خیاطی قدیمی لحظات خود را سپری کند چه در رابطه با ازدواج اول و چه ازدواج دوم یاسمن ،قطعا مادر یاسمن از خودش ضعف اراده نشان داد ایشان 15سال قبل طرحی در مورد بیمارستان خیریه داشت حالا در قسمت های آخر دوباره یادش آمد ......پوشش یاسمن مانتوهای بی رنگ وبی مدل و روسری کوچکی که از اول فیلم روی سرش هست گویای هیچ چیز درستی از زمان خود نیست.ازدواج مخفی با حامد بدون اجازه از برادرانش با نام خانوادگی آنها(وحدت) در تضاد است جدا از اینکه عرف و منش ایرانی این امر را نمی پسندد.هادی نقشی بسیار تلخ دارد در یک قسمت چندین بار با حنانه درشتی کرد.خانواده حنانه در یک مقطع نا پدید شدند.از خانواده حامد هیچ اثری نیست و......
محمد 1397/12/24
در این سریال مامان توران مادری با مدیریت با تحصیلات عالیه معرفی می شود،در صورتی که عدم مدیریت در لحظه ،لحظه های این خانواده موج میزند از پزشک بازنشسته توقع نمیرود با چرخ خیاطی قدیمی لحظات خود را سپری کند چه در رابطه با ازدواج اول و چه ازدواج دوم یاسمن ،قطعا مادر یاسمن از خودش ضعف اراده نشان داد ایشان 15سال قبل طرحی در مورد بیمارستان خیریه داشت حالا در قسمت های آخر دوباره یادش آمد ......پوشش یاسمن مانتوهای بی رنگ وبی مدل و روسری کوچکی که از اول فیلم روی سرش هست گویای هیچ چیز درستی از زمان خود نیست.ازدواج مخفی با حامد بدون اجازه از برادرانش با نام خانوادگی آنها(وحدت) در تضاد است جدا از اینکه عرف و منش ایرانی این امر را نمی پسندد.هادی نقشی بسیار تلخ دارد در یک قسمت چندین بار با حنانه درشتی کرد.خانواده حنانه در یک مقطع نا پدید شدند.از خانواده حامد هیچ اثری نیست و......
1397/12/24
من با نظر محمد بسیار موافقم مامان تورانی که بدلیل فیلمنامه ضعیف مدام از او به عنوان یک مدیر خوب که موجب استحکام خانوادست، تعریف میشود عملا در خانواده نقش اساسی را ایفا نمیکند چه در ازدواج اول یاسمن چه در ازدواج دوم، در ازدواج اول نتونست جلوی یاسمن خود سر و عجول را بگیرد ،حالا که براش تجربه شده الان هم هیچ نقشی در زندگی یاسی نداره، مثلا میتواند محکم با تدبیری مادرانه جلوی جدایی عاطفی حامد و یاسمن را بگیره که اگر روابط آنها به این شکل پیش رود در آینده ای نه چندان دور این اتفاق خواهد افتاد، مرز بین عشق و نفرت به اندازه یک تار موست، یاسمن افسرده که از نظر روحی تعادل ندارد فقط به پشتیبانی همسر نیاز ندارد بلکه در جای جای فیلم ما جای خالی نصیحت های مادرانه مامان توران را برای بهتر شدن روابط این دو زوج خالی میبینیم واقعا فیلم نامه ضعیفه و مشکلات یک دختر سرکش را زیر ذره بین قرار دا ده،
1397/12/24
برای جذابیت فیلم نیاز به قتل و محور قرار دادن سوگند نبود بلکه یک پایان بندی خوب از ازدواج حامد و یاسمن برخورد خانواده یاسمن و حامد با این قضیه ،میتوانست نقطه اوجی داشته باشد که هرگز سقوط نکند و سالهای سال خاطره ای خوش در ذهن مخاطبان بر جای گذارد، مگه قسمتهای اول این سریال اتفاق خاصی بود که این همه مخاطب برای خود جمع کرد، عاشقانه ای که در ابتدای فیلم به نمایش گذاشتید به جرات میتونم بگم یکی از جذابترین عاشقانه های این چند دهه بود اما متاسفانه در قسمتهای پایانی نتوانست نظر مخاطب را مثل ابتدای سریال به خود جلب کند. هنوز هم با دیدن سیزده قسمت اول سریال لذت میبرم اما حیف...
