2019/05/24
۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
بیوگرافی کامل نیما نادری بازیگر نقش سروش مطلق در سریال لحظه گرگ و میش

بیوگرافی کامل نیما نادری بازیگر نقش سروش مطلق در سریال لحظه گرگ و میش

نیما نادری ابتدا کارش را با نویسندگی شروع کرد. او نمایش “سه گانه اورنگ” را نوشت. حوزه فعالیت نیما تئاتر بود و بعد وارد سیما هم شد. اولین سریال تلویزیونی او در مسیر زاینده رود به کارگردانی حسن فتحی بود که نقش شاهرخ را در آن سریال بر عهده داشت.

دوات آنلاین-نیما نادری بازیگر نوظهور که در سریال لحظه گرگ و میش نقش سروش مطلق را بازی کرده است. او متولد سال ۱۳۶۶ است و با وجود عمر کوتاه هنری‌اش در زمینه بازیگری توانسته موفقیت قابل توجهی در این خصوص کسب کند.

 

نیما نادری ابتدا کارش را با نویسندگی شروع کرد. او نمایش “سه گانه اورنگ” را نوشت. حوزه فعالیت نیما تئاتر بود و بعد وارد سیما هم شد.

 

اولین سریال تلویزیونی او در مسیر زاینده رود به کارگردانی حسن فتحی بود که نقش شاهرخ را در آن سریال بر عهده داشت. سریال تعبیر وارونه یک رویا دومین کار جدی نیما نادری در تلویزیون محسوب میشود.  

 

نیما نادری در سریال تعبیر وارونه یک رویا در دو نقش متفاوت بازی و بسیار خوب عمل کرد و منتقدین بر این باورند که  همین نقش آفرینی خوب است که نیما نادری را مورد توجه کارگردانهای دیگر قرار داده‌ است.

 

او در این سریال با فریدون جیرانی همکاری داشت. نادری توانست با بازی در سریال تعبیر وارونه یک رؤیا تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر کریم امینی، داریوش ارجمند، پانته‌آ بهرام و فرهاد قائمیان بر تجارب او افزود.

 

نیما نادری که در مجموعه تلویزیونی تعبیر وارونه یک رویا ایفاگر دو نقش سیاوش مشرقی (بازیگر تئاتر) و سعید برازنده (مهندس سازمان انرژی هسته ای) می‌گوید: آقای جیرانی برای دیدن یکی از نمایش های من آمده بودند و همان جا با هم ملاقات کوتاهی داشتیم.بعد از مدتی دستیار ایشان تماس گرفت و از من دعوت کرد به دیدن آقای جیرانی بروم و خوشبختانه ایشان در همان چند دقیقه اول به من گفتند که برای نقشی در سریال تعبیر وارونه یک رویا من را انتخاب کرده اند.من خیلی در جریان نقش نبودم. آقای جیرانی مختصری از کار را به من توضیح دادند و در جریان طرح کلی سریال قرار گرفتم.

با اینکه نیما نادری را بیشتر به عنوان بازیگر می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال است. نادری علاوه‌ بر بازیگر به‌ عنوان نویسنده نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار نیما در حرفه‌ نویسندگی، فیلم درخونگاه و فیلم سه گانه اورنگ است. طبیعی است که اسم آقای جیرانی به عنوان کارگردان برایم مهم بود. یکی از فیلم هایی که برای من بار نوستالژیک زیادی دارد، فیلم سینمایی قرمز است. من ایشان را کارگردان توانمندی می دانم که قطعا بسیاری از بازیگران دوست دارند با او همکاری کنند.

 

نیما نادری در سریال لحظه گرگ و میش نقش سروش مطلق را بازی می‌کند که رابطه بدی با والدینش دارد و زندگی‌اش بعد از مرگ همسرش دچار دگرگونی می‌شود،

 

 

نیما نادری در زندگی شخصی خود به گفته دوستانش فردی شوخ طبع و بسیار با حوصله‌است. او بسیار کتاب می‌خواند و به هنر تائتر علاقه زیادی دارد و تئاتر فرانسه را به خوبی می‌شناسد و بر آن مسلط است.

منتقدان نیما نادری را هنرمندی آینده‌دار می دانند و معتقدند او در سینمای ایران خوش خواهد درخشید.

نیما ازدواج نکرده و با خانواده‌اش زندگی می‌کند. او تمرکز زیادی روی فعالیت هنری‌اش دارد و پیشرفت در این حرفه آنقدر برای او اهمیت دارد تمرکزش روی حرفه‌اش است. از دیگر فعالیت‌های نیما ورزش و بالا بردن تبحرش در زبان انگلیسی است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.