نازی 1397/12/24
به نظر من کیوان پیدا میشه و تمام پولی که بابت آزادیه سوگند در نظر گرفته شده به ساخت بیمارستان خیریه اختصاص پیدا میکند.
کیانا 1397/12/24
نوسیندگی این فیلم بدون تحقیقات لازم انجام شده و به دوراز واقعیت ساخته شده هیچ نامادری در واقعیت این طور ناعقلانه رفتار نمیکنه که یاسمن داره با مساله برخورد میکنه از یاسمن یک زن ضعیف عاطفی و غیر واقعی نشان دادند. اگر نویسنده خودش با مهربان ترین نامادری هم زندگی میکرد متوجه میشد که هرگز واقعیت رو به تصویر نکشیده. نامادری که 6 سال پیش به خاطر خیانت پدر سوگند رو ترک کرد و هرگز سراغش نرفت و الان دایه عزیز تر از مادر شده. متاسغم که فیلم جالب شروع شد و پایانی داشت که کمتر کسی می پسنده.
مریم 1397/12/24
دروغ محضه، حالم از این فیلم بهم میخوره. کدوم نامادری این همه محبت به بچه ی شوهرش داره!!!کدوم زن بابایی آنقدر محبت و نگرانی داره برای بچه ی شوهرش،اونم تو ایران....شورشو تو خالی بندی در آوردن. متنفرم....
ص 1397/12/24
خیلی خوب تموم شد دم کیوان گرم که خودشو معرفی کرد،واقعا سریال خیلی خوبی بود ممنونم از کارگردان و بازیگران این سریال
رضا بهجتی 1397/12/24
با عرض سلام و خسته نباشید واقعا چطور ممکن زنی انقدر منفعل باشه دائم در اشتباه و بعد در حال جبران اخر این سریال چی یاد گرفتیم من یاد گرفتم همه دکترن وضعه همه خوبه همه مرفهن داستان بین اریستوکراسی های جامعس(قشر مرفه) برای اینکه هر موضوع بد اموزی داری مثل ارتباط یک زن با دو همسر و علاقه به هر دو همزمان و دیدن کانال های خوب ماهواره .!!!!!و بی مسئولیت و بی فکری یک خانم دکتر را نشان بدن اسمی از شهدا جبهه و ... هم میاورند تو این چند وقت فیلمی به این بد اموزی در شبکه سیما ندیده بودم
ن 1397/12/24
حالا هیچ جاشم اگ خوب نبود حداقل اون همه پول ب پروانه نرسیداگ یاسی انقدر واضح و احمقانه ب پروانه باج میداد ازاین سریال متنفر میشدم
1397/12/24
کیانا و مریم خانم حرف دل من را زدید ،موافقم. حیف اون شروع زیبای سریال ، حالا دوستان عزیز و کاربران محترم که در طول این سریال نظرات ارزشمندتون را ارائه دادید خدا کنه کسی باشه توجهی به این کامنت ها داشته باشه، حالا اگر کارگردان و نویسنده بخوان فاز سوم این سریال و بسازند میدونید چی میشه اینبار یاسمن خانم سوگند را میاره، خونه مادرش و بخاطر او اینبار در خونه مادرش سکونت میکنه و هر چند وقت یکبار به حامد سری میزنه، و بعد از مدتی حامد بیچاره بر اثر سانحه ای جان خودش را از دست میده، و سروش به طرز معجزه اسایی همه رقمه خوب میشه و میاد یاسمن خانم را میگیره دیگه خودتون میدونید مدیونید هر جوری که بدتر حرصتون میده قصه را تصور کنید و احتمالا عزا داری برای حامد را شما حداقل یک هفته ای در نظر بگیرید، اوف راحت شدیم تموم شد چقدر گریه کردیم حرص خوردیم و استرس داشتیم من که تو هیچ فیلمی انقدر فشار روانی را تحمل نکرده بودم این چی بود🤔🤔🤔من نمیدونم حامد به چی دلش و خوش کرده بود
1397/12/25
باسلام به بازیگران عزیز و گرامی من از روز اول از حامد و هادی و احسان خیلی خوشم اومد پاشا جان خداقوت به نظر من همایون فصل دوم هم بساز من در شهری که هستم هم عاشق فیلم شما شده ایم بدون ما مثل کوه پشت شما و بازیگران عزیزتان که عشق من هستند اللخصوص پاشا رستمی اخلاق و قیافه و تیپش و طرز حرف زدنش عشقه. ولی بعضی از نظرات واقعا قشنگه آره راست میگن باید یکم فضای حامد و یاسمن رو عاشقانه تر می ساختین و فضای خونه توران خانم رو مذهبی تر ما بی صبرانه منتظر فصل دوم هستیم اگر بسازید فیلم خیلی جذاب میشود راستی کیوان هم عشقه خیلی قشنگ بازی میکرد
محمدطاها 1397/12/25
باسلام به کاربران عزیز این سریال نقاط ضعف زیادی داشت ولی خداروشکرخوب تموم شداگه خوب تمومش نمیکردن وپروانه همه ی دارایی سروش رو میگرفت اونوقت میگفتم حیف ازاون زمانی که صرف این سریال کردم
کریمی 1397/12/26
خییییلییی بد بود
کریمی 1397/12/26
فیلمش طوری بود ک ه از هر قسمتش میشه کلی ایراد گرفت مثلا سوگند از برادرش درمورد دوستاش پرسید که دوست دختر داری پسره یجور منگ جواب داد که انگار یه سوال فضایی شنیده درحالی که تو ده شصت کل خانواده اش اهل اینچیزا بودن اون از سروش و ندا که بدون اجازه بزرگترا ازدواج کردن, اون از یاسمن که حامد سرویس دانشگاهش بود همش تو ساندویچی بودن یا تو ماشین دور دور,, اون از هادی ک همش تو آتلیه پیش دوست دخترش بود یوسف هم که حنانه تو خونشون و هرلحظه جلو چشمش رژه میرفت والا,,,,,,,
1397/12/27
تو جامعه ای که پسر هاش زیر ابرو بر می دارند، و دخترها و زنها حجاب را رعایت نمیکنند ، نوک تیز ایرادها و انتقادهاتون را به سمت این فیلم ها کج نکنید، نمی گم بی ایراد بود اما نقاط مثبت زیادی هم داشت، گاهی هم آموزنده بود ، همان طور که باقی سریالها نکات مثبت و منفی با هم دارند
نگار 1397/12/27
خیلی سریال خوبی بود و خوب هم تموم شد ولی من خیلی دوست داشتم که ده قسمت پایانی فقط عشق یاسمن و حامد رو نشون بدن .اگه این سریال مخاطب زیادی داشت بخاطر این بود که یاسمن و حامد عاشق هم بودن کاش صحنه هایی رو نشون میدادید که هیجانی باشه .مثلا اونجایی که حامد میره به مادرش بگه که ازدواج نکرده و با یاد عشقی که به یاسمن داشته زندگی میکرده و کلی اتفاقات دیگه از این قبیل اگه نشون میدادید سریال خیلی جذاب تر و قشنگ تر میشد.به نظر من قسمت 2 این سریال نباید ساخته شه .همیشه همه فیلم قسمت اولشون خوب میشه دومش رو که میزارن مزخرف میشه.به هر حال ممنونم از بازیگران و کارگردان این سریال.
1397/12/28
من تعجب میکنم بعضی ها از بدآموزی فیلم میگن و جز به جز ماجرای فیلم را تحلیل میکنن!!!!! اگه دوست نداشتید و خوب نبود چرا هر کدوم جز تحلیلگران این فیلم بودید!!!!!!!!!!!!
.. 1398/01/03
عالی
زهرا نیک نام 1398/02/25
وای تا حالا سریالی به این قشنگی ندیده بودم. خیلی خیلی قشنگ بود. واقعا دمتون گرم..
رومینا صادقی 1398/02/25
خانوم زهرا کجاش قشنگ بود؟ این سریال که هیچیش معلوم نبود باور کنید اصلا خیلی جاهاش نمیدونستم زمان کیه...

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.